Erste Group podniosło prognozę wzrostu PKB Polski do 4,6 proc. w 2018 r.

Erste Group podwyższyło prognozę wzrostu PKB Polski do 4,6 proc. w tym roku i podtrzymało prognozę na przyszły rok na poziomie 3,3 proc. 

– W I kw. 2018 roku wzrost zaskoczył pozytywnie sięgając 5,2 proc. r/r. Jednakże struktura wzrostu może budzić obawy zrównoważenia dynamiki wzrostu. W szczególności pozytywny i relatywnie wysoki wkład zapasów prawdopodobnie nie zostanie podtrzymany w kolejnych kwartałach. Niemniej jednak rewidujemy naszą prognozę roczną w górę do 4,6 proc. i podtrzymujemy prognozę roczną na 2019 rok na poziomie 3,3 proc. Obserwujemy oznaki stabilizacji wzrostu na kluczowych rynkach, co mogłoby ograniczyć szanse na dalsze przyspieszenie wzrostu w Polsce – czytamy w raporcie.

>> Ponad 60 proc. zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego CFR w StockWatch.pl

Analitycy podkreślają, że pomimo silnego wzrostu gospodarczego i zacieśnionego rynku pracy presja inflacyjna pozostaje ograniczona.

– Ostatnio obserwowaliśmy wzrost inflacji, jednakże pozostaje ona poniżej celu banku centralnego 2,5 proc., zaś inflacja bazowa utrzymuje się poniżej 1 proc. – czytamy dalej.

Przyśpieszający wzrost płac nie przełożył się widocznie na presję popytową, co wspiera prowadzenie stabilnej polityki pieniężnej.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR