genXone przeprowadzi pilotaż NGS do badań SARS-CoV-2 w WSS-E w Olsztynie

Omawiane walory:

genXone podpisał z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Olsztynie umowę na przeprowadzenie projektu pilotażowego, którego celem jest wdrożenie sekwencjonowania nanoporowego (NGS) do badań epidemiologicznych wirusa SARS-CoV-2.

genxone,covid19, badania, biotechnologia,

genXone przeprowadzi pilotaż NGS do badań SARS-CoV-2 w WSS-E w Olsztynie

– Emitent zobowiązał się do:

– sprzedaży i dostarczenia sprzętu laboratoryjnego oraz komputera wraz z oprogramowaniem niezbędnym do realizacji wskazanego projektu,

– udzielenia licencji na oprogramowanie do sekwencjonowania – zamawiający w drodze umowy nabywa jedynie prawo do korzystania z programu w zakresie określonym niniejszą umową, a licencjodawca udziela zamawiającemu licencji na czas określony 1 roku od dnia dostarczenia programu,

– przygotowania i dostarczenia odczynników (wystarczających na sekwencjonowanie co najmniej 200 próbek),

– przeszkolenia pracowników zamawiającego, a także bieżącego ich wsparcia w zakresie realizacji projektu – czytamy w komunikacie.

Wynagrodzenie brutto to 150 tys. zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Okres realizacji projektu potrwa do dnia 22 lutego 2021 roku.

– Zarząd emitenta uznał powyższą umowę za istotną, z uwagi na fakt, iż realizacja projektu pozwoli na dopracowanie pierwszego produktu opracowanego przez dział badawczo-rozwojowy emitenta w technologii nanoporowego sekwencjonowania NGS. W przypadku pozytywnych wyników realizacji projektu spółka rozpocznie sprzedaż własnych rozwiązań opracowanych w technologii NANOPORE w postaci zestawów odczynników wraz z protokołami laboratoryjnymi, oprogramowania i rozwiązań bioinformatycznych na rzecz innych laboratoriów, co przyczyni się do realizacji założonej strategii rozwoju emitenta w najbliższych latach. Ponadto realizacja projektu umożliwi spółce osiągnięcie kolejnego źródła przychodów, które zgodnie z założoną strategią rozwoju będzie w przyszłości stanowić istotne źródło przychodów emitenta – czytamy dalej.

GenXone działa w branży biotechnologicznej i zajmuje się wykorzystaniem technologii sekwencjonowania nanoporowego (NGS) w wielu obszarach nauki i biznesu, m.in. w diagnostyce genetycznej, przemyśle spożywczym, weterynarii czy rolnictwie. Akcje spółki są notowane na NewConnect od 2020 r. Kurs akcji spółki rośnie w piątek rano o 6,36 proc., a za jedne walor płacono 30,10 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o genxone)

 • Diagnostyka zwiększa zaangażowanie w akcjonariacie genXone

  Spółka Diagnostyka, największa w kraju sieć laboratoriów medycznych zwiększa z 10,97 proc. do 15,22 proc. swój udział w akcjonariacie biotechnologicznej spółki GENXONE. Obie firmy intensywnie współpracują od pięciu lat w zakresie badań wysokospecjalistycznych m. in. badań genetycznych.

 • GenXone wypracował ponad 7 mln zł w 2020 r.

  GENXONE odnotował 4,12 mln zł zysku netto w IV kwartale i ponad 7 mln zł w całym 2020 r. Ubiegły rok stał w spółce pod znakiem zwiększenia zakresu projektów badawczych, zwłaszcza metody sekwencjonowania nanoporowego w badaniach nad genomem wirusa SARS-CoV-2.

 • genXone zadebiutuje na NewConnect 25 sierpnia

  Już we wtorek 25 sierpnia zadebiutują na parkiecie NewConnect akcje spółki GENXONE. Spółka działa w branży biotechnologicznej i specjalizuje się w sekwencjonowaniu kwasów nukleinowych w oparciu o technologię sekwencjonowania nanoporowego, jednej z gałęzi Next-Generation Sequencing (NGS).

 • genXone może badać więcej próbek na obecność COVID-19

  GENXONE, podpoznański startup działający w obszarze biotechnologii zainwestował w dodatkowe specjalistyczne urządzenia w Mobilnym Pawilonie Laboratoryjnym działającym w Suchym Lesie. Nowy, zaawansowany technologicznie sprzęt, pozwolił zwiększyć przepustowość laboratorium nawet do tysiąca próbek na dobę, wobec dotychczasowych możliwości rzędu pięciuset. GENXONE wkrótce zadebiutuje na warszawskim parkiecie NewConnect.

 • GenXone: Pracujemy nad wykorzystaniem jednej z najnowocześniejszych na świecie technologii służących analizie DNA

  Dr Michał Kaszuba, współzałożyciel i prezes zarządu GENXONE, rozmawia z redakcją StockWatch.pl o ofercie akcji na platformie crowdfundingowej, planach rozwoju i debiutu na NewConnect.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR