GPF Causa milczy na temat wypłaty listopadowego kuponu

Omawiane walory:

Grupa prawno-finansowa notowana na NewConnect ma problem z terminowym regulowaniem zobowiązań. Redakcja StockWatch.pl potwierdziła w KDPW, że GPF Causa nie wypłaciła listopadowego kuponu od obligacji. Sytuację obligatariuszy pogarsza brak oficjalnych komunikatów oraz zawieszenie notowań pechowej serii. 

Okazuje się, że na miejsce na ubiegłomiesięcznej liście incydentów z udziałem emitentów obligacji zasłużyła jeszcze jedna spółka. Z informacji potwierdzonych w KDPW wynika, że w listopadzie GPF Causa nie przekazała środków na wypłatę odsetek od obligacji serii A notowanych pod symbolem GPF0214. Na dodatek, spółka nie poinformowała inwestorów o tym zdarzeniu – w ESPI ostatni komunikat dotyczy raportu za III kwartał. Znamienne jest również to, że nawet ten raport częściowo nie spełnia wymagań regulaminu ASO. Próbę kontaktu z GPF Causa podjął Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Jednak pisma i telefony nie przyniosły żadnych efektów. KDPW na dzień dzisiejszy nie otrzymało ani wyjaśnień, ani informacji, ani środków na wypłatę kuponu. Redakcja StockWatch.pl również na chwilę obecną nie otrzymała odpowiedzi na pytania przesłane na adres mailowy prezesa Janusza Piejko.

Wartość pechowej emisji jest stosunkowo niewielka i wynosi 420 tys. zł. Papiery charakteryzują się wysokim oprocentowaniem – kupon w wysokości 15 proc. w skali roku. Na tle rynku Catalyst jest to jedno z najwyższych oprocentowań. Termin wykupu przypada 23 lutego 2014 r.

Warto przypomnieć, że to nie pierwsza wpadka GPF Causa. W lutym br. obligatariusze spółki otrzymali kupon z jednodniowym opóźnieniem. Wówczas tłumaczono, że powodem był problem techniczny. Mniej szczęścia mieli posiadacze obligacji w sierpniu. Spółka do dzisiaj nie wypłaciła kuponu oraz nie przedstawiła propozycji spłaty zaległości. W raporcie za III kwartał zarząd lakonicznie odniósł się do przyczyn zaistniałej sytuacji.>> Zobacz także: GPF Causa nie ma 16 tys. zł na wypłatę kuponu.

– Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nie dopuścił do wprowadzenia do obrotu akcji podmiotu powiązanego tj. MediSword Plus SA, co w sposób znaczący wpłynęło na sytuację emitenta i uniemożliwiło zapłatę kuponu odsetkowego od obligacji. – czytamy w komunikacie.

>> Sprawdź wszystkie najważniejsze parametry obligacji GPF Causa oraz daty wypłaty odsetek. >> Zobacz kalkulator rentowności dla obligacji serii A (GPF0214).

Cieniem na wizerunek firmy kładzie się także fakt, że strona internetowa spółki od września nie działa. Oficjalnie z powodu informatycznych problemów technicznych. Zarząd zapewniał, że problem zostanie rozwiązany w ciągu tygodnia, co ostatecznie nie nastąpiło. Bierna postawa doprowadziła także do zawieszenia notowań obligacji na rynku Catalyst, ponieważ GPF Causa nie przekazała tabel odsetkowych na ostatni kwartalny okres. Handel pozostaje zawieszony, a ostatnia transakcja pochodzi z 7 listopada – papiery GPF0214 wyceniono na 72 proc. nominału. Po dnie od dłuższego czasu szoruje kurs akcji notowanych na rynku NewConnect. Jeden papier jest wyceniany na 1 grosz.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT gpfcausa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Electroceramics spłaci część obligacji wyemitowanych przez GPF Causę

    Zapowiada się przełom w sprawie niespłaconych obligacji dawnej Causy. Nowy właściciel przejętej niedawno spółki przedstawił pierwsze deklaracje w sprawie spłaty długów. Za blisko dwa tygodnie Electroceramics ma spłacić 30 obligacji serii B. Następnym krokiem mają być papiery serii A, które jeszcze w lutym były notowane na Catalyst.

  • GPF Causa nie wspomniała słowem o braku wykupu obligacji

    Środków za wykup obligacji brak, a w ESPI cisza. Redakcja StockWatch.pl ustaliła, że grupa prawno-finansowa notowana na NewConnect zalega już trzema kuponami i wypłatą 420 tys. zł tytułem nominału papierów serii A.

  • GPF Causa nie ma 16 tys. zł na wypłatę kuponu

    Grupa prawno-finansowa notowana na NewConnect ma problemy z wypłatą odsetek od obligacji. W oficjalnym komunikacie podano, że opóźnienie jest spowodowane przejściowymi trudnościami. 

  • GPF Causa spóżniła się z wypłatą 15 tys. zł odsetek od obligacji

    Grupa prawno-finansowa notowana na NewConnect  nie wypłaciła odsetek od obligacji w terminie. Spóźniła się z wypłatą blisko dwa dni. Sprawa dotyczy niewielkiej jak na realia Catalyst kwoty, a mimo to spółka według stanu na dzień 26 lutego nie poinformowała inwestorów o powodach opóźnienia.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR