Forte szacuje, że w I kwartale 2019 r. miało 24 mln zł skonsolidowanego EBIT i 38 mln zł EBITDA

Omawiane walory:

Szacunkowa wysokość skonsolidowanego wyniku EBIT Forte za I kwartał 2019 r. wyniosła 24 mln zł, co oznacza wzrost o 54 proc. r/r oraz wzrost o 29 proc. w stosunku do IV kwartału roku 2018. Kurs producenta mebli rośnie o blisko 4 proc.

Fot. spółka

– Szacunkowa wysokość skonsolidowanego wyniku EBITDA grupy kapitałowej za I kwartał 2019 r. wyniosła 38 mln zł w stosunku do 32 mln zł w IV kwartale 2018 r. oraz 23 mln zł w I kwartale roku 2018 – czytamy w komunikacie.

Zgodnie ze wstępnymi wyliczeniami, przybliżona wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży grupy w I kwartale 2019 r. wyniosła 319 mln zł (w tym 12 mln zł stanowiła sprzedaż poza grupę kapitałową nadwyżek płyty wiórowej produkowanej w Tanne), co oznacza wzrost o 8 proc. r/r oraz o 7 proc. w stosunku do IV kwartału roku 2018.

– Poziom wskaźnika zadłużenia finansowego netto grupy kapitałowej na koniec I kwartału 2019 r. nie przekracza poziomów uzgodnionych z instytucjami finansującymi grupę kapitałową emitenta – podkreślono w komunikacie.

Fabryki Mebli Forte to producent mebli, notowany na GPW od 1996 r. W 2018 r. spółka miała 1 107 mln zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT FORTE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR