Euforia na kursie Bloober Team. Studio latem wyda grę Blair Witch

Omawiane walory:

Krakowskie studio na targach E3 zapowiedziało swoją kolejną grę. Będzie nią pierwszoosobowy horror Blair Witch, bazujący na motywach z trylogii filmów grozy opowiadających o tytułowej wiedźmie. Kurs akcji Bloobera rośnie dziś o blisko 27 proc. 

Bloober Team sprawił wielką niespodziankę. Gra oparta na IP hollywoodzkiej wytwórni Lions Gate, o której jeszcze pod koniec ubiegłego roku tajemniczo mówił prezes Piotr Babieno, to Blair Witch. Gra obok Layers od Fear 2 i Medium jest jednym z trzech najważniejszych projektów krakowskiego studia na ten rok.

W Blair Witch gracze cofną się do roku 1996 i udadzą się do mrocznego, pełnego niebezpieczeństw lasu Black Hills niedaleko Burkittsville, w stanie Maryland. Protagonistą gry będzie Ellis, były policjant z burzliwą przeszłością, który z pomocą psa tropiciela poszukuje 9-letniego zaginionego chłopca.

Gra ukaże się już 30 sierpnia tego roku na komputerach osobistych oraz konsoli Xbox One. Za grę odpowiada zespół, który stworzył takie tytuły jak Layers of Fear oraz Observer.

>> Statements of Fear – omówienie sprawozdania finansowego Bloober Team po I kw. 2019 r.

Nowy projekt Bloobera wywołał olbrzymie poruszenie wśród inwestorów. W poniedziałek rano kurs akcji krakowskiego studia rośnie o blisko 27 proc. do 52 zł. Tym samym notowania spółki odrabiają całą majowo-czerwcową przecenę, wywołaną słabszą od oczekiwań premierą Layers of Fear 2.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BLOOBER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • CD Projekt, KGHM i Dino Polska ciągną WIG20 w górę

  Dobre nastroje na światowych giełdach, rekordowe notowania CD Projektu i rosnący kurs akcji KGHM-u w ślad za drożejącą miedzią, zapewniają wzrosty indeksowi WIG20. Wszystko wskazuje na to, że do końca dnia układ sił nie ulegnie zmianie.

 • Bloober Team ukończył prace nad grą Layers of Fear w wersji VR

  BLOOBER Team ukończył prace nad realizacją gry Layers of Fear VR w wersji beta. Gra zostanie wydana na platformach: Oculus Rift, Oculus Quest i PC VR.

 • Bloober Team wyda Blair Witch w wersji pudełkowej w 2019 r.

  BLOOBER Team NA - amerykańska spółka zależna BLOOBER Team - podpisał umowę licencyjno-dystrybucyjną ze spółką Koch Media GmbH na wydanie Blair Witch w wersji pudełkowej. Gra będzie dostępna w sklepach na terenie Ameryki Północnej i Środkowej, Australii, Nowej Zelandii oraz państw EMEA z wyłączeniem Rosji. Tytuł trafi na komputery osobiste oraz konsole jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Koch Media przeprowadzi również kampanię marketingową związaną z dystrybucją gry Blair Witch.

 • WIG20 nieśmiało kontynuuje wzrosty, w grze Famur i Bloober Team

  Po piątkowej euforii emocje nieco opadły. Dzisiejsze niewielkie wahania warszawskich indeksów można tłumaczyć przerwą w handlu na Wall Street. Ciekawiej jest natomiast na spółkach, zwłaszcza tych mniejszych. W centrum uwagi jest m.in. sektor gamingowy z BLOOBER Team i Ten Square Games na czele.

 • Bloober Team straszy przeceną po premierze Blair Witch

  Krakowskie studio chwali się, że najnowsza gra bazująca na motywach horroru wyprodukowanego przez Lionsgate odnotowała najlepsze otwarcie w historii spółki i liczy na szybki zwrot z inwestycji. To nie uspokoiło jednak inwestorów. W poniedziałek akcje BLOOBER Team tanieją o kilkanaście procent. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR