Forever Entertainment założył spółkę inwestycyjną, liczy na ‚wyjątkowy’ rok

Omawiane walory:

Forever Entertainment założył nową spółkę Forever Seed Fund, w której objął 100 proc. udziałów. To pierwszy krok do rozwoju działalności przez Forever Entertainment na polu inwestycyjnym, poinformował prezes Zbigniew Dębicki. Spółka zakłada, że bieżący rok będzie "wyjątkowy w historii" i planuje wydać co najmniej cztery tytuły typu remake, trzy gry własne i co najmniej trzy istotne porty.

Fot. twitter/Forever Entertainment

– Utworzenie Forever Seed Fund doskonale wpisuje się w strategię rozwoju Forever Entertainment. Przejmie ona cały proces inwestycyjny związany z pozyskiwaniem atrakcyjnych tytułów, ich rozwojem i sprzedażą, a z drugiej strony da nam możliwość współpracy z utalentowanymi i kreatywnymi zespołami deweloperskimi. Powołanie Forever Seed Fund jest także odpowiedzią na mnóstwo propozycji współpracy, które stale spływają do naszej firmy z całej Europy – powiedział Dębicki, cytowany w komunikacie.

Celem powołania nowej spółki jest wyodrębnienie organizacji, która jako osobny podmiot, będzie koncentrowała się na poszukiwaniu zespołów developerskich posiadających interesujące pomysły na gry oraz ciekawy potencjał rozwojowy.

– Forever Entertainment od lat aktywnie rozwija grupę spółek. Posiada pakiety akcji w dwóch studiach developerskich: MegaPixel Studio i Storm Trident. Podjęła także współpracę kapitałową ze spółkami giełdowymi: Ultimate Games (powołanie UF Games) oraz z Bloober Team (powołanie Fearful Entertainment). Spółka ma także doświadczenie zagraniczne w zakresie inwestycji i wydawania nowych tytułów, dzięki współpracy z TA Publishing SARL z Francji, oraz z niedawno założonym studiem deweloperskim HighBall Games EURL – czytamy w komunikacie.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Obecny 2021 rok będzie wyjątkowy w historii rozwoju firmy, stwierdzono w informacji.

– Spółka planuje wydać w nim co najmniej cztery tytuły typu remake (porównaniu z jednym wydanym w 2020 roku), trzy gry własne (vs. jedna wydana w 2020 roku) i co najmniej trzy istotne porty, które powinny powtórzyć sukcesy najlepiej sprzedających się przeportowanych gier – czytamy dalej.

– Pozostało praktycznie dziesięć miesięcy 2021 roku, kiedy mamy zaplanowaną intensywną pracę na polu produkcyjnym i wydawniczym. Zwiększamy zatrudnienie we wszystkich spółkach, aby utrzymać tempo wydawania coraz bardziej wymagających tytułów zarówno z obecnego portfolio jak i nowych, które są w procesie negocjacji – dodał prezes.

Forever Entertainment jest notowanym na NewConnect producentem i wydawcą gier komputerowych zarówno w formie elektronicznej poprzez wszystkie popularne platformy gamingowe oraz w formie pudełkowej, tj. zestawów kolekcjonerskich.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o foreveren)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR