Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

I Forum Innowacji – zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej

Opublikowano: 2019-02-26 13:00:12

27 lutego br. odbędzie się I Forum Innowacji - pionierska konferencja poświęcona innowacyjności w polskich przedsiębiorstwach. Wydarzenie skierowane jest do działów badań i rozwoju oraz osób zajmujących się wdrażaniem innowacji w firmach.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest zarządzanie innowacjami w spółce giełdowej. Podczas spotkania, zaproszeni eksperci w trakcie 2 bloków tematycznych podzielą się wiedzą na temat efektywnego pozyskiwania i wdrażania innowacji, zarządzania nimi oraz ich finansowania.

Podczas pierwszej części spotkania prelegenci przedstawią praktyczne aspekty związane z kreowaniem ekosystemu sprzyjającego innowacyjności oraz przykłady innowacji pracowniczych. Omówią takie zagadnienie i zjawiska, jak:

 • Innowacyjność przedsiębiorstwa a forma jego własności
 • Innowacje wewnętrzne w firmie
 • Proces zarządzania innowacją czyli „sustainable innovation”

– Aby skutecznie zarządzać innowacjami w firmie potrzebna jest strategia innowacji, która będzie stanowiła roadmapę dla uruchamianych programów na innowacje. Ważne, aby ten dokument był dostępny dla wszystkich pracowników i aby cała firma rzeczywiście z niego korzystała. To fundament dla firm, które chcą rozwijać się poprzez innowacje – mówi Magdalena Zawadzka Partner w CRIDO, Hype Innovation Partner.

Drugi blok „Open innovation oraz zarządzanie innowacjami” obfitować będzie w konkretne przykłady wdrażania innowacyjnych rozwiązań i metody ich finansowania, a dokładnie:

 • Dlaczego współpraca ze startupami się opłaca, czyli co startupy mogą dać korporacji?
 • Akcelerator innowacji – współpraca dużych firm ze startupami
 • Hackaton – forma pozyskania innowacji
 • Business Transformation – budowanie kultury innowacji
 • Nowe instrumenty wsparcia innowacyjności – Innovation BOX

– Odpowiednia strategia finansowania innowacji pozwoli przedsiębiorcom na zminimalizowanie ryzyka finansowego. Od stycznia tego roku, oprócz dotacji czy ulgi na działania B+R, firmy w Polsce mogą również skorzystać z mechanizmu Innovation Box, który zakłada preferencyjną stawkę podatku dla dochodu z praw własności intelektualnej. Wdrożenie IP Box w firmie może więc generować oszczędności, ważne jest jednak, aby wcześniej zadbać o ochronę swoich praw np. patentując swoje rozwiązania mówi Anna Zaleska, Starszy Menedżer w CRIDO.

Gospodarzami Forum jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych oraz CRIDO, Partnerami jest Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz MSL Group, Partnerem Technologicznym Unicomp-WZA, a Patronem HYPE Innovation.

Wydarzenie będzie transmitowane online (możliwy jest udział zdalny). Więcej informacji na www.seg.org.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • Odbicie na GPW, przy spadkach sWIG80 i ewakuacji z akcji Trakcji

  Poprawa nastrojów na światowych giełdach wspiera odbicie warszawskich indeksów. Liderem wzrostów jest mWIG40, prowadzony w górę przez akcje Banku Millennium i Grupy Azoty. Czarną owcą jest natomiast Trakcja.

 • FPP: Płaca minimalna powinna wzrosnąć do 2.500 zł brutto od 2020 r.

  Płaca minimalna od 2020 roku powinna wzrosnąć do 2.500 zł brutto (z 2.250 zł w br.), uważa Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP). Federacja szacuje, że podwyższenie płacy minimalnej do 2.500 zł brutto spowodowałoby wzrost wpływów do sektora finansów publicznych o 2,2 mld zł w skali roku. FPP proponuje, by 1,6 mld zł z tej kwoty przeznaczyć na obniżenie klina podatkowego i podwyższenie kwoty pracowniczych kosztów uzyskania przychodu do ponad 333 zł miesięcznie.

 • Sunex rekomenduje wypłatę 0,09 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

  Sunex zarekomendował akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości 0,09 zł na akcję, tj. łącznie kwoty 365,247 tys. zł z zysku netto za rok obrotowy 2018. Producent rozwiązań w dziedzinie techniki solarnej podał również wyniki za I kw. 2019 r. Kurs akcji spółki rośnie o blisko 14 proc.

 • PGNiG proponuje miliard złotych dywidendy za 2018 r.

  Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 1.040 mln zł z zysku netto za 2018 rok na wypłatę dywidendy. Proponowana stawka na akcję wynosi 0,18 zł, przy czym część z tej kwoty już trafiła na konta akcjonariuszy w formie zaliczki.

 • NCBiR podtrzymuje decyzję o odstąpieniu od dofinansowania projektu Ursusa

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) podtrzymało wyrażone wcześniej stanowisko o odstąpieniu od podpisania z Ursusem w restrukturyzacji umowy o dofinansowanie projektu pt. "Opracowanie i demonstracja innowacyjnego samochodu dostawczego o DMC 3,5 tony".Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku