Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Haitong Bank podniósł cenę docelową akcji Ten Square Games do 133 zł

Opublikowano: 2019-04-01 09:26:49

Omawiane walory:

Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku w raporcie z 29 marca utrzymał zalecenie kupuj dla Ten Square Games z ceną docelową podniesioną ze 118 zł do 133 zł. Podwyższenie wynika przede wszystkim z przeszacowania wyceny grupy porównawczej oraz imponująco wysokiej monetyzacji Fishing Clash i Let’s Fish.

Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal, założyciele Ten Square Games.

Według analityka, wskaźnik P/E spółki wskazuje obecnie wycenę na 135,50 zł za akcję (wobec 98,90 zł wcześniej), a EV/EBIT na 117,30 zł (wobec 94,50 zł wcześniej). Tak duży skok w wycenie wynika z dwóch kwestii.

– Chodzi o przeszacowanie grupy konkurencyjnej Ten Square Games (jedno- i dwuletni wskaźnik P/E na poziomie 21,8/17,4 wobec 18,6/16 wcześniej) oraz rewizję w górę prognoz analityków (jedno – i dwuletni zysk netto wyższy o 6/2 proc.). – zaznacza Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jednak bardziej niż na wycenę na tle grupy konkurencyjnej analitycy zwracają uwagę na fundamenty Ten Square Games, które wyglądają bardzo dobrze. Dynamika gry Fishing Clash pozostaje bardzo wysoka, przy średnich miesięcznych przychodach w okresie styczeń-luty 2019 r. na poziomie 11,3 mln zł wobec 11,6 mln zł w czwartym kwartale 2018 r. Z kolei dane dotyczące SensorTower wskazują na rekordowo wysokie przychody w marcu tego roku.

Zdaniem Konrada Księżopolskiego, Ten Square Games udoskonalił projektowanie wydarzeń dla graczy, które umożliwiają poziom wyzwania i nagrody, tzw. live ops.

– ARPMAU (średni przychód na użytkownika w miesiącu) dla Fishing Clash systematycznie rośnie, osiągając fenomenalne 7,70 zł w czwartym kwartale 2018 r. (wobec 5,20 zł w trzecim kwartale 2018 r.). Wysokie kompetencje Ten Square Games w live ops widoczne są również w Let’s Fish. Ta 7-letnia gra typu F2P notuje najwyższe przychody w historii, mimo że MAU (liczba aktywnych użytkowników miesięcznie) stopniowo spada. Dzieje się tak wyłącznie za sprawą rosnącego ARPMAU, które osiągnęło 2,90 zł w czwartym kwartale 2018 r. wobec 2,30 zł w trzecim kwartale 2018 r. – uważa Konrad Księżopolski.

>> Merlin w sieci, piniądź leci – omówienie sprawozdania finansowego Ten Square Games po IV kw. 2018 r.

Analityk Haitong Bank podkreśla umiejętności Ten Square Games w sferze live ops, bo wydaje się ono kluczowe do osiągnięcia sukcesu komercyjnego gier w konkurencyjnej branży F2P. Oprócz tego krótkoterminowa perspektywa Ten Square Games wygląda raczej obiecująco: wstępna premiera Golf Rush zaplanowana jest na kwiecień tego roku, zbliża się również debiut w Chinach (nie uwzględniony w prognozach Haitong Bank).

Analitycy Haitong Bank oczekują, że w pierwszym kwartale 2019 r. łączne przychody netto Ten Square Games wyniosą 42,7 mln zł (w tym ok. -1,2 mln przychodu odroczonego). Z tego na Fishing Clash przypadnie 36,2 mln zł, Let’s Fish – 4,6 mln zł, Legacy – 1,9 mln zł, a Game Factory – 1,3 mln zł. Dodatkowo spodziewają się, że wydatki operacyjne wyniosą łącznie 26,5 mln zł, co daje EBITDA w wysokości 16,5 mln zł i EBIT 16,3 mln zł. Zakładając 19-procentową stawkę podatkową, analitycy spodziewają się zysku netto w wysokości 13,4 mln zł. W całym 2019 r. Haitong Bank oczekuje, że Fishing Clash wygeneruje 130 mln zł (średnio 10,8 mln zł miesięcznie), Let’s Fish – 17,6 mln zł, Wild Hunt – 5,4 mln zł, a Game Factory – 5 mln zł. W ciągu kilku tygodni odbędzie się tzw. soft launch gry Golf Rush, a hard launch analitycy przewidują we wrześniu 2019 r., z przychodami na poziomie 3,1 mln zł (średnio 0,8 mln zł miesięcznie). Wstępnej premiery gry Hobby spodziewają się w październiku tego roku.

Raport na temat Ten Square Games powstał 29 marca 2019 r. Autorem opracowania jest Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku. Skrót raportu jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o TSGAMES)

 • Pofedowowe wzrosty na GPW, WIG20 najwyżej od 1,5-miesiąca

  Piątek na GPW upływa pod znakiem wzrostów, które są opóźnioną reakcją na środowe posiedzenie Fed. Obecnie WIG20 ma otwartą drogę w kierunku 2400 pkt., a KGHM może być tą spółką, która go tam zaprowadzi.

 • Zielona końcówka tygodnia, CD Projekt po wynikach atakuje nowe szczyty

  Lepsze od prognoz wyniki kwartalne, nadzieje związane z GOG Galaxy 2.0 oraz wieści odnośnie gry Cyberpunk2077 windują kurs akcji CD Projektu w stronę nowych historycznych szczytów. Po wynikach drożeje również Asseco Poland. Cała warszawska giełda natomiast odreagowuje czwartkową przecenę, podążając śladem innych europejskich parkietów.

 • GPW próbuje odrabiać majowe straty, Ten Square Games i Pfleiderer tracą po wynikach

  Po słabszym początku notowań warszawska giełda wyszła na plus, dołączając do grona pozostałych europejskich parkietów. To może zapowiadać nadejście lepszej koniunktury w najbliższych dniach. Dziś w centrum uwagi są spółki publikujące wyniki kwartalne m.in. Ten Square Games, Pfleiderer i Wielton.

 • Ten Square Games miało 10,4 mln zł zysku netto w I kw. 2019 r.

  Ten Square Games odnotowało 10,36 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 5 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs producenta i wydawcy gier mobilnych spada dziś o blisko 5 proc.

 • Czerwono w Warszawie, CD Projekt tanieje przed wynikami

  To jest wyjątkowo zimny maj na giełdzie w Warszawie. Od początku miesiąca WIG20 stracił blisko 7 proc. i pomimo solidnego wyprzedania, ma problemy z wygenerowaniem odbicia. W poniedziałek w dół ciągnie go CD Projekt i PGNiG.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku