StockWatch.pl

GetBack w nowych propozycjach układowych oferuje spłatę 27 proc. długu i akcje po 5 gr

Omawiane walory:

Nowe propozycje układowe GetBacku są dużo grosze od tych z maja. Windykator chce oddać obligatariszom w 16 ratach jedynie 27 proc. długu, a resztę zamienić na akcje po 5 gr/szt. Spółka tłumaczy, że tak skromna oferta odzwierciedla jej aktualny stan i możliwości.

GetBack złożył w sądzie zaktualizowane propozycje układowe. Warto na wstępie zaznaczyć, że obowiązek przedstawienia nowych propozycji układowych sąd nałożył na spółkę 18 lipca. Windykator miał więc tylko 3 dni na ich złożenie. GetBack zastrzegł, że ze względu na tak krótki termin nowe propozycje nie zostały uzgodnione ani z wierzycielami zabezpieczonymi, ani z radą wierzycieli.

Tym razem GetBack chce podzielić wierzycieli na 8 grup, przy czym pierwszą stanowiliby obligatariusze. Wrocławski windykator oferuje grupie ponad 9 tys. inwestorów spłatę w gotówce na poziomie 27 proc. i to w 16 ratach rozłożonych na 8 lat (1 rata co 6 miesięcy). Obligatariusze mieliby także zrzec się prawa do odsetek.

Źródło: Raport bieżący GetBack.

>> Komunikat z załączonymi propozycjami układowymi znajdziesz tutaj

Oprócz gotówki obligatariusze mają otrzymać akcje serii F po cenie emisyjnej 5 gr sztuka. W wyniku konwersji wierzytelności na akcje kapitał zakładowy GetBacku zostanie podwyższony o kwotę nie niższą niż 1,4 mld zł oraz nie wyższą niż 2 mld zł, w drodze ustanowienia nie mniej niż 28 mld oraz nie więcej niż 40 mld nowych akcji serii F. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym obligacjom GetBack

Grupa I: spłata w 27 proc.
Grupa II: spłata w 27 proc.
Grupy III i IV: spłata w 10 proc.
Grupa V: spłata w 43 proc.
Grupa VI: spłata w 20 proc.
Grupa VII: spłata w 27 proc.
Grupa VIII: spłata w 10 proc.

Konwersji na akcje nowej emisji będą podlegać wierzytelności z Grupy I, V oraz VI.

Opublikowane dzisiaj warunki układowe znacząco odbiegają od tego, co spółka proponowała pierwotnie. W maju GetBack dzielił wierzycieli na 3 grupy. Obligatariuszom oferował spłatę w 65,36 proc. i konwersję pozostałych 34,64 proc. na akcje po cenie 8,63 zł za sztukę. Jednak już wtedy wielu ekspertów wskazywało, że realizacja tych obietnic może okazać się nierealna.

GetBack chce, aby ostateczny termin ustalenia propozycji układowych wyznaczono na 14 września br. W tym czasie spółka chciałby przeprowadzić analizy wykonalności układu oraz faktycznej wartości zobowiązań i aktywów. Ponieważ zdolność spłaty okazała się niższa niż przewidywano, GetBack chce również uzyskać zgodę wierzycieli zabezpieczonych i wierzycieli funduszy na redukcję lub konwersję wierzytelności, by w ten sposób zwiększyć pulę środków na spłatę niezabezpieczonego zadłużenia.

Zarząd zastanawia się również nad zmianą trybu restrukturyzacji z przyspieszonego postępowania układowego na postępowanie sanacyjne. Przeprowadzono już konsultacje z radą wierzycieli, a zarząd ma podjąć decyzję w tej sprawie w najbliższych dniach.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR