FO Dębica udzieliła 115 mln zł pożyczki firmie Goodyear

Omawiane walory:

Firma Oponiarska Dębica zawarła z podmiotem pośrednio dominującym Goodyear umowę, zgodnie z którą udzieliła 115 mln zł pożyczki.

debica,Goodyear,pożyczka,

(Fot. Dębica)

– Termin spłaty pożyczki został ustalony na dzień 25 czerwca 2021 r. Oprocentowanie pożyczki w skali roku jest równe sumie [WIBOR1Y + 0,1 proc. marży], a więc obecnie wynosi 0,43 proc. w skali roku – czytamy w komunikacie.

Umowa pożyczki przewiduje zarówno prawo Goodyear do dokonania wcześniejszej spłaty, jak i prawo FO Dębica do żądania wcześniejszej spłaty. Spłata pożyczki jest zabezpieczona gwarancją The Goodyear Tire & Rubber Company, podmiotu pośrednio dominującego nad spółką.

– W związku z terminową spłatą w dniu 26 czerwca 2020 r. wcześniejszej pożyczki udzielonej w kwocie nominalnej 115 mln zł (podana kwota nie uwzględnia naliczonych i spłaconych odsetek) przez spółkę Goodyear, całkowita wartość pożyczek udzielonych na chwilę obecną Goodyear wynosi 290 mln zł (kapitał, nie uwzględniając należnych odsetek) – czytamy dalej.

Firma Oponiarska Dębica to polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 2,06 mld zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT debica, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • FO Dębica: W wyniku kontroli UCS stwierdzono zaległość podatkową na 22,2 mln zł

  Firma Oponiarska Dębiaca otrzymała wynik kontroli celno-skarbowej przeprowadzonej przez Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w zakresie wywiązywania się z obowiązków płatnika podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2015, z której wynika, że w sposób nieuprawniony korzystała ze zwolnienia z poboru podatku u źródła. Ewentualna zaległość podatkowa wraz z odsetkami to 22,2 mln zł.

 • W czasach zarazy cash is king. Oto spółki, które mają grube portfele i są gotowe na kryzys

  Stara prawda mówi, że spółki upadają niekoniecznie przez brak zysków, tylko z powodu utraty płynności. Obecna sytuacja związana z pandemią, istotne ograniczenie działalności gospodarczej i przerwanie łańcuchów dostaw może wpędzić wiele firm w spiralę zadłużenia, a nawet doprowadzić do bankructwa. Dziś sprawdzamy, jakie giełdowe spółki mają wystarczająco dużą poduszkę finansową i mają szansę przejść suchą stopą przez największą od lat gospodarczą zawieruchę.

 • Dębica pożyczy 70 mln zł firmie Goodyear

  Firma Oponiarska pożyczy amerykańskiemu koncernowi 70 mln zł. Termin spłaty ustalono na 25 września 2020 r.

 • Akcje Dębicy tanieją po decyzji o ograniczeniu produkcji opon

  Firma Oponiarska ograniczy produkcję w IV kwartale 2019 r. Jak tłumaczy zarząd, decyzja jest pokłosiem zmniejszenia zamówień od kluczowego klienta eksportowego spółki, firmy Goodyear. Po południu notowania Dębicy spadają o blisko 6 proc.

 • 9 spółek na dywidendowe dożynki

  Sezon dzielenia zysków powoli dobiega końca. W tegorocznym kalendarium pozostało już około 25 propozycji z dużego i małego parkietu. StockWatch.pl wybrał 9, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR