Główny akcjonariusz Scope Fluidics sprzedał akcje za 3,28 mln zł

Omawiane walory:

Total FIZ, główny akcjonariusz Scope Fluidics sprzedał w dniach 24-25 lutego 24 tys. akcji za 3,28 mln zł.

scpfl, akcje, transakcje, biotech,

Fot. Pexels

– Zarząd Scope Fluidics informuje, że 26 lutego 2021 r. do spółki wpłynęło zawiadomienie w trybie art. 19 ust. 1 Rozporządzenia MAR, w związku zawarciem transakcji przez osoby blisko związane z osobą pełniącą obowiązki zarządcze w spółce, tj. z Panem Robertem Przytułą, przewodniczącym rady nadzorczej spółki – czytamy w komunikacie.

Jak wynika zawiadomienia, Total FIZ sprzedał w ciągu dwóch dni 24 tys. akcji Scope Fluidics za 3,28 mln zł. Transakcji dokonano w dniach 24-25 lutego, kiedy to kurs akcji spółki niespodziewanie zanurkował. W czwartek na zamknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 127,50 zł. Po sesji Scope Fluidics poinformował, że napotkał na problem podczas testów weryfikujących działanie PCR ONE, aparatu diagnostycznego, który ma wykrywać zakażenie SARS-CoV-2 i dawać wyniki w ciągu 15 minut. Spółka zdecydowała, że zastosuje w programie testów klinicznych metodę Point-of-Care, co oznacza, że cały proces badań i testów niezbędnych do skompletowania dokumentacji certyfikacyjnej potrwa dłużej niż zakładano.

Scope Fluidics jest inkubatorem start-upów technologicznych działającym w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia. Emitent zapewnia ramy prawne, finansowe, infrastrukturalne oraz know-how dla finansowanych projektów. W piątek po południ kur akcji spółki spada o ponad 7 proc., a za jeden walor płacono 118,50 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o scpfl)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR