Euforia na kursie Bloober Team. Studio latem wyda grę Blair Witch

Omawiane walory:

Krakowskie studio na targach E3 zapowiedziało swoją kolejną grę. Będzie nią pierwszoosobowy horror Blair Witch, bazujący na motywach z trylogii filmów grozy opowiadających o tytułowej wiedźmie. Kurs akcji Bloobera rośnie dziś o blisko 27 proc. 

Bloober Team sprawił wielką niespodziankę. Gra oparta na IP hollywoodzkiej wytwórni Lions Gate, o której jeszcze pod koniec ubiegłego roku tajemniczo mówił prezes Piotr Babieno, to Blair Witch. Gra obok Layers od Fear 2 i Medium jest jednym z trzech najważniejszych projektów krakowskiego studia na ten rok.

W Blair Witch gracze cofną się do roku 1996 i udadzą się do mrocznego, pełnego niebezpieczeństw lasu Black Hills niedaleko Burkittsville, w stanie Maryland. Protagonistą gry będzie Ellis, były policjant z burzliwą przeszłością, który z pomocą psa tropiciela poszukuje 9-letniego zaginionego chłopca.

Gra ukaże się już 30 sierpnia tego roku na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox One. Za grę odpowiada zespół, który stworzył takie tytuły jak Layers of Fear oraz Observer.

>> Statements of Fear – omówienie sprawozdania finansowego Bloober Team po I kw. 2019 r.

Nowy projekt Bloobera wywołał olbrzymie poruszenie wśród inwestorów. W poniedziałek rano kurs akcji krakowskiego studia rośnie o blisko 27 proc. do 52 zł. Tym samym notowania spółki odrabiają całą majowo-czerwcową przecenę, wywołaną słabszą od oczekiwań premierą Layers of Fear 2.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR