Gowin: Rozważamy pełne otwarcie handlu od 1 lutego br.

Otwarcie galerii handlowych, z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych, powinno być możliwe od 1 lutego, zapowiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

handel, rząd, koronawirus, obostrzenia,

Fot. Pexels

– Poważnie rozważamy możliwość pełnego dostępu do handlu, co powinno skutkować także otwarciem galerii handlowych – powiedział Gowin powiedział na konferencji prasowej w Krakowie.

Wicepremier, pytany o inne działy gospodarki stwierdził, że „wszystko będzie zależało od sytuacji epidemicznej, a poza tym na tle naszych sąsiadów np. Niemiec i Czech i tak mamy mniejsze obostrzenia”.

W ostatnich dniach m.in. firmy zrzeszone w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) oraz Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) apelowały do rządu, by potwierdzi swoje zapowiedzi i zgodził się na otwarcie sklepów od 1 lutego.

Od kilku miesięcy obowiązuje limit klientów w sklepach. W ramach dodatkowych obostrzeń, wprowadzonych w ramach tzw. narodowej kwarantanny 28 grudnia zamknięto galerie handlowe z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii. Zgodnie z obecnymi przepisami, restrykcje mają potrwać do 31 stycznia.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR