GPW ocenia, że wyniki dają podstawy do dywidendy według założeń w strategii

Omawiane walory:

Giełda Papierów Wartościowych ocenia, że tegoroczne wyniki finansowe dają podstawy do podtrzymania polityki dywidendowej, poinformował wiceprezes Jacek Fotek.

GPW, dywidenda

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ocenia, że tegoroczne wyniki finansowe dają podstawy do podtrzymania polityki dywidendowej

– Wyniki dają podstawy, by konsekwentnie patrzeć w przyszłość i móc zadeklarować, że walnemu zgromadzeniu zostanie zaproponowana dywidenda na poziomie przewidzianym w strategii – powiedział Fotek podczas konferencji prasowej.

W marcu GPW zaktualizowała cele finansowe w ramach „Aktualizacji Strategii Grupy Kapitałowej GPW #GPW2022”, gdzie m.in. założono wzrost corocznie dywidendy z zysku za lata 2020-2022 nie mniej niż o 0,10 zł na akcję, przy czym dywidenda ma być nie mniejsza niż 60 proc. przypadającego akcjonariuszom GPW skonsolidowanego zysku netto GPW za dany rok obrotowy, skorygowanego o udział w zyskach jednostek stowarzyszonych.

W czerwcu akcjonariusze GPW postanowili przeznaczyć na dywidendę kwotę 133,47 mln zł, co oznacza wypłatę w wysokości 3,18 zł na akcję.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT gpw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR