StockWatch.pl

Famur rekomenduje wypłatę 0,36 zł dywidendy na akcję

Omawiane walory:

Zarząd Famuru zarekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy w kwocie 206,9 mln zł z zysku roku 2018 oraz zysku lat ubiegłych, co daje 0,36 zł na akcję i stopę w okolicach 7,7 proc.

(Fot. spółka)

– Kwota ta odpowiada w przybliżeniu 100 proc. skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom podmiotu dominującego. Proponowany dzień dywidendy to 10 lipca 2019 r., a dzień wypłaty dywidendy to 22 lipca 2019 r. – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Famur odnotował 221,81 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w 2018 r. wobec 56,52 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 207,88 mln zł wobec 48,53 mln zł rok wcześniej. Zysk netto z działalności kontynuowanej i zaniechanej ogółem wyniósł 219,53 wobec 56,83 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2018 r. wyniósł 153,44 mln zł wobec 41,13 mln zł zysku rok wcześniej.

Famur jest producentem maszyn stosowanych w górnictwie. Koncentruje się na produkcji wysokowydajnych maszyn wyposażonych w zaawansowane informatyczne systemy sterowania i nadzoru. Spółka od 2006 r. notowana jest na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Famur, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com