Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PGE

 • 17 kwietnia 2019

  PGE wycofała się z planu kupna pozostałych 30 proc. udziałów PGE EJ1

  PGE Polska Grupa Energetyczna podjęła decyzję o odstąpieniu od procesu nabycia udziałów w spółce PGE EJ1, będących w posiadaniu pozostałych wspólników.

 • WIG20 robi podchody pod 2.400 pkt., w grze PZU, PGE i CD Projekt

  Optymistyczne dane z Chin dały rano kopa warszawskiej giełdzie. Niestety, na krótko. Początkowe wzrosty przemieniły się w osuwanie indeksów. Duże spółki są jeszcze po zielonej stronie rynku, ale małe i średnie już dryfują po czerwonej stronie. 

 • 02 kwietnia 2019

  Maklerzy ostrzą sobie zęby na akcje PGE i KGHM

  Akcje państwowych gigantów kuszą maklerów. Ceny docelowe w odtajnionych właśnie rekomendacjach dla akcji PGE i KGHM-u są wyższe od rynkowych odpowiednio o 36 i 7 proc.

 • 27 marca 2019

  CD Projekt złapał wiatr w żagle. Na szerokim rynku spadki i obawy o przecenę w USA

  CD Projekt to bezapelacyjnie gwiazda środowej sesji. Akcje producenta gier wideo drożeją o ponad 4 proc. i są najmocniejszym oraz najpopularniejszym walorem wśród spółek z WIG20. Na szerokim rynku przeważa czerwień, co w znacznej mierze wynika z pogorszenia nastrojów na europejskich parkietach i obaw o spadki na Wall Street.

 • wczoraj

  PGE zgłosiła uwagi do rozporządzenia do ustawy dot. cen energii elektrycznej

  Polska Grupa Energetyczna zgłosiła uwagi do projektu rozporządzenia Ministerstwa Energii do ustawy ws. cen energii elektrycznej, ale na razie nie planuje ich ujawnić, wynika z wypowiedzi prezesa PGE Henryka Baranowskiego.

 • Jakie dywidendy wypłacą spółki z WIG20 w 2019 r. [AKTUALIZACJA]

  Oto aktualna lista dywidend, jakie spółki z indeksu WIG20 zamierzają wypłacić w 2019 r. W tabeli uwzględniliśmy także deklaracje zarządów i plany na kolejne lata. 

 • 13 marca 2019

  Duże spółki odkrywają karty, w grze PZU, PGE, Energa i Lotos

  Wyniki zdominowały pierwszą część sesji w Warszawie. PZU ciągnie giełdę w górę, PGE, Energa i Lotos ściągają ją w dół, a indeksy pozostają blisko wtorkowego zamknięcia. W drugiej połowie dnia ten układ sił raczej się nie zmieni.

 • PGE miała 1,5 mld zł zysku netto w 2018 r.

  W 2018 r. zyski Polskiej Grupy Energetycznej mocno spadły. Na poziomie skonsolidowanego wyniku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej branżowy gigant odnotował 1,5 mld zł zysku, wobec 2,6 mld zł rok wcześniej. W środę rano kurs akcji PGE spada o 3,5 proc. i jest najsłabszym ogniwem w indeksie WIG20.

 • 06 marca 2019

  Energetyka ponownie w odwrocie, w grze Eurocash i Braster

  Środowe zachowanie warszawskich indeksów może potęgować wrażenie, że na rynku nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Jest dużo ciekawiej niż wczoraj. Ponownie gorąco jest na spółkach energetycznych. W centrum uwagi jest też Eurocash, Braster i Ursus.

 • 04 marca 2019

  Alergia złota na wzrosty rentowności

  W poniedziałek WIG20 dzielnie walczył do samego końca, jednak słabość sektora energetycznego ostatecznie przesądziła o niekorzystnym zakończeniu sesji. Wśród polskich blue chipów największą ujemną kontrybucję do indeksu wniosła PGE (-5,8 proc.), która w piątek po sesji opublikowała gorsze od oczekiwań szacunkowe wyniki za 2018 r.

 • Energetyka topi WIG20, gwałtowna wyprzedaż akcji Medicalgorithmics

  Warszawska giełda jest dzisiaj jednym z niewielu czerwonych punktów na mapie Europy. W wypadku polskich blue chipów słaba forma to efekt kilkuprocentowych spadków na kursach akcji PGE, Energi i Tauronu.

 • 07 lutego 2019

  PGE – analiza techniczna na życzenie

 • 04 lutego 2019

  WIG20 wraca powyżej 2.400 pkt., mocna energetyka i spółki Czarneckiego

  Indeks WIG20 wrócił powyżej 2.400 pkt. i powoli zbliża się do styczniowego szczytu. W górę ciągną go przede wszystkim koncerny energetyczne. Na szerokim rynku kolejną świetną sesję zaliczają spółki z portfela Leszka Czarneckiego.

 • 09 stycznia 2019

  Rynki żyją nadzieją na porozumienie handlowe USA-Chiny, w grze JSW, Famur i CD Projekt

  Poprawa klimatu inwestycyjnego na globalnych rynkach akcji wspiera nastroje w Warszawie. Po wczorajszej realizacji zysków indeks WIG20 próbuje ruszyć na północ. Jest szansa, że to się może udać. Rano w centrum uwagi są taniejące akcje JSW i Famuru.

 • 08 stycznia 2019

  Niemiecki przemysł gwałtownie wyhamował

  Wtorkowa sesja na GPW przyniosła lekką realizację zysków polskich blue chipów. W okolicach południa, WIG20 osiągnął dzienne minima, po czym rozpoczął odrabianie strat.

 • GPW wciąż z szansą na wzrosty w styczniu, gorąco na PGE i Ten Square Games

  Wtorkowy poranek przynosi realizację zysków na akcjach dużych spółek i nieśmiałe wzrosty w grupie małych i średnich. W centrum uwagi są przede wszystkim koncerny energetyczne, z PGE na czele.

 • 07 stycznia 2019

  PGE jednak chce włączyć się w inwestycję w nowy blok w Elektrowni Ostrołęka

  Polska Grupa Energetyczna rozpoczęła z Energą i Eneą rozmowy dotyczące projektu budowy bloku 1.000 MW w Ostrołęce. To spora zmiana, bo jeszcze w wrześniu ubiegłego roku branżowy gigant zaprzeczał, że zaangażuje się w ten projekt.

 • 20 grudnia 2018

  Fed dobił rynki akcji. Tanieją spółki energetyczne, a sWIG80 jest najniżej od 5 lat

  Jastrzębi Fed przekreślił nadzieje na wzrosty w końcówce 2018 r. Na GPW oliwy do ognia dolewają politycy partii rządzącej, którzy coraz mocniej zapewniają, że w przyszłym roku ceny energii dla gospodarstw domowych nie wzrosną, co oczywiście negatywnie odbija się na wycenach koncernów. Jedyną nadzieją dla inwestorów jest taniejący dolar.

 • wczoraj

  PGE – analiza techniczna na życzenie

 • 13 grudnia 2018

  Giełdy liczą na pozytywny impuls z EBC, w grze spółki energetyczne i KGHM

  Nadzieje na przyszłe porozumienie handlowe USA i Chin poprawiły nastroje na globalnych rynkach akcji. Częściowo skorzystała na tym też GPW. Giełdy potrzebują jednak teraz nowych impulsów, żeby w trwały sposób przełamać trwającą od jesieni słabość i zakończyć grudzień wzrostami.

 • Tchórzewski: Spółki energetyczne wycofają wnioski taryfowe

  Przedsiębiorstwa energetyczne wycofają złożone wnioski taryfowe zgodnie z poleceniem prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE), poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

 • 12 grudnia 2018

  Giełdowi faworyci DM mBanku na 2019 rok

  Grudzień to nie tylko czas podsumowań, ale także ostatni dzwonek na przygotowanie strategii inwestycyjnej na kolejny rok. W tym tygodniu garść wskazówek dał DM mBanku. Biuro w cyklicznym raporcie wytypowało blisko 30 spółek, które w przyszłym roku będą mocniejsze od szerokiego rynku. 

 • WIG20 zaciera wczorajszy niesmak

  Amerykańskie indeksy toczyły wczoraj kolejną walkę o uspokojenie nastrojów, w czym wspierał je na Twitterze Donald Trump i informacje o redukcji chińskich ceł na samochody z nałożonych w lipcu 40 proc. W drugą stronę działały zapowiedzi prezydenta, że nie obawia się government shutdown, ale jest to temat na tyle odległy, że nie ma szans poważnie zaniepokoić inwestorów.

 • Minister Tchórzewski trzęsie giełdą, Orlen kończy korektę

  Po czterech spadkowych sesjach kolor zielony ponownie pojawił się na GPW. Póki co, rosną głównie duże spółki z PKN Orlen i Tauronem na czele. Pomaga poprawa nastrojów na rynkach światowych i minister Tchórzewski, który stara się tonować negatywne nastroje wokół koncernów energetycznych.

 • 11 grudnia 2018

  Stracona sesja w Warszawie

  W poniedziałek na Wall Street mogliśmy obserwować drugi w ciągu kilku dni (po czwartkowym) imponujący comeback, który drastycznie ograniczył skalę spadków widocznych w trakcie sesji. Nie zrobiło to wielkiego wrażenia w Azji, w której większość indeksów zyskiwała symbolicznie, a Nikkei nawet straciło 0,3 proc., ale wystarczyło, żebyśmy w Europie zobaczyli dziś wzrosty, które w tej chwili wynoszą od +1,5 proc. do nawet +2,1 proc.

 • 10 grudnia 2018

  Saga o Brexicie nie skończy się jutro

  Po piątkowym załamaniu na Wall Street wiadomo było, że światowe giełdy rozpoczną dzisiejsze notowania pod presją. W wypadku Azji do nie najlepszej atmosfery przykładały się także nieprzetrawione jeszcze dane o chińskim handlu z weekendu.

 • 06 grudnia 2018

  DM mBanku podtrzymał rekomendację kupuj dla 4 największych spółek energetycznych

  DM mBanku zaktualizował rekomendacje dla Enei, Energi, PGE oraz Tauronu. Analitycy podtrzymali zalecenie kupuj dla wszystkich czterech spółek oraz podwyższyli ceny docelowe dla trzech z nich.

 • PGE zaprosiła kilkunastu partnerów do rozmów nt. farm wiatrowych na Bałtyku

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) zaprosiła kilkunastu potencjalnych partnerów do rozmów na temat budowy farm wiatrowych na Bałtyku. Planowany pierwszy etap programu offshore grupy zakłada budowę morskich farm wiatrowych o maksymalnej mocy zainstalowanej do 2.545 MW.

 • 05 grudnia 2018

  Spadki w ślad za Wall Street, w grze spółki energetyczne i Kruk

  Giełda w Warszawie próbuje odrabiać straty po porannym ciosie zadanym przez Wall Street. Nie ma pewności, czy to się uda. Jednak stosunkowo ograniczona skala spadów pokazuje, że rodzimi inwestorzy nie tracą nadziei na udany grudzień na giełdzie.

 • 30 listopada 2018

  WIG20 zalicza szybką korektę, tanieją akcje Orlenu i banków

  Przecena Orlenu i banków, pomimo dobrego zachowania koncernów energetycznych, ściąga WIG20 poniżej 2.300 pkt. Perspektywy na grudzień wciąż pozostają dobre. Na szerokim rynku gorąco jest na Ursusie i Feerum.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku