Grupa WP rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.

Omawiane walory:

Zarząd Wirtualna Polska Holding rekomenduje przeznaczenie całego zysku netto za rok 2019 w kwocie 8.88 mln zł na kapitał zapasowy.

wirtualna,polska,dywidenda,2020, akcje,

Grupa WP rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.

– Zarząd spółki, rekomendując przeznaczenie na kapitał zapasowy całego zysku za rok 2019 i w konsekwencji, zaniechanie wypłaty dywidendy za rok 2019, zgodnie z polityką dywidendową spółki, wziął pod uwagę bieżącą sytuację grupy kapitałowej spółki, jej plany inwestycyjne, jak i potencjalne cele akwizycyjne. Uwzględnił także specyficzną sytuację rynkową wynikającą z pandemii COVID-19, w tym m.in. możliwe obniżenie siły nabywczej klientów, ograniczenia wydatków marketingowych czy spadek zainteresowania zakupem zagranicznych wycieczek zorganizowanych. Wszystkie te czynniki mogą mieć bezpośredni wpływ na przyszłą sytuację finansową spółki i jej grupy kapitałowej – czytamy w komunikacie.

Mając powyższe na względzie, zarząd spółki stoi na stanowisku, że uzasadnione i racjonalne jest zatrzymanie zysku spółki za rok 2019 i zaniechanie wypłaty dywidendy za rok 2019, w celu zabezpieczenia dalszej działalności i realizowania dotychczasowej strategii spółki.

– Jednocześnie zarząd spółki informuje, iż w dniu 25 maja 2020 roku rada nadzorcza spółki podjęła uchwałę, zgodnie z którą pozytywnie zaopiniowała w/w wniosek zarządu. Ostateczna decyzja dotycząca przeznaczenia zysku spółki zostanie podjęta przez zwyczajne walne zgromadzenie spółki – podsumowano.

Grupa WP odnotowała 6,87 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 14,09 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 18,35 mln zł wobec 23,72 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA (wg MSSF 16) wyniósł 39,12 mln zł wobec 44,06 mln zł rok wcześniej, a skorygowana EBITDA – odpowiednio: 41,02 mln zł wobec 45,81 mln zł rok wcześniej.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych – Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej – Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii – np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej – np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym – np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Wirtualna)

 • Haitong Bank zaktualizował rekomendacje dla 9 spółek z sektora TMT

  Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Bank, w raporcie z 14 grudnia przedstawił perspektywy na 2021 rok i zaktualizował rekomendacje dla 9 spółek sektora TMT.

 • Haitong Bank podwyższył rekomendację dla Wirtualnej Polski

  Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku, w raporcie z 21 października podwyższył rekomendację dla Wirtualnej Polski do Neutralnie (poprzednio Sprzedaj). Jednocześnie podwyższył cenę docelową do 75,10 zł z 60 zł.

 • Prognozy wyników za I kwartał wg BM mBanku

  To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • WIG20 zaczyna się urządzać poniżej 2.000 pkt., w grze Rainbow Tours i Wirtualna Polska

  Epidemia koronawirusa spędza sen z powiek inwestorom z GPW. Na warszawskim parkiecie jest czerwono, a indeks WIG20 urządza się poniżej 2.000 pkt. i jest jednym z najsłabszych w Europie. W dalszym ciągu gorąco jest na Rainbow Tours, Enter Air i Mercatorze, do których dołączyła WIRTUALNA Polska, R22 i Asseco SEE.

 • Grupa WP: Urząd skarbowy kwestionuje wysokość kosztów podatkowych WPM za 2016

  Naczelnik Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie uznał, iż WPM - spółka zależna WIRTUALNA Polska Holding - nieprawidłowo rozpoznała koszty podatkowe związane z nabyciem WIRTUALNA Polska S.A. przez o2 sp. z o.o. (poprzednika prawnego WPM). W przypadku wydania przez naczelnika MUCS niekorzystnej dla WPM decyzji, zgodnej z wynikiem kontroli, WPM wystąpi na drogę sądową w obronie swojego stanowiska.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR