Farmy Fotowoltaiki pozyskały ponad 4 mln zł z emisji crowdfundingowej

Omawiane walory: ,

Farmy Fotowoltaiki – z Berg Holding, notowanego na NewConnect – zebrały od blisko 1000 inwestorów społecznościowych 4,05 mln zł. Środki zostaną przeznaczone m.in. na budowę instalacji o mocy 1 MW w Nagoszynie.

(Fot. Pexels)

– Witamy blisko 1000 inwestorów, którzy zdecydowali się nam zaufać i zostali częścią Farm Fotowoltaiki. To oni są największa wartością, jaką niesie za sobą crowdfunding. Już w czasie trwania naszej kampanii zainteresowanie inwestorów przełożyło się m.in. na liczbę zapytań dotyczących gotowych projektów fotowoltaicznych oraz możliwości dzierżawy gruntów pod przyszłe instalacje, które na bieżąco analizujemy. Jesteśmy teraz w stanie zdecydowanie przyśpieszyć rozwój spółki, a zebrana kwota pozwoli zrealizować instalację w Nagoszynie. Przygotowujemy się do kolejnych projektów, w tym w modelu biznesowym 51/49, zakładającym zawiązanie spółki celowej z klientem, gdzie wkład jest w postaci ziemi lub finansowania i wynosi 49 proc. W lutym oraz marcu informowaliśmy o kolejnych farmach, które w najbliższym czasie zasilą nasze portfolio. Po zakończeniu emisji możemy 100 proc. naszej uwagi zwrócić na najbliższe cele – debiut na NewConnect oraz deweloping instalacji o łącznej mocy 72MW – mówi dr Ofka Piechniczek, członek rady nadzorczej Farm Fotowoltaiki, jednocześnie prezes zarządu Berg Holding.

– Pełnym sukcesem kończymy pierwszą emisję z branży OZE, którą promowaliśmy na naszej platformie. Przyszłościowy sektor i mocne atuty spółki pozwoliły na sprawne zamknięcie kampanii z realizacją 100 proc. celu. Od stycznia 2021 roku zakończyliśmy już cztery projekty i w każdym z nich zebrano całą wnioskowaną kwotę. Liczymy, że ten trend zachowamy przy kolejnych kampaniach, które już niebawem wystartują – mówi Marcel Rowiński, dyrektor operacyjny w Crowdway.

Farmy Fotowoltaiki na przełomie lutego i marca podpisały umowę z autoryzowanym doradcą – Kancelarią Adwokacką Kramer i Wspólnicy, która wesprze proces wejścia spółki na rynek NewConnect. Wcześniej 15 lutego NWZ spółki podjęło uchwałę, w której wyraziło zgodę na wprowadzenie akcji spółki na giełdę. Debiut planowany jest między czwartym kwartałem br., a pierwszym kwartałem 2022 roku.

Farmy Fotowoltaiki to spółka zależna Berg Holding, która w kooperacji z Columbus Energy buduje farmy fotowoltaiczne o mocy 1-120 MWe. Berg Holding w 2017 roku zadebiutowała na rynku NewConnect, a od lipca 2020 roku rozpoczęła działalność biznesową w strukturze holdingowej. Spółka Farmy Fotowoltaiki została założona z myślą o budowie farm fotowoltaicznych na terenie całego kraju.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o BERGHOLDI, farmyfoto)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR