StockWatch.pl

Hoist Finance chce nabyć ok. 1/3 wszystkich nieregularnych aktywów GetBacku

Omawiane walory:

Hoist Finance nadal prowadzi negocjacje w sprawie zakupu od GetBacku nierentownych aktywów i jest na końcowym etapie porozumienia w sprawie nabycia jednej trzeciej tych aktywów, podał Hoist Finance. 

Fot. GPW

– Hoist Finance może potwierdzić, że jesteśmy na końcowym etapie osiągania porozumienia w sprawie nabycia około jednej trzeciej wszystkich aktywów nieregularnych posiadanych przez GetBack” – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Wczoraj GetBack poinformował, że Hoist wycofuje się z inwestycji we wszystkie aktywa GetBack, a zarząd zmuszony jest do złożenia w sądzie zupełnie nowej propozycji układowej.

Nowy, tzw. scenariusz stopniowego upłynniania aktywów zakłada spłatę na poziomie 25 proc. w ciągu 8 lat. Spółka tłumaczy, że taki poziom spłaty, w porównaniu do poprzednich propozycji, wynika z kilku czynników: większych zobowiązań wobec funduszy, niższej ceny niż zakładano przy sprzedaży aktywów zagranicznych. Zarząd zaznacza, że wpływ na wielkość zaspokojenia ma też fakt, że aby pozyskać środki na ewentualną poprawę działalności spółka będzie musiała sprzedać niektóre aktywa. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym obligacjom GetBack

Zgodnie z nową propozycją zarządu, pierwsza rata ma trafić do wierzycieli niezabezpieczonych dopiero w 2020 roku. W pierwszym kroku bowiem spółka musi spłacić wierzycieli zabezpieczonych.

– Hoist Finance pozostaje zaangażowany na polskim rynku i jest gotów uczestniczyć w rozwiązaniach, które mogłyby pomóc stronom powiązanym w zabezpieczeniu zarówno wartości, jak i uczciwego traktowania dłużników – powiedział country manager Hoist Finance Polska Maksym Wójcik, cytowany w komunikacie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com