Erbud nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2019 r.

Omawiane walory:

Erbud nie wyklucza, że dywidenda za 2019 r. zostanie wypłacona, poinformował prezes Dariusz Grzeszczak, w nawiązaniu do informacji o zawieszeniu polityki dywidendowej w związku z pandemią koronawirusa.

erbud, dywidenda,, akcje

Erbud nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2019 r.

– Za nami trzy tygodnie prowadzenia biznesu w warunkach, które budzą wiele emocji i strachu w społeczeństwie. Dziś mówienie o dywidendzie byłoby nieodpowiedzialne. Nawet jeśli na razie wszystko jest dobrze, a co tydzień sytuacja raczej się poprawia. Jeśli to się utrzyma, to walne zgromadzenie w sierpniu może zdecydować o dywidendzie. Zobaczymy – powiedział Grzeszczak w rozmowie z ISBnews.

W komunikacie omawiającym wyniki za 2019 r. prezes poinformował, że spółka spodziewa się w br. podobnych wyników jak w roku ubiegłym.

– Mamy tu na myśli przychody. Na ten rok mamy już 2 mld zł w portfelu i nie przewidujemy [w całym 2020 r.] większego wzrostu r/r. Marże powinny również być podobne jak w zeszłym roku – dodał w rozmowie z ISBnews.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W 2019 r. grupa osiągnęła rentowność EBIT na poziomie skonsolidowanym 2,5 proc. Skonsolidowane przychody za sprzedaży wyniosły 2,31 mld zł, a portfel zamówień wynosił na koniec 2019 r. 2.392 mln zł, w tym 1.703 mln zł na 2020 r.

6 kwietnia Erbud podał, że z powodu pandemii koronawirusa COVID-19, podjął decyzję o zawieszeniu stosowania zasad dotyczących podziału zysku, opublikowanych w marcu 2019 r. Zakładają one, że zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu wypłaty dywidend na poziomie od 30 do 70 proc. skonsolidowanego zysku netto.

Erbud odnotował 33,64 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 20,38 mln zł straty rok wcześniej. Zysk netto ogółem sięgnął 35,04 mln zł wobec 21,14 mln zł straty w 2018 r.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. miała 2,31 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Erbud)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR