X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PGE

 • 07 lutego 2019

  PGE – analiza techniczna na życzenie

 • 04 lutego 2019

  WIG20 wraca powyżej 2.400 pkt., mocna energetyka i spółki Czarneckiego

  Indeks WIG20 wrócił powyżej 2.400 pkt. i powoli zbliża się do styczniowego szczytu. W górę ciągną go przede wszystkim koncerny energetyczne. Na szerokim rynku kolejną świetną sesję zaliczają spółki z portfela Leszka Czarneckiego.

 • 09 stycznia 2019

  Rynki żyją nadzieją na porozumienie handlowe USA-Chiny, w grze JSW, Famur i CD Projekt

  Poprawa klimatu inwestycyjnego na globalnych rynkach akcji wspiera nastroje w Warszawie. Po wczorajszej realizacji zysków indeks WIG20 próbuje ruszyć na północ. Jest szansa, że to się może udać. Rano w centrum uwagi są taniejące akcje JSW i Famuru.

 • 08 stycznia 2019

  Niemiecki przemysł gwałtownie wyhamował

  Wtorkowa sesja na GPW przyniosła lekką realizację zysków polskich blue chipów. W okolicach południa, WIG20 osiągnął dzienne minima, po czym rozpoczął odrabianie strat.

 • GPW wciąż z szansą na wzrosty w styczniu, gorąco na PGE i Ten Square Games

  Wtorkowy poranek przynosi realizację zysków na akcjach dużych spółek i nieśmiałe wzrosty w grupie małych i średnich. W centrum uwagi są przede wszystkim koncerny energetyczne, z PGE na czele.

 • 07 stycznia 2019

  PGE jednak chce włączyć się w inwestycję w nowy blok w Elektrowni Ostrołęka

  Polska Grupa Energetyczna rozpoczęła z Energą i Eneą rozmowy dotyczące projektu budowy bloku 1.000 MW w Ostrołęce. To spora zmiana, bo jeszcze w wrześniu ubiegłego roku branżowy gigant zaprzeczał, że zaangażuje się w ten projekt.

 • 20 grudnia 2018

  Fed dobił rynki akcji. Tanieją spółki energetyczne, a sWIG80 jest najniżej od 5 lat

  Jastrzębi Fed przekreślił nadzieje na wzrosty w końcówce 2018 r. Na GPW oliwy do ognia dolewają politycy partii rządzącej, którzy coraz mocniej zapewniają, że w przyszłym roku ceny energii dla gospodarstw domowych nie wzrosną, co oczywiście negatywnie odbija się na wycenach koncernów. Jedyną nadzieją dla inwestorów jest taniejący dolar.

 • 19 grudnia 2018

  PGE – analiza techniczna na życzenie

 • 13 grudnia 2018

  Giełdy liczą na pozytywny impuls z EBC, w grze spółki energetyczne i KGHM

  Nadzieje na przyszłe porozumienie handlowe USA i Chin poprawiły nastroje na globalnych rynkach akcji. Częściowo skorzystała na tym też GPW. Giełdy potrzebują jednak teraz nowych impulsów, żeby w trwały sposób przełamać trwającą od jesieni słabość i zakończyć grudzień wzrostami.

 • Tchórzewski: Spółki energetyczne wycofają wnioski taryfowe

  Przedsiębiorstwa energetyczne wycofają złożone wnioski taryfowe zgodnie z poleceniem prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • 12 grudnia 2018

  Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • WIG20 zaciera wczorajszy niesmak

  Amerykańskie indeksy toczyły wczoraj kolejną walkę o uspokojenie nastrojów, w czym wspierał je na Twitterze Donald Trump i informacje o redukcji chińskich ceł na samochody z nałożonych w lipcu 40 proc. W drugą stronę działały zapowiedzi prezydenta, że nie obawia się government shutdown, ale jest to temat na tyle odległy, że nie ma szans poważnie zaniepokoić inwestorów.

 • Minister Tchórzewski trzęsie giełdą, Orlen kończy korektę

  Po czterech spadkowych sesjach kolor zielony ponownie pojawił się na GPW. Póki co, rosną głównie duże spółki z PKN Orlen i Tauronem na czele. Pomaga poprawa nastrojów na rynkach światowych i minister Tchórzewski, który stara się tonować negatywne nastroje wokół koncernów energetycznych.

 • 11 grudnia 2018

  Stracona sesja w Warszawie

  W poniedziałek na Wall Street mogliśmy obserwować drugi w ciągu kilku dni (po czwartkowym) imponujący comeback, który drastycznie ograniczył skalę spadków widocznych w trakcie sesji. Nie zrobiło to wielkiego wrażenia w Azji, w której większość indeksów zyskiwała symbolicznie, a Nikkei nawet straciło 0,3 proc., ale wystarczyło, żebyśmy w Europie zobaczyli dziś wzrosty, które w tej chwili wynoszą od +1,5 proc. do nawet +2,1 proc.

 • 10 grudnia 2018

  Saga o Brexicie nie skończy się jutro

  Po piątkowym załamaniu na Wall Street wiadomo było, że światowe giełdy rozpoczną dzisiejsze notowania pod presją. W wypadku Azji do nie najlepszej atmosfery przykładały się także nieprzetrawione jeszcze dane o chińskim handlu z weekendu.

 • 06 grudnia 2018

  DM mBanku podtrzymał rekomendację kupuj dla 4 największych spółek energetycznych

  DM mBanku zaktualizował rekomendacje dla Enei, Energi, PGE oraz Tauronu. Analitycy podtrzymali zalecenie kupuj dla wszystkich czterech spółek oraz podwyższyli ceny docelowe dla trzech z nich.

 • PGE zaprosiła kilkunastu partnerów do rozmów nt. farm wiatrowych na Bałtyku

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) zaprosiła kilkunastu potencjalnych partnerów do rozmów na temat budowy farm wiatrowych na Bałtyku. Planowany pierwszy etap programu offshore grupy zakłada budowę morskich farm wiatrowych o maksymalnej mocy zainstalowanej do 2.545 MW.

 • 05 grudnia 2018

  Spadki w ślad za Wall Street, w grze spółki energetyczne i Kruk

  Giełda w Warszawie próbuje odrabiać straty po porannym ciosie zadanym przez Wall Street. Nie ma pewności, czy to się uda. Jednak stosunkowo ograniczona skala spadów pokazuje, że rodzimi inwestorzy nie tracą nadziei na udany grudzień na giełdzie.

 • 30 listopada 2018

  WIG20 zalicza szybką korektę, tanieją akcje Orlenu i banków

  Przecena Orlenu i banków, pomimo dobrego zachowania koncernów energetycznych, ściąga WIG20 poniżej 2.300 pkt. Perspektywy na grudzień wciąż pozostają dobre. Na szerokim rynku gorąco jest na Ursusie i Feerum.

 • Kwestia atomu kładzie się cieniem na ratingu kredytowym PGE

  Agencja ratingowa EuroRating obniżyła perspektywę ratingu kredytowego PGE ze stabilnej na negatywną. Sam rating został utrzymany na dotychczasowym poziomie A-.

 • 28 listopada 2018

  Pokaz siły WIG20

  Środowa sesja była na świecie jedną z najnudniejszych w ostatnich tygodniach. O ile giełdy azjatyckie zyskiwały (Nikkei +1 proc., Hang Seng +1,3 proc.), większość parkietów europejskich otworzyła się na minimalnych plusach i pozostawała na nich przez cały dzień, by spaść lekko pod kreskę po godzinie 16:00. Podobnie na chwilę obecną wygląda sytuacja w USA, gdzie S&P500 zaczyna być poddawane presji.

 • Kurs akcji PGE spada po wzmiance o możliwym przejęciu 30 proc. udziałów w projekcie elektrowni jądrowej

  Polska Grupa Energetyczna wyraziła wstępne zainteresowanie nabyciem pozostałych 30 proc. udziałów w spółce zależnej PGE EJ1, odpowiedzialnej za projekt polskiej elektrowni jądrowej. Pomysł nie spodobał się inwestorom. W środę o 14:30 kurs akcji branżowego giganta spada o blisko 5 proc.

 • Prezes PGE: Ceny energii w hurcie na 2019 r. wzrosły o ok. 127 zł/MWh r/r

  Ceny energii w hurcie kupowanej na 2019 r. wzrosły o ok. 127 zł/MWh w stosunku do 2018 r. w związku ze wzrostem cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla, poinformował prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) Henryk Baranowski.

 • 20 listopada 2018

  Komentarz posesyjny: Ostateczna kapitulacja?

  Początek obecnego tygodnia jest na rynkach akcji zaskakująco intensywny, niestety nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Pomimo faktu, że niektórzy analitycy traktują ostatnie wypowiedzi przedstawicieli FOMC jako sygnał, że do końca podwyżek stóp jest już niedaleko, a rentowności amerykańskich obligacji 10-letnich znajdują się już niewiele ponad poziomem 3 proc., nastroje na Wall Street są coraz gorsze.

 • 19 listopada 2018

  Spółki energetyczne chcą drastycznej podwyżki cen prądu dla gospodarstw domowych

  Spółki obrotu należące do grup energetycznych złożyły wnioski o dwucyfrowe wzrosty cen energii w taryfie dla gospodarstw domowych (taryfy G), wynika z informacji "Rzeczpospolitej" i "Dziennika Gazety Prawnej".

 • 16 listopada 2018

  Wyprzedaż banków topi WIG20 i mWIG40, w grze PGE i 11 bit studios

  Piątkowa sesja przynosi kolejną odsłonę wyprzedaży akcji banków, producentów gier i spółek z grupy Leszka Czarneckiego. Zielonym przyczółkiem na warszawskim parkiecie są za to koncerny energetyczne, które kontynuują wzrosty z czwartku. 

 • 15 listopada 2018

  Spadkowa sesja banków i producentów gier. Zielona oaza na PGE, Tauronie i Enerdze

  Sektor gamingowy z CD Projektem na czele oraz banki pociągnęły w dół warszawską giełdę. Dobrze radziły sobie za to koncerny energetyczne, ale dziś robiły tylko za przysłowiowy "kwiatek do kożucha". W dalszym ciągu dużo działo się na spółkach z portfela Leszka Czarneckiego.

 • 31 października 2018

  Na GPW rozkręca się krótkoterminowy rajd, w grze CD Projekt, PGE i Asbis

  Wzrosty wróciły na GPW. Indeksy w Warszawie rosną w ślad za poprawą nastrojów na światowych giełdach i w reakcji na wyniki spółek. W środę w centrum uwagi znajduje się m.in. CD Projekt, PGE i Asbis.

 • 29 października 2018

  WIG20 próbuje wrócić powyżej 2.100 pkt. Tąpnięcia na kursach CCC i Forte

  GPW rozpoczyna tydzień od odrabiania strat z poprzednich dni. Pomagają nadzieje na trwalszą poprawę nastrojów na światowych giełdach oraz doniesienia z Włoch. W tle pozostają wyniki finansowe CCC, Forte, PKP Cargo i ABC Data.

 • 23 października 2018

  PGE Ventures zainwestował w startup IC Solutions

  PGE Ventures - fundusz z grupy kapitałowej Polskiej Grupy Energetycznej - zainwestował w start-up IC Solutions, który opracował długopis cyfrowy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku