Idea Bank wprowadza odroczenie spłaty rat kapitałowych kredytu do 6 miesięcy

Omawiane walory:

Idea Bank - z uwagi na pandemię COVID-19 oraz zaistniałe w związku z nią nadzwyczajne okoliczności mające wpływ na działalność i sytuację finansową klientów - umożliwia osobom, które regularnie obsługują swoje kredyty, odroczenie spłaty rat kapitałowych na okres od 1 do 6 miesięcy.

Idea,bank,kredyty, odroczenie, raty

Idea Bank wprowadza odroczenie spłaty rat kapitałowych kredytu do 6 miesięcy

– Odroczenie spłaty rat kapitałowych będzie oznaczało, że:

– Okres spłaty kredytu wydłuży się o wnioskowaną przez klienta liczbę miesięcy karencji.

– W okresie karencji klient będzie spłacał niższą ratę, wyłącznie odsetki; po okresie karencji rata wróci do poziomu sprzed karencji.

– W przypadku kredytów z wyłącznie ratą kapitałową (kredyty Fair) w okresie karencji rata będzie obniżona o 80%, po okresie karencji będzie niższa od aktualne – czytamy w komunikacie.

Ta propozycja jest skierowana do klientów będących kredytobiorcami banku i dotyczy wszystkich kredytów spłacanych z ratą kapitałową lub kapitałowo-odsetkową, którzy regularnie obsługują swoje kredyty.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Aktywa razem banku wyniosły 17,32 mld zł na koniec 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Co banki proponują kredytobiorcom w okresie pandemii koronawirusa [LISTA]

  Zdecydowana większość dużych banków komercyjnych już przedstawiła "pakiety antykryzysowe". W praktyce sprowadzają się one do płatnej prolongaty kredytu, z tą różnicą, że mają być one przyznawane łatwiej, a za samo rozpatrzenie wniosku nie będzie pobierana opłata, jak to miało miejsce dotychczas. Każdy pakiet jest inny i nie zawsze się opłaca, dlatego przed decyzją o udaniu się na ewentualne wakacje kredytowe warto uważnie wczytać się warunki.

 • Idea Bank nie ma problemów z płynnością, oczekuje od BFG pomocy dla sektora

  We wsparcie banków w sytuacji pandemii koronawirusa powinien włączyć się także Bankowy Fundusz Gwarancyjny, uważa prezes Idea Banku Jerzy Pruski. Według niego, obecnie nie ma żadnych podstaw, by nie odłożyć pobierania składki na fundusz resolution i nie nakładać kolejnych składek na fundusz świadczeń gwarantowanych w kolejnych kwartałach. Bank radzi sobie płynnościowo, nie potrzebuje wsparcia NBP, dodał prezes.

 • Idea Bank umożliwia odłożenie spłaty kredytów na pół roku

  Klienci Idea Banku od poniedziałku mogą ubiegać się o zawieszenie spłat kredytu na okres do 6 miesięcy. Wakacje kredytowe dotyczą wyłącznie części kapitałowej raty. Do spłaty wciąż pozostają należne odsetki.

 • Banki proponują zawieszenie spłat rat kredytu na 3 miesiące dla osób i firm [LISTA]

  Związek Banków Polskich proponuje odroczenie (zawieszenie) spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub rat kapitałowych przez okres do 3 miesięcy i automatyczne wydłużenie o ten sam okres łącznego okresu spłaty kredytu pod warunkiem przedłużenia okresu obowiązywania zabezpieczenia spłaty kredytu.

 • W sprawie GetBack zabezpieczono mienie o wartości ponad 370 mln zł Wiceminister finansów Leszek Skiba poinformował, że szacunkowa wartość szkód wyrządzonych w spółce GetBack wynosi 503 mln zł. Dotychczas w sprawie zabezpieczono mienie o wartości ponad 370 mln zł.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR