StockWatch.pl

Idea Bank dopuścił fundusz private equity do ograniczonego procesu due diligence

Omawiane walory:

Idea Bank poinformował, że jeden z funduszy private equity, zainteresowany nabyciem akcji, w środę rozpocznie proces ograniczonego due diligence.

Idea Bank poinformował, że dopuści nowo wybrany fundusz private equity do ograniczonego due diligence. Proces ma ruszyć 10 lipca.

– Zarząd Idea Bank S.A. ( Emitent ) informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał od doradcy transakcyjnego reprezentującego Emitenta w działaniach zmierzających do pozyskania inwestora zawiadomienie o zakończeniu prowadzonego dotychczas procesu poszukiwania inwestora, opartego na potencjalnym połączeniu Emitenta z Getin Noble Bankiem S.A.. – poinformował Idea Bank (pisownia oryginalna).

>> Wyglądano inwestora, doczekano się kuratora – omówienie sytuacji finansowej i rynkowej Idea Banku

Przypomnijmy, że poprzednie podejście do pozyskania inwestora opierało się na założeniu, że dojdzie do fuzji z Getin Noble Bankiem. Ostatecznie plan spalił na panewce, bo na początku czerwca Komisja Nadzoru Finansowego odmówiła wydania zezwolenia na połączenie Idea Banku (miał występować w roli banku przejmującego) z Getin Noble Bank (jako bankiem przejmowanym). O wydanie takiego zezwolenia wystąpiły GNB oraz Idea Bank. Zdaniem nadzoru, połączony bank nie spełniałby wszystkich wymogów regulacyjnych w zakresie adekwatności kapitałowej i nie zapewniłby bezpieczeństwa środków oraz praw ich klientów.

Wcześniej Komisja wprowadziła kuratora dla Idea Banku w postaci Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który ma wesprzeć proces naprawczy banku.

We wtorek na zamknięciu sesji jeden walor Idea Banku kosztował 2,14 zł. Wycena rynkowa całej spółki to nieco ponad 160 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda na czerwono, ale szaleństwo na Idea Banku i Getin Noble Banku trwa

  Fed, dolar i rozczarowujące dane o produkcji przemysłowej popsują sentyment do akcji. W drugiej połowie dnia spadki mogą jeszcze się pogłębić. Na GPW zielonym przyczółkiem pozostają spółki z portfela Leszka Czarneckiego.

 • Decyzja Fed w centrum uwagi, gorąco na Wieltonie i Idea Banku

  Spadek cen ropy na świecie i nadzieje związane z oczekiwaną obniżką stóp procentowych w USA, wspierają w środę nastroje na GPW. Chwilowo, bo o tym, w którym kierunku podążą giełdy w kolejnych dniach, zdecydują wyniki posiedzenia Fed.

 • Ogromna zmienność cen ropy

  Po kilku dniach relatywnej siły polskiego parkietu, dziś nadszedł dzień, w którym warszawskie blue chipy złapały wyraźną zadyszkę. WIG20 rozpoczął dzień podobnie jak pozostałe indeksy europejskie (na niewielkich minusach), jednak w kolejnych godzinach sesji sytuacja zaczęła stopniowo się pogarszać. Polski indeks blue chipów zakończył ostatecznie dzień ze zniżką o 1,1 proc. Kolor czerwony pojawił się również w drugiej i trzeciej linii spółek – mWIG40 stracił 0,6 proc., a sWIG80 0,2 proc.

 • Giełdy znów na czerwono, w grze spółki Leszka Czarneckiego

  Ostrożność inwestorów po weekendowych atakach na rafinerie w Arabii Saudyjskiej oraz wczorajsza realizacja zysków na Wall Street przekłada się na spadki na giełdzie w Warszawie. I jedynie wizja pojawienia się inwestora w Idea Banku ciągnie w górę banki Leszka Czarneckiego.

 • Idea Bank potrzebuje dokapitalizowania w wysokości ok. 500 mln zł

  Idea Bank ocenia, że kwota dokapitalizowania, która pozwoliłaby na osiągnięcie wymaganych prawem wskaźników kapitałowych wynosi ok. 500 mln zł, poinformował prezes Jerzy Pruski.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR