Haitong Bank zaleca kupno akcji Cyfrowego Polsatu

Omawiane walory:

Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku, w raporcie z 22 października podwyższył rekomendację dla Cyfrowego Polsatu do kupuj (poprzednio neutralnie), jednocześnie obniżając cenę docelową do 28,70 zł z 29,40 zł.

cyfrowy,polsat,rekomendacje, haitong, bank, akcje, media,

Haitong Bank zaleca kupno akcji Cyfrowego Polsatu

Analityk Haitong Banku obniżył wycenę spółki głównie za sprawą obniżenia wycen spółek porównywalnych. Od publikacji ostatniego raportu (31 sierpnia 2020 r.) kurs akcji Cyfrowego Polsatu zachowywał się gorzej o 4 proc. niż WIG, co zdaniem eksperta nie jest uzasadnione biorąc pod uwagę solidne fundamenty spółki i zdolność do generowania gotówki. Analityk oczekuje solidnych wyników za III kw. 2020 r., ze wzrostem EBITDA o 4,5 proc. r/r (najlepszy wynik spośród giełdowych telekomów). Dobre wyniki są efektem poprawiających się wskaźników KPI (mocny MNP, wzrost dosprzedaży – cross-sell), dobrej dynamiki sprzedaży telefonów, kontroli kosztów i konsolidacji Interia.pl. Według wyliczeń eksperta Haitong Banku spółka jest obecnie wyceniana z umiarkowanymi poziomami wskaźników EV/EBITDA 6,8x i P/E na poziomie 12,3x.

Księżopolski oczekuje, że w III kw. br. przychody wyniosą 2,98 mld zł (wzrost o 3 proc. r/r) za sprawą:

  • poprawiającego się KPI (przyłączenia abonamentowe netto +190 tys. z ARPU na poziomie 86,9 zł, co oznacza wzrost o 2,5 proc. r/r. Przyłączenia pre-paidowe +40 tys. z ARPU na poziomie 22,5 zł, co oznacza wzrost o 2 proc. r/r);
  • 5 proc. wzrostu sprzedaży telefonów r/r;
  • konsolidacji Interia.pl, która może zwiększyć przychody o ok. 25 mln zł.

– Według analityków EBITDA w III kw. powinna wynieść 1,067 mld PLN (wzrost o 4,5 proc. r/r) za sprawą wspomnianych powyżej czynników i kontroli kosztów kontentu TV. Analitycy oczekują, że rynek reklamy telewizyjnej pozostanie na stałym poziomie w ujęciu rok do roku – czytamy w raporcie przygotowanym przez Konrada Księżopolskiego.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

23 września br. Cyfrowy Polsat poinformował, że rozpoczął przegląd opcji strategicznych w sprawie infrastruktury telekomunikacyjnej grupy, a spółka rozważa ich całkowitą lub częściową sprzedaż bądź znalezienie partnera strategicznego. Spółka rozważa różne opcje, w szczególności:

  • sprzedaż 100 proc. Polkomtel Infrastruktura;
  • sprzedaż całości lub wybranych elementów należących do Polkomtel Infrastruktura;
  • zawarcie partnerstwa strategicznego;
  • stworzenie joint-venture z inwestorem strategicznym wskazanym przez Cyfrowy Polsat.

– Grupa planuje rozmowy „z różnymi podmiotami” w tej kwestii i może zezwolić niektórym ich uczestnikom na przeprowadzenie due diligence. Ostatnie transakcje TowerCo zawarte w UE były wyceniane na 15-23x EV/EBITDA, podczas gdy EV/EBITDA Cyfrowego Polsatu na rok 2020 wynosi 6,8x. W raporcie z czerwca 2020 r. Haitong Bank wyceniał wartość Polkomtel Infrastruktura na 4,7 mld PLN, zakładając poziom EV/EBITDA 14x. Zdaniem analityków taka transakcja powinna mieć pozytywny wpływ na mnożniki spółki i sentyment inwestorów – czytamy w raporcie.

Play obliczył, że wyłączenie Huawei z umów infrastrukturalnych sieci 5G, wygenerowałoby dodatkowe koszty dla spółki w wysokości ok. 0,9 mld zł na przestrzeni 7 lat. Według doniesień prasowych, ok. 90 proc. sieci Playa jest oparte na sprzęcie Huawei, gdy udział Huawei w sieci Polkomtela nie przekracza 10 proc. W poprzednim raporcie analityk Haitong Bank obliczył, że zagrożenie dla Playa z tytułu Huawei wynosi ok. 1,3-1,5 mld zł, co dziś wydaje się założeniem zbyt konserwatywnym. Ekspert obliczył również, że zagrożenie dla Polkomtela z tytułu Huawei wynosi ok. 150-300 mln zł, co biorąc pod uwagę niedawne szacunki Playa również wydaje się założeniem zbyt konserwatywnym i powinno być bliższe przedziałowi 100-200 mln zł.

W III kw. 2020 r. Polkomtel miał najwyższy wskaźnik przenoszonych numerów (MNP) na rynku, z 24 tys. przyłączeniami netto. Drugie miejsca zajęła Netia (wchodząca w skład grupy Cyfrowego Polsatu) z 15 tys. przyłączeń, Orange Polska z 14 tys., T-Mobile z -13 tys. Najgorzej na tym tle wypada Play z wynikiem -69 tys. Dla Polkomtela był to 7 kwartał z rzędu, gdy spółka osiągnęła najlepszymi statystykami MNP. Zdaniem analityków wynika to z konwergentnej oferty SmartDOM, która wspiera KPI.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

Rekomendacje dla Cyfrowego Polsatu powstała 23 października 2020 r. Autorem rekomendacji jest Konrad Księżopolski, szef działu analiz Haitong Banku. Wymagany przepisami prawa disclaimer do rekomendacji jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CYFRPLSAT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR