Farmy Fotowoltaiki: Inwestujemy w projekty, które będą naszym głównym źródłem przychodów przez następne prawie 30 lat

Omawiane walory: ,

Gościem środowego czatu inwestorskiego był Kamil Kita, prezes Farm Fotowoltaiki z Grupy Berg Holding, notowanej na NewConnect. Głównymi tematami spotkania były trwająca emisja crowdfundingowa, planowane IPO i debiut na NewConnect.

(Fot. Pexels)

Farmy Fotowoltaiki to spółka zależna Berg Holding, która w kooperacji z Columbus Energy buduje farmy fotowoltaiczne o mocy 1-120 MWe. Berg Holding w 2017 roku zadebiutowała na rynku NewConnect, a od lipca 2020 roku rozpoczęła działalność biznesową w strukturze holdingowej. Spółka Farmy Fotowoltaiki została założona z myślą o budowie farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju.

– Przede wszystkim chcemy budować farmy pod sprzedaż prądu. To będzie stanowić główny przychód spółki przez następne prawie 30 lat, bo na taki okres podpisywane są umowy na dzierżawę gruntu. Same aukcje, które wygrywamy, dają nam stały przychód przez kolejne 15 lat. Oprócz tego planujemy zakładać farmy wraz z inwestorami w systemie 51/49 proc. Już rozmawiamy z zainteresowanymi taką inwestycją klientami – powiedział Kamil Kita w rozmowie na żywo.

Farmy Fotowoltaiki nawiązały współpracę z grupą Columbus Energy. Spółka w ramach strategicznego partnerstwa dewelopuje projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 72 MW.

– Właśnie dlatego założyliśmy spółkę Columbus & Farmy, która w oparciu o doświadczenie potentata na rynku jakim jest Columbus i naszego doświadczenia w nieruchomościach tworzy zgrany zespół do dewelopowania projektów farm fotowoltaicznych. Wyróżnia nas: 1. tempo działania – już wygraliśmy pierwszą aukcję, dewelopujemy już 72 MW. 2. znajomość branży (poprzez współpracę z Columbus Energy) 3. umiejętność pozyskiwania projektów (w bazie mamy już 3 tys. ha działek do weryfikacji) – powiedział Kamil Kita, prezes Farm Fotowoltaiki.

>> Zapis całego spotkania z Kamilem Kitą, prezesem Farm Fotowoltaiki z Grupy Berg Holding znajdziesz tutaj

Farmy Fotowoltaiki są w trakcie oferty akcji w ramach kampanii crowfundingowej. Spółka planuje pozyskać 4,05 mln zł na realizację farmy w Nagoszynie i rozwój kolejnych przedsięwzięć. Cena emisyjna akcji serii B wynosi 5,80 zł.

– Crowfunding jest często stosowaną formą pozyskania kapitału. To emisja akcji do 1 mln euro. W takiej emisji publicznej – poza pozyskaniem kapitału – spółka może pozyskać szerokie grono inwestorów, co przekłada się na promocję spółki i zaangażowanie dużej grupy zainteresowanych naszą działalnością osób. Na chwilę obecną mamy ponad 680 inwestorów. To potencjał do wspólnego działania – powiedział prezes Farm Fotowoltaiki.

Spółka rozpoczęła już procedurę wejścia na giełdę. Farmy Fotowoltaiki planują zadebiutować na NewConnect na przełomie 2021/2022 roku.

– Podpisaliśmy umowę z Autoryzowanym Doradcą, w tej chwili trwa badanie roku 2020. Jesteśmy w trakcie przygotowywania projektu Dokumentu Informacyjnego. Zgodnie z procedurą czekamy na zamknięcie I kwartału i finał akcji crowfundingowej – dodał Kita.

Prezes chce by Farmy Fotowoltaiki były spółką dywidendową. Według Kamila Kity dywidenda nie stoi w sprzeczności z początkowym etapem rozwoju spółki.

– Oczywistym jest, że w pierwszym etapie inwestujemy po to, żeby wypracować zysk, którym chcemy podzielić się z tymi inwestorami, którzy w nas uwierzyli. Wypłatę dywidendy planujemy po pierwszym zamkniętym z zyskiem roku – powiedział prezes.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BERGHOLDI, farmyfoto)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR