Erbudowi bliżej do buy-backu niż do wypłaty dywidendy w 2021 r.

Omawiane walory:

Erbud skłania się raczej do przeprowadzenia w tym roku skupu akcji własnych, niż wypłaty dywidendy, poinformował ISBnews prezes Dariusz Grzeszczak.

erbud,dywidenda,buybuck,2021

Erbudowi bliżej do buy-backu niż do wypłaty dywidendy w 2021 r.

– Mamy komfortową sytuację gotówkową, ale przed nami kilka ważnych tematów do przeprowadzenia: ciekawe inwestycje [w segment budownictwa modułowego], przemyślenie rolowania obligacji i ewentualna sprzedaż pakietu akcji Onde. Łatwiej będzie nam myśleć w II części roku, ale sądzę, że zaproponujemy – podobnie jak w zeszłym roku – skup akcji – powiedział Grzeszczak w rozmowie z ISBnews.

Dodał, że środki pieniężne mogą też zostać przeznaczone na akwizycje, nad którymi spółki nieustannie pracuje, prowadząc due diligence spółek w Niemczech. Zastrzegł, że żadne decyzje jeszcze nie zapadły.

W kasie spółki na koniec 2020 roku było 346 mln zł gotówki.

W zeszłym roku Erbud przeprowadził skup 412,5 tys. akcji własnych za łączną cenę 16,5 mln zł.

Erbud odnotował 46,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2020 r. wobec 33,63 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Skonsolidowany zysk netto ogółem wyniósł w ub.r. 50,37 mln zł wobec 35,04 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 228 mln zł w 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Erbud)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR