Grupa Azoty spodziewa się rekordowych przychodów w 2019 r.

Omawiane walory:

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Azoty najprawdopodobniej przekroczą 12 mld zł w 2019 roku, co będzie oznaczało historyczny rekord, poinformował wiceprezes Paweł Łapiński.

Paweł, Łapiński, wiceprezes, Grupa, Azoty.

Paweł Łapiński, wiceprezes Grupy Azoty.

– W zasadzie przekroczenie w tym roku poziomu 12 mld zł przychodów jest niemal pewne i będzie to nowy historyczny rekord – powiedział Łapiński na konferencji prasowej.

Wiceprezes zwrócił też uwagę, że spółka systematycznie redukuje udział tradycyjnych nawozów w strukturze sprzedaży, jednak nie zmniejszając sprzedaż samych nawozów, a poprzez wzrost sprzedaży innych segmentów.

– Na koniec obecnego roku ten udział może spaść jeszcze o 1 punkt procentowy w porównaniu do wyniku po trzech kwartałach, do 45 proc., ale w kolejnych latach spodziewamy się dalszego spadku. Docelowo, w 2024 roku tradycyjne nawozy mają stanowić 33 proc. naszych przychodów – powiedział Łapiński ISBnews w kuluarach konferencji.

>> Grupa Azoty na solidnym plusie w III kwartale

Prezes Wojciech Wardacki przyznał, że kolejny rok może już nie być tak korzystny dla grupy.

– Chcemy przygotować się także na wariant mniej optymistyczny, który będzie wymagał ogromnej dyscypliny finansowej. Będziemy szukać racjonalizacji i optymalizacji w spółce, ograniczania kosztów tam, gdzie nie przekłada się to na jakość i bezpieczeństwo – powiedział.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • UOKiK dał zgodę na wspólny projekt Azotów, Lotosu, HEC i KIND

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na koncentrację polegającą na utworzeniu przez Grupę Azoty, Hyundai Engineering, Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation oraz Grupę Lotos podmiotu prowadzącego działalność jako Grupa Azoty Polyolefins.

   

 • Hyundai Engineering rozpoczyna prace na budowie Polimerów Police

  Grupa Azoty Polyolefins - spółka z grupy kapitałowej Grupy Azoty - przekazała plac budowy Polimerów Police firmie Hyundai Engineering. Tym samym generalny wykonawca będzie mógł rozpocząć prace budowlane na terenie przyszłego terminala przeładunkowo-magazynowego.

 • Grupa Azoty obejmie akcje nowej emisji ZCh Police za ponad 290 mln zł

  Grupa Azoty złożyła dyspozycję objęcia 28,55 mln akcji Zakładów Chemicznych Police w ramach planowanej emisji, po cenie emisyjnej 10,20 zł za akcję, tj. za łączną kwotę 291,23 mln zł w ramach przysługujących praw poboru.

 • Skarb Państwa obejmie akcje Polic w ofercie publicznej współfinansującej Projekt Polimery

  Zakłady Chemiczne Police zawarły umowę inwestycyjną ze Skarbem Państwa, dotyczącą nabycia akcji w ofercie publicznej z prawem poboru, dedykowanej finansowaniu projektu Polimery Police.

 • Kwestia objęcia akcji Grupy Azoty Polyolefins przez Lotos na „kluczowym etapie”

  Grupa Azoty i Grupa Lotos potwierdziły, że ich celem jest jak najszybsze zakończenie prowadzonych rozmów, dotyczących warunków finansowania kapitałowego projektu Polimery Police, poprzez objęcie akcji spółki Grupa Azoty Polyolefins przez Grupę Lotos, w kwocie do 500 mln zł. Prowadzone negocjacje znajdują się na zaawansowanym etapie, poinformował prezes Grupy Azoty i ZCh Police Wojciech Wardacki.

  Grupa Azoty i Grupa Lotos potwierdziły, że ich celem jest jak najszybsze zakończenie prowadzonych rozmów, dotyczących warunków finansowania kapitałowego projektu Polimery Police, poprzez objęcie akcji spółki Grupa Azoty Polyolefins przez Grupę Lotos, w kwocie do 500 mln zł. Prowadzone negocjacje znajdują się na zaawansowanym etapie, poinformował prezes Grupy Azoty i ZCh Police Wojciech Wardacki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR