Filip Aryanowicz o wynajmie pracowników ze Wschodu

Od pewnego czasu w Polsce, obok znanego już wszystkim outsourcingu, pojawia się zwiększone zapotrzebowanie na leasing pracowników ze Wschodu. Filip Aryanowicz - wiceprezes agencji Bisar - podkreśla, że to między innymi bardzo wygodna forma tymczasowego zatrudnienia fachowców i specjalistów. W jakich branżach i sytuacjach sprawdzi się szczególnie leasing pracowników ze Wschodu?

Filip Aryanowicz – wiceprezes agencji Bisar

Na czym polega wynajem pracowników ze Wschodu?

Czasowy wynajem pracowników ze Wschodu to coraz częściej praktykowana forma zatrudniania cudzoziemców. Filip Aryanowicz, który wraz z Bisar (https://bisar.pl/o-nas/) rekrutuje pracowników z m.in. z Ukrainy zarówno do Polskich przedsiębiorstw, jak i do firm na terenie Europy Zachodniej (w tym do Niemiec, Francji i Skandynawii) wyjaśnia, że w leasingu pracowników ze Wschodu liczą się przede wszystkim ściśle określone kwalifikacje i wiedza branżowa kandydatów. Wynajmowany pracownik z wiedzą i doświadczeniem to pracownik, którego nie trzeba szkolić i specjalnie wdrażać. Przychodzi do firmy w konkretnym celu i na konkretny czas. Na czas „wypożyczenia” otrzymuje w agencji pracy urlop bezpłatny, a z polskim pracodawcą podpisuje umowę na czas określony. Aby wynajem pracowników ze Wschodu nabrał mocy prawnej, musi być ponadto podpisane porozumienie między agencją, a przedsiębiorcą, w którym agencja wyraża zgodę na czasowe „przekazanie” pracownika.

Leasing pracowników ze Wschodu – dla kogo? Odpowiada Filip Aryanowicz

Wynajem pracowników ze Wschodu sprawdzi się zwłaszcza w przypadku działalności, która jest sezonowa, gdzie zwiększona ilość pracowników potrzebna jest tylko czasowo. Rekrutacja pracowników z Ukrainy do pracy na zasadach leasingu często dotyczy również projektów jednorazowych oraz tymczasowych braków kadrowych. W ten sposób przedsiębiorcy walczą ponadto z rotacją pracowników i zapewniają swoim przedsiębiorstwom ciągłość funkcjonowania. Filip Aryanowicz dodaje, że wynajem pracowników ze Wschodu to również doskonały sposób dla pracodawców, pilnie potrzebujących specjalistów oraz menadżerów, którzy zarządzać będą czasowymi projektami. W ramach leasingu pracowników ze Wschodu polscy pracodawcy coraz częściej zapełniają wakaty w hotelarstwie, turystyce i przy zbiorach sezonowych. Duże zapotrzebowanie można ponadto zauważyć również w branży logistycznej, budowlanej, a nawet magazynowej.

Filip Aryanowicz o zaletach współpracy z agencją pracy

Dobra agencja pośrednictwa pracy to skarb, podobnie jak dobry pracownik. Obie te wartości można połączyć korzystając z usług Bisar. Jak słusznie zaznaczył Filip Aryanowicz, współpraca z agencją to dla pracodawcy nie tylko oszczędność czasu i nerwów, ale również pieniędzy. Rekrutacja pracowników z Ukrainy, a także wszystkie sprawy związane z wynajmem pracowników ze Wschodu leżą tu w rękach agencji pracy. Przedsiębiorca nie musi martwić się o żadne formalności, dokumenty i prawne aspekty leasingu. Pracownicy ze Wschodu mają zazwyczaj zapewniony transport, zakwaterowanie, a w razie potrzeby przydzielony jest im również koordynator lub tłumacz, dzięki któremu bariery językowe przestają być problemem. Pracodawca nie musi również martwić się o ewentualne zastępstwo, w przypadku choroby lub odejścia pracownika – tym również zajmie się agencja pracy.

Sprawdź również artykuł Filipa Aryanowicza o obcokrajowcach w zespole: http://hydraportal.pl/obcokrajowiec-w-zespole-artykul-filipa-aryanowicza/

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Alior Bank z negatywną perspektywą ratingu kredytowego

  Agencja ratingowa EuroRating zmieniła perspektywę ratingu kredytowego Alior Banku ze stabilnej na negatywną. Rating został utrzymany na niezmienionym poziomie BB. Zmiana jest związana z prognozowanym negatywnym wpływem kryzysu związanego z epidemią Covid-19 oraz dokonanej przez RPP serii obniżek stóp procentowych NBP na wyniki finansowe banku.

 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • Roszady w indeksach. Biomed-Lublin i Mercator awansują do mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i Mercator Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • WIG20 z przytupem wrócił powyżej 1.800 pkt., kolejna mocna sesja CCC i JSW Zielony początek piątkowej sesji na GPW. W czwartek ECB otworzył giełdom okienko do dalszych wzrostów. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy go nie zamkną. Sesja powinna zakończyć się sporymi wzrostami indeksów.
 • Sejm przyjął tzw. tarczę 4.0, m.in. chroniącą przed wrogimi przejęciami spółek

  Sejm przyjął ustawę o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 (tzw. tarczę 4.0) wprowadzającą dopłaty do oprocentowania, a także wsparcie dla samorządów i zmiany w przetargach publicznych. Celem ustawy jest także ochrona polskich spółek przed wrogimi przejęciami z powodu gorszej sytuacji gospodarczej wywołanej epidemią COVID-19.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR