I Forum Innowacji – zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej

27 lutego br. odbędzie się I Forum Innowacji - pionierska konferencja poświęcona innowacyjności w polskich przedsiębiorstwach. Wydarzenie skierowane jest do działów badań i rozwoju oraz osób zajmujących się wdrażaniem innowacji w firmach.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej. Podczas spotkania, zaproszeni eksperci w trakcie 2 bloków tematycznych podzielą się wiedzą na temat efektywnego pozyskiwania i wdrażania innowacji, zarządzania nimi oraz ich finansowania.

Podczas pierwszej części spotkania prelegenci przedstawią praktyczne aspekty związane z kreowaniem ekosystemu sprzyjającego innowacyjności oraz przykłady innowacji pracowniczych. Omówią takie zagadnienie i zjawiska, jak:

  • Innowacyjność przedsiębiorstwa a forma jego własności
  • Innowacje wewnętrzne w firmie
  • Proces zarządzania innowacją czyli „sustainable innovation”

– Aby skutecznie zarządzać innowacjami w firmie potrzebna jest strategia innowacji, która będzie stanowiła roadmapę dla uruchamianych programów na innowacje. Ważne, aby ten dokument był dostępny dla wszystkich pracowników i aby cała firma rzeczywiście z niego korzystała. To fundament dla firm, które chcą rozwijać się poprzez innowacje – mówi Magdalena Zawadzka Partner w CRIDO, Hype Innovation Partner.

Drugi blok „Open innovation oraz zarządzanie innowacjami” obfitować będzie w konkretne przykłady wdrażania innowacyjnych rozwiązań i metody ich finansowania, a dokładnie:

  • Dlaczego współpraca ze startupami się opłaca, czyli co startupy mogą dać korporacji?
  • Akcelerator innowacji – współpraca dużych firm ze startupami
  • Hackaton – forma pozyskania innowacji
  • Business Transformation – budowanie kultury innowacji
  • Nowe instrumenty wsparcia innowacyjności – Innovation BOX

– Odpowiednia strategia finansowania innowacji pozwoli przedsiębiorcom na zminimalizowanie ryzyka finansowego. Od stycznia tego roku, oprócz dotacji czy ulgi na działania B+R, firmy w Polsce mogą również skorzystać z mechanizmu Innovation Box, który zakłada preferencyjną stawkę podatku dla dochodu z praw własności intelektualnej. Wdrożenie IP Box w firmie może więc generować oszczędności, ważne jest jednak, aby wcześniej zadbać o ochronę swoich praw np. patentując swoje rozwiązania mówi Anna Zaleska, Starszy Menedżer w CRIDO.

Gospodarzami Forum jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz CRIDO, Partnerami jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz MSL Group, Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA, a Patronem HYPE Innovation.

Wydarzenie będzie transmitowane online (możliwy jest udział zdalny). Więcej informacji na www.seg.org.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR