Grupa Azoty spodziewa się rekordowych przychodów w 2019 r.

Omawiane walory:

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Azoty najprawdopodobniej przekroczą 12 mld zł w 2019 roku, co będzie oznaczało historyczny rekord, poinformował wiceprezes Paweł Łapiński.

Paweł, Łapiński, wiceprezes, Grupa, Azoty.

Paweł Łapiński, wiceprezes Grupy Azoty.

– W zasadzie przekroczenie w tym roku poziomu 12 mld zł przychodów jest niemal pewne i będzie to nowy historyczny rekord – powiedział Łapiński na konferencji prasowej.

Wiceprezes zwrócił też uwagę, że spółka systematycznie redukuje udział tradycyjnych nawozów w strukturze sprzedaży, jednak nie zmniejszając sprzedaż samych nawozów, a poprzez wzrost sprzedaży innych segmentów.

– Na koniec obecnego roku ten udział może spaść jeszcze o 1 punkt procentowy w porównaniu do wyniku po trzech kwartałach, do 45 proc., ale w kolejnych latach spodziewamy się dalszego spadku. Docelowo, w 2024 roku tradycyjne nawozy mają stanowić 33 proc. naszych przychodów – powiedział Łapiński ISBnews w kuluarach konferencji.

>> Grupa Azoty na solidnym plusie w III kwartale

Prezes Wojciech Wardacki przyznał, że kolejny rok może już nie być tak korzystny dla grupy.

– Chcemy przygotować się także na wariant mniej optymistyczny, który będzie wymagał ogromnej dyscypliny finansowej. Będziemy szukać racjonalizacji i optymalizacji w spółce, ograniczania kosztów tam, gdzie nie przekłada się to na jakość i bezpieczeństwo – powiedział.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR