GetBack kupuje kolejny duży portfel wierzytelności w Hiszpanii

Omawiane walory:

Już druga w przeciągu tygodnia oferta podmiotu z grupy GetBack, tym razem dotycząca nabycia portfela wierzytelności o wartości nominalnej 246 mln euro tj. 1 mld zł, została wybrana jako najlepsza przez bank działający na terytorium Hiszpanii. Zgodnie z warunkami postępowania przetargowego nabycie wierzytelności nastąpi po uzgodnieniu satysfakcjonujących dla obu stron postanowień umowy. 

Spółka podała, że ewentualna cena nabycia będzie dostosowana do tego typu transakcji i nie odbiega od cen rynkowych. GetBack ma podpisane umowy z czołowymi serwiserami na terytorium Hiszpanii, dlatego w przypadku sfinalizowania umów będzie mógł od razu przystąpić do obsługi.

– Wierzymy, że model ekspansji zagranicznej jaki zaprezentowaliśmy jest bezpieczny dla naszych inwestorów, a na tym najbardziej nam zależy. Cieszę się bardzo, że kolejny bank hiszpański wybrał naszą ofertę jako najlepszą. Potwierdza to, że kierunek przez nas obrany jest dobry i nasza ekspansja na rynek hiszpański nabiera tempa. – powiedział Konrad Kąkolewski, prezes GetBack SA.

16 listopada br. oferta podmiotu z grupy GetBack, dotycząca nabycia portfela wierzytelności o wartości nominalnej 637 mln euro tj. 2,7 mld zł, została wybrana przez inny bank działający na terytorium Hiszpanii jako najbardziej preferowana.

Z kolei we wrześniu GetBack poinformował, że spółka rozpoczęła współpracę z dwoma podmiotami na rynku hiszpańskim rynku specjalizującymi się w zarządzaniu wierzytelnościami. Współpraca została nawiązana w wyniku podpisania przez podmiot zależny z Cobralia Servicios Integrales de Recuperación S.L. oraz Liberto Ventures S.L. umów na mocy których wskazane podmioty będą zarządzały portfelami wierzytelności, które podmiot z Grupy Kapitałowej GetBack planuje nabyć na rynku hiszpańskim.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR