Fundusz PZU namawia Sanok na wypłatę dużo wyższej dywidendy

Omawiane walory:

Otwarty Fundusz Emerytalny PZU Złota Jesień zgłosił projekt na walne w sprawie wypłaty 1,50 zł na akcję. Propozycja jest o 50 proc. większa niż to, co wcześniej zarekomendował zarząd Sanoka.

Akcjonariusze Sanok Rubber Company na najbliższym walnym zwołanym na 14 czerwca pochylą się nad dwiema propozycjami tegorocznej dywidendy. Pierwsza przedstawiona przez zarząd zakłada wypłatę 26,8 mln zł, czyli 1 zł na akcję. Drugi wniosek w tej sprawie złożył Otwarty Fundusz Emerytalny PZU Złota Jesień, jeden z trzech funduszy widniejących w akcjonariacie Sanoka. Jego propozycja zakłada wypłatę 40,3 mln zł z zysku netto za 2018 r., wynoszącego łącznie 71,1 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 1,50 zł na akcję.

– Walne zgromadzenie Sanok Rubber Company postanawia podzielić zysk netto za 2018 rok w kwocie 71.083.457,40 zł w następujący sposób: kwotę 40.322.883 zł przeznaczyć do podziału między akcjonariuszy w formie dywidendy, przy czym: kwota dywidendy na jedną akcję: 1,50 zł, dzień dywidendy: 3 lipca 2019 r., termin wypłaty dywidendy: 10 lipca 2019 r., kwotę w wysokości 30.760.574,40 zł przeznaczyć na kapitał zapasowy spółki – czytamy w projekcie uchwały.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ubiegłym roku Sanok wypłacił 3 zł dywidendy na akcję (stopa 8,36 proc.). Rok wcześniej spółka płaciła jeszcze więcej, bo aż 3,60 zł na walor (stopa 5,27 proc.).

Sanok Rubber Company zajmuje się produkcją wyrobów gumowych, gumowo-metalowych oraz kombinacji gumy z innymi tworzywami. Spółka jest producentem mieszanek gumowych posiadającym bogatą ofertę produktową dla motoryzacji, budownictwa, rolnictwa, farmacji i AGD. Jest notowana na GPW od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT sanok, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR