StockWatch.pl

EuroRating: Perspektywa ratingu Idea Banku pozostaje negatywna

Omawiane walory:

W czerwcu agencja obniżyła rating Idea Banku z CCC do CC. W ramach kwartalnej rewizji EuroRating nie dostrzegł poprawy i utrzymał negatywną perspektywę ratingu.

Idea,bank,rating,negatywna,perspektywa

EuroRating utrzymał rating CC Idea Banku

W czerwcowym raporcie agencja EuroRating zwróciła uwagę na trudną sytuację finansową Idea Banku oraz krytycznie niski współczynnik wypłacalności. Co prawda w II kwartale bank odnotował poprawę i pokazał pierwszy od dawna zysk netto, ale jego skala była symboliczna. Fundamentalnie Idea Bank wciąż kuleje. Łączny współczynnik kapitałowy (TCR) grupy na koniec czerwca wyniósł 2,11 proc. i znajdował się poniżej wymogów ustawowych (w wypadku Idea Banku to 13,5 proc.). W raporcie zarząd przyznał, że jest świadomy obowiązków zachowania odpowiednich poziomów norm kapitałowych, dlatego podejmuje intensywne działania zmierzające do pozyskania inwestora. Z relacji zarządu wiemy, że rozmowy trwają. W połowie września fundusz private equity przystąpił do rozszerzonego procesu due diligence Idea Banku.

Źródło: EuroRating.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Idea Bank jest jedną ze spółek portfelowych Leszka Czarneckiego, która specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje banku zadebiutowały na GPW w 2015 r. Kurs odniesienia ustalono na 24 zł. We wtorek akcje Idea Banku podrożały o 12,5 proc. do 2,98 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda na czerwono, ale szaleństwo na Idea Banku i Getin Noble Banku trwa

  Fed, dolar i rozczarowujące dane o produkcji przemysłowej popsują sentyment do akcji. W drugiej połowie dnia spadki mogą jeszcze się pogłębić. Na GPW zielonym przyczółkiem pozostają spółki z portfela Leszka Czarneckiego.

 • Decyzja Fed w centrum uwagi, gorąco na Wieltonie i Idea Banku

  Spadek cen ropy na świecie i nadzieje związane z oczekiwaną obniżką stóp procentowych w USA, wspierają w środę nastroje na GPW. Chwilowo, bo o tym, w którym kierunku podążą giełdy w kolejnych dniach, zdecydują wyniki posiedzenia Fed.

 • Ogromna zmienność cen ropy

  Po kilku dniach relatywnej siły polskiego parkietu, dziś nadszedł dzień, w którym warszawskie blue chipy złapały wyraźną zadyszkę. WIG20 rozpoczął dzień podobnie jak pozostałe indeksy europejskie (na niewielkich minusach), jednak w kolejnych godzinach sesji sytuacja zaczęła stopniowo się pogarszać. Polski indeks blue chipów zakończył ostatecznie dzień ze zniżką o 1,1 proc. Kolor czerwony pojawił się również w drugiej i trzeciej linii spółek – mWIG40 stracił 0,6 proc., a sWIG80 0,2 proc.

 • Giełdy znów na czerwono, w grze spółki Leszka Czarneckiego

  Ostrożność inwestorów po weekendowych atakach na rafinerie w Arabii Saudyjskiej oraz wczorajsza realizacja zysków na Wall Street przekłada się na spadki na giełdzie w Warszawie. I jedynie wizja pojawienia się inwestora w Idea Banku ciągnie w górę banki Leszka Czarneckiego.

 • Idea Bank potrzebuje dokapitalizowania w wysokości ok. 500 mln zł

  Idea Bank ocenia, że kwota dokapitalizowania, która pozwoliłaby na osiągnięcie wymaganych prawem wskaźników kapitałowych wynosi ok. 500 mln zł, poinformował prezes Jerzy Pruski.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR