EuroRating: Perspektywa ratingu Idea Banku pozostaje negatywna

Omawiane walory:

W czerwcu agencja obniżyła rating Idea Banku z CCC do CC. W ramach kwartalnej rewizji EuroRating nie dostrzegł poprawy i utrzymał negatywną perspektywę ratingu.

Idea,bank,rating,negatywna,perspektywa

EuroRating utrzymał rating CC Idea Banku

W czerwcowym raporcie agencja EuroRating zwróciła uwagę na trudną sytuację finansową Idea Banku oraz krytycznie niski współczynnik wypłacalności. Co prawda w II kwartale bank odnotował poprawę i pokazał pierwszy od dawna zysk netto, ale jego skala była symboliczna. Fundamentalnie Idea Bank wciąż kuleje. Łączny współczynnik kapitałowy (TCR) grupy na koniec czerwca wyniósł 2,11 proc. i znajdował się poniżej wymogów ustawowych (w wypadku Idea Banku to 13,5 proc.). W raporcie zarząd przyznał, że jest świadomy obowiązków zachowania odpowiednich poziomów norm kapitałowych, dlatego podejmuje intensywne działania zmierzające do pozyskania inwestora. Z relacji zarządu wiemy, że rozmowy trwają. W połowie września fundusz private equity przystąpił do rozszerzonego procesu due diligence Idea Banku.

Źródło: EuroRating.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Idea Bank jest jedną ze spółek portfelowych Leszka Czarneckiego, która specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje banku zadebiutowały na GPW w 2015 r. Kurs odniesienia ustalono na 24 zł. We wtorek akcje Idea Banku podrożały o 12,5 proc. do 2,98 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR