StockWatch.pl

Filip Aryanowicz o wynajmie pracowników ze Wschodu

Od pewnego czasu w Polsce, obok znanego już wszystkim outsourcingu, pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na leasing pracowników ze Wschodu. Filip Aryanowicz - wiceprezes agencji Bisar - podkreśla, że to między innymi bardzo wygodna forma tymczasowego zatrudnienia fachowców i specjalistów. W jakich branżach i sytuacjach sprawdzi się szczególnie leasing pracowników ze Wschodu?

Filip Aryanowicz – wiceprezes agencji Bisar

Na czym polega wynajem pracowników ze Wschodu?

Czasowy wynajem pracowników ze Wschodu to coraz częściej praktykowana forma zatrudniania cudzoziemców. Filip Aryanowicz, który wraz z Bisar (https://bisar.pl/o-nas/) rekrutuje pracowników z m.in. z Ukrainy zarówno do Polskich przedsiębiorstw, jak i do firm na terenie Europy Zachodniej (w tym do Niemiec, Francji i Skandynawii) wyjaśnia, że w leasingu pracowników ze Wschodu liczą się przede wszystkim ściśle określone kwalifikacje i wiedza branżowa kandydatów. Wynajmowany pracownik z wiedzą i doświadczeniem to pracownik, którego nie trzeba szkolić i specjalnie wdrażać. Przychodzi do firmy w konkretnym celu i na konkretny czas. Na czas „wypożyczenia” otrzymuje w agencji pracy urlop bezpłatny, a z polskim pracodawcą podpisuje umowę na czas określony. Aby wynajem pracowników ze Wschodu nabrał mocy prawnej, musi być ponadto podpisane porozumienie między agencją, a przedsiębiorcą, w którym agencja wyraża zgodę na czasowe „przekazanie” pracownika.

Leasing pracowników ze Wschodu – dla kogo? Odpowiada Filip Aryanowicz

Wynajem pracowników ze Wschodu sprawdzi się zwłaszcza w przypadku działalności, która jest sezonowa, gdzie zwiększona ilość pracowników potrzebna jest tylko czasowo. Rekrutacja pracowników z Ukrainy do pracy na zasadach leasingu często dotyczy również projektów jednorazowych oraz tymczasowych braków kadrowych. W ten sposób przedsiębiorcy walczą ponadto z rotacją pracowników i zapewniają swoim przedsiębiorstwom ciągłość funkcjonowania. Filip Aryanowicz dodaje, że wynajem pracowników ze Wschodu to również doskonały sposób dla pracodawców, pilnie potrzebujących specjalistów oraz menadżerów, którzy zarządzać będą czasowymi projektami. W ramach leasingu pracowników ze Wschodu polscy pracodawcy coraz częściej zapełniają wakaty w hotelarstwie, turystyce i przy zbiorach sezonowych. Duże zapotrzebowanie można ponadto zauważyć również w branży logistycznej, budowlanej, a nawet magazynowej.

Filip Aryanowicz o zaletach współpracy z agencją pracy

Dobra agencja pośrednictwa pracy to skarb, podobnie jak dobry pracownik. Obie te wartości można połączyć korzystając z usług Bisar. Jak słusznie zaznaczył Filip Aryanowicz, współpraca z agencją to dla pracodawcy nie tylko oszczędność czasu i nerwów, ale również pieniędzy. Rekrutacja pracowników z Ukrainy, a także wszystkie sprawy związane z wynajmem pracowników ze Wschodu leżą tu w rękach agencji pracy. Przedsiębiorca nie musi martwić się o żadne formalności, dokumenty i prawne aspekty leasingu. Pracownicy ze Wschodu mają zazwyczaj zapewniony transport, zakwaterowanie, a w razie potrzeby przydzielony jest im również koordynator lub tłumacz, dzięki któremu bariery językowe przestają być problemem. Pracodawca nie musi również martwić się o ewentualne zastępstwo, w przypadku choroby lub odejścia pracownika – tym również zajmie się agencja pracy.

Sprawdź również artykuł Filipa Aryanowicza o obcokrajowcach w zespole: http://hydraportal.pl/obcokrajowiec-w-zespole-artykul-filipa-aryanowicza/

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • GPW pod presją spadków w Niemczech i Turcji, czerwono na JSW i PKO BP

  Nie wyniki wyborów parlamentarnych a sytuacja na zagranicznych giełdach zdecydowała o kierunku głównych indeksów w Warszawie. WIG20 podzielił dziś los DAX-a i CAC40, zamykając sesję stratą na poziomie 0,5 proc. Największe spadki zanotowała giełda turecka, której główny indeks spadł o prawie 5 proc.

 • Akcjonariusze PBKM zdecydowali o emisji ponad 3,5 mln nowych akcji po 62 zł/szt.

  Akcjonariusze Polskiego Banku Komórek Macierzystych zdecydowali o emisji akcji nowej serii, skierowanej do obecnego inwestora tj. Active Ownership Fund. Cenę emisyjną jednego waloru ustalono na 62 zł, co daje łączną wartość emisji 218 mln zł.

 • Kino Polska TV wchodzi na rynek produkcji filmowej

  Nadawca kanałów naziemnych Stopklatka TV i Zoom TV oraz kablowo-satelitarnego Kino Polska podpisał umowę z producentem Krzysztofem Szpetmańskim na produkcję komedii Po moim trupie w reżyserii Tomasza Koneckiego. W filmie wystąpi m.in. Rafał Zawierucha, który zagrał Romana Polańskiego w filmie Pewnego razu w... Hollywood Quentina Tarantino. Premierę filmu w kinach zaplanowano na początek 2021 roku.

 • Ruszyła IV edycja edukacyjnego konkursu inwestycyjnego TMS Brokers

  Już dziś wystartowała 4. edycja bezpłatnego konkursu inwestycyjnego w aplikacji mobilnej TMS Brokers. Spróbuj swoich sił w inwestowaniu na demo, rywalizuj i wygrywaj realne nagrody. 

 • Wartość niespłaconych zobowiązań finansowych w Europie przekracza 1 bln euro

  Wartość niespłaconych zobowiązań finansowych według Europejskiego Nadzoru Bankowego przekracza kwotę 1 biliona euro, wyliczył Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Jest to wartość wyższa niż u progu kryzysu finansowego w 2008 roku.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR