Fundusz z grupy Aviva skrócił pozycję na akcjach 11 bit studios

Omawiane walory:

Jeden z funduszy z grupy Aviva sprzedał część akcji 11 bit studios i zszedł poniżej progu 5 proc.

11bit, akcje, transakcje, Aviva, Investors, Fundusz

Akcje 11 bit studios posiada około 6 funduszy kontrolowanych przez Aviva Investors Poland TFI. Dziś jeden z nich – Aviva Investors FIO – poinformował o sprzedaży pakietu ok. 20 tys. akcji i zmniejszeniu zaangażowania z 5,28 proc. do 4,42 proc. Według najnowszych dostępnych danych, fundusz posiada w swoim portfelu 101.146 akcji producenta gier. Aviva Investors Poland TFI jako całość wciąż jest widoczna w akcjonariacie 11 bit studios.

Na liście głównych akcjonariuszy jest prezes Grzegorz Miechowski z pakietem nieco ponad 7 proc. Tuż za nim jest NN Investment Partners TFI (6 proc.) i Przemysław Marszał (5 proc.). ​>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom 11 bit studios

Akcjonariat 11 bit studios (Źródło: Spółka)

Niewykluczone, że sprzedaż akcji była wymuszona przez umorzenia. Od początku roku notowania producenta gier wideo urosły o 57 proc. Niemniej moment skrócenia pozycji jest dość ciekawy. Spółka jest świeżo po publikacji terminów kolejnych premier, a za tydzień opublikuje raport z wynikami za I półrocze. Termin przekazania sprawozdania przyspieszono z 29 sierpnia na wtorek 27 sierpnia. Kluczowy dla całorocznego wyniku będzie jednak bieżący kwartał. Na początku sierpnia 11 bit studios wypuściło trzeci, płatny dodatek z zainicjowanej kilka kwartałów temu serii TWoM: Stories, zatytułowany Fading Embers. 3 września do sprzedaży trafi Children of Morta w wersji na komputery PC, gra której producentem jest amerykańsko-irańskie studio Dead Mage. Tuż po zamknięciu kwartału zadebiutuje konsolowa wersja Frostpunka (11 października) i Children of Morta na konsole Xbox One, PS4 i Nintendo Switch (15 października).

>> W drodze po 100 milionów – omówienie sprawozdania finansowego 11 bit studios po I kw. 2019 r.

W poniedziałek po południu kurs akcji 11 bit studios spada o 0,8 proc. Około godziny 15:30 za jeden walor płacono 387 zł.

​​

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR