X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

I Forum Innowacji – zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej

Opublikowano: 2019-02-26 13:00:12

27 lutego br. odbędzie się I Forum Innowacji - pionierska konferencja poświęcona innowacyjności w polskich przedsiębiorstwach. Wydarzenie skierowane jest do działów badań i rozwoju oraz osób zajmujących się wdrażaniem innowacji w firmach.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej. Podczas spotkania, zaproszeni eksperci w trakcie 2 bloków tematycznych podzielą się wiedzą na temat efektywnego pozyskiwania i wdrażania innowacji, zarządzania nimi oraz ich finansowania.

Podczas pierwszej części spotkania prelegenci przedstawią praktyczne aspekty związane z kreowaniem ekosystemu sprzyjającego innowacyjności oraz przykłady innowacji pracowniczych. Omówią takie zagadnienie i zjawiska, jak:

 • Innowacyjność przedsiębiorstwa a forma jego własności
 • Innowacje wewnętrzne w firmie
 • Proces zarządzania innowacją czyli „sustainable innovation”

– Aby skutecznie zarządzać innowacjami w firmie potrzebna jest strategia innowacji, która będzie stanowiła roadmapę dla uruchamianych programów na innowacje. Ważne, aby ten dokument był dostępny dla wszystkich pracowników i aby cała firma rzeczywiście z niego korzystała. To fundament dla firm, które chcą rozwijać się poprzez innowacje – mówi Magdalena Zawadzka Partner w CRIDO, Hype Innovation Partner.

Drugi blok „Open innovation oraz zarządzanie innowacjami” obfitować będzie w konkretne przykłady wdrażania innowacyjnych rozwiązań i metody ich finansowania, a dokładnie:

 • Dlaczego współpraca ze startupami się opłaca, czyli co startupy mogą dać korporacji?
 • Akcelerator innowacji – współpraca dużych firm ze startupami
 • Hackaton – forma pozyskania innowacji
 • Business Transformation – budowanie kultury innowacji
 • Nowe instrumenty wsparcia innowacyjności – Innovation BOX

– Odpowiednia strategia finansowania innowacji pozwoli przedsiębiorcom na zminimalizowanie ryzyka finansowego. Od stycznia tego roku, oprócz dotacji czy ulgi na działania B+R, firmy w Polsce mogą również skorzystać z mechanizmu Innovation Box, który zakłada preferencyjną stawkę podatku dla dochodu z praw własności intelektualnej. Wdrożenie IP Box w firmie może więc generować oszczędności, ważne jest jednak, aby wcześniej zadbać o ochronę swoich praw np. patentując swoje rozwiązania mówi Anna Zaleska, Starszy Menedżer w CRIDO.

Gospodarzami Forum jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz CRIDO, Partnerami jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz MSL Group, Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA, a Patronem HYPE Innovation.

Wydarzenie będzie transmitowane online (możliwy jest udział zdalny). Więcej informacji na www.seg.org.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Powstanie polski hub technologiczny w USA

  Notowana na rynku NewConnect spółka Apollo Capital utworzy w Stanach Zjednoczonych hub dla polskich przedsiębiorstw, w tym dla najlepszych startupów. Hub ma ułatwić przedsiębiorstwom znad Wisły prowadzenie biznesu w USA, a Apollo Capital zamierza zbudować na jego bazie unikalny portfel inwestycyjny.

 • Marazm po wygaśnięciu kontraktów

  Weekend nie przyniósł przełomowych dla rynków informacji, co nie przeszkodziło giełdzie w Hong Kongu wzrosnąć w poniedziałek o 1,4 proc., a w Szanghaju o 2,5 proc.

 • Zapraszamy na GAMING WEEK, czyli serię czatów z przedstawicielami spółek gamingowych w StockWatch.pl

  Już od wtorku w StockWatch.pl rusza seria czatów inwestorskich z przedstawicielami spółek gamingowych. W spotkaniach udział wezmą prezesi spółek notowanych na rynku głównym, NewConnect oraz firm, które już wkrótce mogą zadebiutować na giełdzie.

 • Dawid Przygodzki: Bloomga jest atrakcyjnym podmiotem dla inwestorów

  Polski deweloper gier przeglądarkowych prowadzi na platformie Beesfund publiczną emisję akcji w ramach trzeciej rundy finansowania pre-IPO. Z emisji zamierza pozyskać do 4,2 mln zł, a następnie zadebiutować na rynku NewConnect. Prezes Dawid Przygodzki liczy, że dzięki środkom od inwestorów Bloomga w przeciągu kilku lat wyrośnie na jednego z czołowych graczy w swojej branży.

 • PGG planuje 3,18 mld zł nakładów inwestycyjnych w 2019 r.

  Polska Grupa Górnicza (PGG) planuje 3.179 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2019 r. wobec 2.418 mln zł w 2018 r., poinformował wiceprezes Piotr Bojarski.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku