ING Bank Śląski zarekomenduje dywidendę w wysokości ok. 30 proc. zysku za 2018 rok

Omawiane walory:

Zarząd ING Banku Śląskiego chce zarekomendować akcjonariuszom wypłatę dywidendy na poziomie ok. 30 proc. zysku jednostkowego za 2018 rok.

Zarząd ING Banku Śląskiego zamierza zarekomendować walnemu zgromadzeniu podjęcie uchwały o przeznaczeniu na wypłatę dywidendy około 30 proc. zysku jednostkowego banku za 2018 rok. >> DM mBanku obniżył ceny docelowe 7 banków i zaktualizował prognozy dywidend

– Na dzień sporządzenia raportu bank spełnia kryteria i wymogi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) umożliwiające wypłatę dywidendy z zysku za rok 2018. Niemniej jednak, bank nie otrzymał jeszcze indywidualnego zalecenia dywidendowego KNF za 2018 rok potwierdzającego możliwość wypłaty takiej dywidendy. Wysokość proponowanej dywidendy uwzględnia, zarówno obecną sytuację finansową Banku, jak i jego plany rozwoju. – czytamy w komunikacie.

W ub.r. akcjonariusze ING Banku Śląskiego zdecydowali o wypłacie dywidendy za 2017 rok w łącznej wysokości 416,32 mln zł, tj. w 3,20 zł brutto na jedną akcję. Kwota przeznaczona do podziału stanowiła 29,7 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej ING BSK oraz 30,9 proc. jednostkowego zysku netto.

Kalendarium dywidend ING BSK.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ingbsk, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • ING Bank Śląski miał 267,3 mln zł zysku netto w I kwartale 2020 r.

  ING Bank Śląski odnotował 267,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 324,5 mln zł zysku rok wcześniej.

 • CD Projekt dystansuje giełdową elitę. Producent gier jest już wart 35 mld zł [TOP10]

  Rekordowo niskie stopy procentowe i brak możliwości płacenia w tym roku dywidendy sprawiają, że banki i PZU spadają w rankingu największych spółek GPW. W górę pną się nowe gwiazdy, czyli CD Projekt i Dino Polska.

 • 3 faworytów sektora bankowego BM mBanku

  Analitycy BM mBanku nie mają wątpliwości, że przedłużający się kryzys wywołany pandemią koronawirusa oraz kolejne cięcia stóp procentowych będą miały duży wpływ na cały sektor bankowy. W najnowszym raporcie biuro ścięło ceny docelowe dla 7 banków, a zalecenie kupuj wystawiło jedynie trzem reprezentantom sektora.

 • Europejskie giełdy odrabiają straty, w grze Orlen, Energa i XTB

  Odreagowując środową przecenę, a jednocześnie czekając na wyklarowanie się sytuacji na rynkach globalnych, na warszawskiej giełdzie rozgrywane są poszczególne spółki. Gorąco jest na parze PKN Orlen - Energa, ale dużo też dzieje się na spółkach publikujących wyniki finansowe.

 • BM mBanku mocno ściął ceny docelowe akcji 7 banków

  Eksperci nie mają wątpliwości, że recesja spowodowana przez pandemię COVID-19 oraz cięcie stóp procentowych mocno okroją zyski sektora bankowego. BM mBnaku w najnowszym raporcie obniżył wyceny akcji 7 banków, ale jednocześnie w aż 5 wypadkach zalecił ich kupno.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR