Gowin: Decyzje o ewentualnym luzowaniu obostrzeń najwcześniej w przyszłym tygodniu

Decyzje o ewentualnym luzowaniu obostrzeń rząd podejmie nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu, poinformował wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Fot. twitter/MNiSW

– Co do tego, kiedy te restrykcje zostaną poluzowane, dziś za wcześnie przesądzać. Obserwujemy sytuację w kraju. Ona nie jest zła, ale nie doprowadziliśmy do jakiegoś radykalnego spadku liczby zachorowań i liczby zgonów, natomiast nieomal wszędzie w Europie, w tym także w krajach sąsiadujących z Polską – zwłaszcza w Czechach, na Słowacji – sytuacja jest dramatyczna. Dlatego decyzje o ewentualnym rozluźnieniu restrykcji podejmiemy nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu – powiedział Gowin w trakcie konferencji prasowej.

Przypomniał, że rząd planuje przedłużenie tarczy branżowej (zwolnień z ZUS, wypłaty postojowego, mikropożyczek i dofinansowania kosztów pracy dla firm z branż, najbardziej dotkniętych obostrzeniami) na grudzień 2020 i styczeń 2021 r.

– To rozwiązanie może być przedłużone ewentualnie na następne miesiące, o ile stan pandemiczny wymagałby przedłużenia restrykcji – dodał.

Obecnie obowiązujące dodatkowe obostrzenia, wprowadzone w ramach tzw. narodowej kwarantanny od 28 grudnia do 17 stycznia zostaną przedłużone do 31 stycznia. Zamknięte są hotele i stoki narciarskie, a także galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)

 • Rosnące rentowności długu straszą, w grze CD Projekt i Alior Bank

  Środowe mocne wzrosty na Wall Street zapewniły "zielone" otwarcie w Warszawie. GPW musi jednak znaleźć w sobie wewnętrzną siłę, żeby dowieźć te plusy do końca sesji. Szczególnie, że szybujące rentowności amerykańskich obligacji i tracący CD Projekt nie są dobrą wróżbą na drugą połowę dnia.

 • Asseco SEE nie planuje sprzedaży Payten, debiut giełdowy opcją, ale nie w 2021

  Asseco South Eastern Europe nie planuje sprzedaży Payten, natomiast wprowadzenie tej spółki na giełdę jest opcją, ale nie na 2021 rok, poinformował prezes Piotr Jeleński.

 • Bank Pekao chce utrzymać rosnący trend wyniku z opłat i prowizji w br.

  Bank Pekao oczekuje, że wynik z opłat i prowizji w kolejnych kwartałach tego roku będzie kontynuował trend rosnący m.in. dzięki większej liczbie i aktywności transakcyjnej klientów, poinformował wiceprezes Tomasz Kubiak.

 • Asbis znów bije rekordy. Grupa spodziewa się mocnego 2021 roku

  Dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, zrealizował prognozę finansową na 2020 rok i wypracował rekordowe w swojej historii wyniki finansowe zarówno w czwartym kwartale, jak i w całym 2020 roku. W czwartek kurs akcji Asbisu rośnie o kilka procent i poprawia historyczne szczyty. Za jedną akcję trzeba zapłacić już ponad 10 zł.

 • Raport: Państwowe spółki pod rządami PiS to giełdowe przeciętniaki Spółki kontrolowane przez Skarb Państwa to jeden z gorętszych frontów wojny między rządem a opozycją. W telewizji, jeśli ten temat już się przewija, to albo przez pryzmat przekazu propagandowego albo patologii i partyjnego nepotyzmu. Na rzetelne dane i porównania nie ma co liczyć. StockWatch.pl sprawdził więc, jak rządy Zjednoczonej Prawicy przekładają się na biznesy państwowych spółek, budżet państwa i portfele akcjonariuszy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR