FO Dębica udzieliła 120 mln zł pożyczki firmie Goodyear

Omawiane walory:

Firma Oponiarska Dębica udzieliła firmie Goodyear - podmiotowi pośrednio dominującemu - 120 mln zł pożyczki.

debica,Goodyear,pożyczka,

(Fot. Dębica)

– Termin spłaty pożyczki został ustalony na dzień 24.09.2021 r. Oprocentowanie pożyczki w skali roku jest równe sumie [WIBOR1Y +0,1 proc. marży], a więc obecnie wynosi 0,37 proc. w skali roku – czytamy w komunikacie.

Umowa pożyczki przewiduje zarówno prawo Goodyear do dokonania wcześniejszej spłaty, jak i prawo FO Dębica do żądania wcześniejszej spłaty. Spłata pożyczki jest zabezpieczona gwarancją The Goodyear Tire & Rubber Company, podmiotu pośrednio dominującego nad spółką.

– W związku z terminową spłatą w dniu 25.09.2020 r. wcześniejszej pożyczki udzielonej w kwocie nominalnej 70 mln zł (podana kwota nie uwzględnia naliczonych i spłaconych odsetek) przez spółkę Goodyear, całkowita wartość pożyczek udzielonych na chwilę obecną Goodyear wynosi 340 mln zł (kapitał, nie uwzględniając należnych odsetek) – czytamy dalej.

Firma Oponiarska Dębica to polski producent opon do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 2,06 mld zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o debica)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR