Giełdowe maluchy wyleczyły się z COVID-19, w grze Quercus i CCC

Omawiane walory: , , ,
Dobre nastroje na rynkach globalnych i wciąż mocny sektor energetyczny, utrzymują warszawską giełdę w zielonej strefie. Jednocześnie trwa niewielka realizacja zysków na spółkach gamingowych. Całość sprawia jednak wrażenie dość kruchej stabilizacji, dlatego na koniec dnia nastroje na GPW mogą być diametralnie różne od tych porannych.
cdprojekt, ccc, quercus, pge, komentarz, akcje, indeksy

Źródło: ATTrader.pl

O godzinie 11:00 drożały akcje 48 proc. wszystkich notowanych na giełdzie w Warszawie spółek, podczas gdy walory 33 proc. taniały. Jako, że w gronie blue chipów mocne zachowanie CCC i koncernów energetycznych, równoważył spadek CD Projektu, więc ta przewaga kupujących widoczna była przede wszystkim w notowaniach indeksów spółek małych i średnich.

Po sześciu kwadransach wtorkowego handlu sWIG80 rósł o 1,03 proc. do 12.800 pkt., wyznaczając nowe ponad 3-miesięczne maksima notowań, a mWIG40 rósł o 0,64 proc. do 3.457 pkt.

W tym samym czasie WIG20 nieco uginał się pod ciężarem CD Projektu i testował poziom 1.736 pkt. (+0,19 proc.), pozostając blisko poziomów z wczorajszego zamknięcia. Duże spółki hamowały również mocniejsze wzrosty, reprezentującego szeroki rynek, indeksu WIG, który zyskiwał tylko 0,3 proc., rosnąc do 48.792 pkt.

Poranna przewaga drożejących akcji na GPW nie jest niczym zaskakującym na tle tego co dzieje się w Europie. Tam również większość indeksów zyskuje na wartości. Liderem jest niemiecki DAX, który po długim weekendzie (w poniedziałek nie było sesji we Frankfurcie) nadrabia stracony dystans i rośnie aż o 2,9 proc., zbliżając się do psychologicznej bariery 12 tys. pkt. i testując najwyższe poziomy od pierwszych dni marca.

Te dobre nastroje na globalnych rynkach akcji, gdzie w dalszym ciągu toczy się gra pod przyszłe ożywienie gospodarcze w związku z trwającym odmrażaniem gospodarek w Europie i USA, a jednocześnie ignorowane są wszystkie czynniki ryzyka (m.in. masowe protesty w USA, napięcie na linii USA-Chiny, słabe dane makroekonomiczne), to obecnie największa zachęta do kupna akcji na GPW. Zważywszy na puste dzisiejsze kalendarium, ale przede wszystkim na fakt, że wszystkie negatywne czynniki nie przebijają się do świadomości inwestorów, jest spora szansa na to, że w dalszej części notowań WIG20 i WIG dołączą do rosnących indeksów sWIG80 i mWIG40.

We wtorek kolejny już dzień pozytywnie wyróżniają się spółki energetyczne. Akcje PGE drożeją o 3 proc., Tauronu o 2,95 proc., a Enei o 2,25 proc. Jednocześnie da się zauważyć, że inwestorzy dalej realizują zyski na spółkach gamingowych, czego najlepszym przykładem jest spadek notowań CD Projektu o 1,46 proc. do 391,10 zł.

W gronie 20 największych spółek to jednak nie CD Projekt, ani koncerny energetyczne dziś najmocniej się wyróżniają, ale CCC. Notowania obuwniczej spółki poszybowały w górę o 6,2 proc. do 53 zł. Wprawdzie można próbować to powiązać z informacją o tym, że wprowadzi do sprzedaży nowe marki premium, ale tak naprawdę zwyżkę notowań spółki napędza przekonanie, że najgorsze ma ona już za sobą, a jej akcje wciąż są tanie.

Dobre nastroje i wzrosty na giełdach pchają w górę notowania Quercusa. Dziś rosną one o 9,5 proc. do 3,56 zł, liderując grupie rosnących spółek z indeksu sWIG80. Najbliższym celem dla popytu jest lutowe maksimum na poziomie 3,74 zł.

Skaner „gorących spółek” StockWatch każe dziś zwrócić uwagę nie tylko na akcje CCC, ale też Komputronika, PKP Cargo, Trakcji, Banku Millennium, Skotanu, Jujubee, Rubiconu, Sanwilu i Inno-Gene.

Gorące wzrosty na GPW. Kliknij, aby powiększyć.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, CDPROJEKT, PGE, quercus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR