Grupa K2 miała wstępnie 7,9 mln zł EBIT w 2020 r.

Omawiane walory:

Grupa K2 odnotowała 7,9 mln zł zysku operacyjnego w 2020 r. wobec 1,4 mln zł straty operacyjnej rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne dane. Wynik EBITDA szacowany jest na 14,6 mln zł wobec 6,5 mln zł rok wcześniej.

asseco,poland, informatyka,wyniki, 2020Orlen

Fot. Pexels

Przychody ze sprzedaży usług sięgnęły 119,6 mln zł wobec 109,7 mln zł rok wcześniej, podano w komunikacie.

– W roku 2020, dzięki elastyczności i szybkim decyzjom, uzyskaliśmy odporność na zawirowania pandemiczne. Pokazaliśmy również, że potrafimy wykorzystywać szanse, jakie niesie ze sobą gwałtownie zmieniające się otoczenie. Globalne trendy cyfryzacji biznesu, automatyzacji procesów i szybkiego rozwoju e-commerce są dla nas sprzyjające. Wykorzystaliśmy to w 2020 roku i chcemy utrzymać ten kurs w kolejnych latach – powiedział prezes Paweł Wujec, cytowany w komunikacie.

– W samym czwartym kwartale zanotowaliśmy bardzo dobre wyniki, zbliżone do poprzednich dwóch kwartałów, i to pomimo już istotniejszych obciążeń kosztowych związanych z rozwojem organizacji. Działamy bowiem długoterminowo i inwestujemy w rozwój. Podtrzymujemy również plan wypłaty dywidendy za rok 2020, o którym informowaliśmy w grudniu ubiegłego roku – dodał wiceprezes Artur Piątek.

Publikacja pełnego raportu rocznego za rok 2020 zaplanowana jest na 22 kwietnia br.

Grupa K2 dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi w obszarach transformacji cyfrowej i marketingu digitalowego. Spółka jest notowana na GPW od 2008 roku. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 109,69 mln zł w 2019 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o k2holding)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR