Grupa Open Finance planuje przeprowadzić zwolnienia grupowe do końca maja br.

Omawiane walory:

Open Finance i jego spółka zależna Home Broker zdecydowały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w tej sprawie. Zwolnienia grupowe w obu spółkach obejmą maksymalnie 440 osób, w tym do 380 w Open Finance i do 60 w Home Broker.

openfinance, zwolnienia, akcje

(Fot. FB/HomeBroker)

– Zamiarem emitenta jest przeprowadzenie zwolnień grupowych w terminie do 31 maja 2020 r. Zwolnienia grupowe obejmą maksymalnie 380 osób. Powodem planowanych zwolnień grupowych jest konieczność optymalizacji kosztów działania, w tym redukcja poziomu i kosztów zatrudnienia w spółce – czytamy w komunikacie Open Finance.

Jednocześnie Open Finance poinformował, że analogiczną decyzję podjęła jego spółka zależna – Home Broker. Zwolnienia grupowe obejmą w niej maksymalnie 60 osób. Spółka zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe również w terminie do 31 maja 2020 r.

– Emitent niezwłocznie powiadomi przedstawicieli pracowników o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnienia oraz zwróci się do przedstawicieli pracowników o przystąpienie do konsultacji. Ponadto emitent powiadomi właściwy urząd pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w spółce – czytamy także w komunikacie.

Open Finance jest największą firmą doradztwa finansowego na polskim rynku. Spółka zadebiutowała na GPW w 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o OPENFIN)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR