Filip Aryanowicz o wynajmie pracowników ze Wschodu

Od pewnego czasu w Polsce, obok znanego już wszystkim outsourcingu, pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na leasing pracowników ze Wschodu. Filip Aryanowicz - wiceprezes agencji Bisar - podkreśla, że to między innymi bardzo wygodna forma tymczasowego zatrudnienia fachowców i specjalistów. W jakich branżach i sytuacjach sprawdzi się szczególnie leasing pracowników ze Wschodu?

Filip Aryanowicz – wiceprezes agencji Bisar

Na czym polega wynajem pracowników ze Wschodu?

Czasowy wynajem pracowników ze Wschodu to coraz częściej praktykowana forma zatrudniania cudzoziemców. Filip Aryanowicz, który wraz z Bisar (https://bisar.pl/o-nas/) rekrutuje pracowników z m.in. z Ukrainy zarówno do Polskich przedsiębiorstw, jak i do firm na terenie Europy Zachodniej (w tym do Niemiec, Francji i Skandynawii) wyjaśnia, że w leasingu pracowników ze Wschodu liczą się przede wszystkim ściśle określone kwalifikacje i wiedza branżowa kandydatów. Wynajmowany pracownik z wiedzą i doświadczeniem to pracownik, którego nie trzeba szkolić i specjalnie wdrażać. Przychodzi do firmy w konkretnym celu i na konkretny czas. Na czas „wypożyczenia” otrzymuje w agencji pracy urlop bezpłatny, a z polskim pracodawcą podpisuje umowę na czas określony. Aby wynajem pracowników ze Wschodu nabrał mocy prawnej, musi być ponadto podpisane porozumienie między agencją, a przedsiębiorcą, w którym agencja wyraża zgodę na czasowe „przekazanie” pracownika.

Leasing pracowników ze Wschodu – dla kogo? Odpowiada Filip Aryanowicz

Wynajem pracowników ze Wschodu sprawdzi się zwłaszcza w przypadku działalności, która jest sezonowa, gdzie zwiększona ilość pracowników potrzebna jest tylko czasowo. Rekrutacja pracowników z Ukrainy do pracy na zasadach leasingu często dotyczy również projektów jednorazowych oraz tymczasowych braków kadrowych. W ten sposób przedsiębiorcy walczą ponadto z rotacją pracowników i zapewniają swoim przedsiębiorstwom ciągłość funkcjonowania. Filip Aryanowicz dodaje, że wynajem pracowników ze Wschodu to również doskonały sposób dla pracodawców, pilnie potrzebujących specjalistów oraz menadżerów, którzy zarządzać będą czasowymi projektami. W ramach leasingu pracowników ze Wschodu polscy pracodawcy coraz częściej zapełniają wakaty w hotelarstwie, turystyce i przy zbiorach sezonowych. Duże zapotrzebowanie można ponadto zauważyć również w branży logistycznej, budowlanej, a nawet magazynowej.

Filip Aryanowicz o zaletach współpracy z agencją pracy

Dobra agencja pośrednictwa pracy to skarb, podobnie jak dobry pracownik. Obie te wartości można połączyć korzystając z usług Bisar. Jak słusznie zaznaczył Filip Aryanowicz, współpraca z agencją to dla pracodawcy nie tylko oszczędność czasu i nerwów, ale również pieniędzy. Rekrutacja pracowników z Ukrainy, a także wszystkie sprawy związane z wynajmem pracowników ze Wschodu leżą tu w rękach agencji pracy. Przedsiębiorca nie musi martwić się o żadne formalności, dokumenty i prawne aspekty leasingu. Pracownicy ze Wschodu mają zazwyczaj zapewniony transport, zakwaterowanie, a w razie potrzeby przydzielony jest im również koordynator lub tłumacz, dzięki któremu bariery językowe przestają być problemem. Pracodawca nie musi również martwić się o ewentualne zastępstwo, w przypadku choroby lub odejścia pracownika – tym również zajmie się agencja pracy.

Sprawdź również artykuł Filipa Aryanowicza o obcokrajowcach w zespole: http://hydraportal.pl/obcokrajowiec-w-zespole-artykul-filipa-aryanowicza/

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR