Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Inpro rekomenduje 0,25 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Opublikowano: 2019-05-14 14:09:42

Zarząd Inpro zarekomendował akcjonariuszom przeznaczenie 10,01 mln zł z zysku netto za 2018 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,25 zł na akcję. Przy obecnym kursie akcji stopa dywidendy wynosi 4,5 proc.

Pozostała część zysku netto spółki za rok 2018 w kwocie 19,15 mln zł ma zostać przeznaczona na powiększenie kapitału zapasowego spółki.

Zarząd zaproponował wyznaczenie dnia dywidendy na 16 sierpnia, dnia wypłaty na 30 sierpnia.

W poprzednich dwóch latach Inpro płaciło identyczną stawkę. Więcej spółka w swojej historii wypłaciła tylko raz – w 2016 r., gdy akcjonariusze otrzymali po 0,30 zł na walor.

Firma Inpro działa na rynku trójmiejskim. Jest notowana na GPW od 2011 r. W 2018 r. Inpro sprzedało 801 lokali. We wtorek po południu jeden walor Inpro jest wyceniany na 5,50 zł, a cała grupa na 220 mln zł.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)

 • CD Projekt miał 17,8 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

  Zyski i przychody producenta gier znów okazały się dużo lepsze od oczekiwań rynkowych ekspertów. Niezmiennie motorem napędowym wyników CD Projektu pozostaje Wiedźmin 3 z dodatkami.

 • CI Games miało blisko 2 mln zł straty netto w I kwartale 2019 r.

  Pierwszy kwartał tego roku CI Games zamknął na minusie, a przychody ze sprzedaży w ujęciu rocznym spadły o 44 proc do 4,3 mln zł. 

 • CD Projekt rozpoczyna beta-testy GOG Galaxy 2.0

  Szykuje się mała rewolucja na rynku cyfrowej dystrybucji gier. Warszawskie studio szlifuje nową wersję GOG-a, która ma ułatwić życie graczom i zebrać ich gry ze wszystkich platform, a nawet konsol, w jednym miejscu.

 • Przez linię lotniczą, biuro podróży czy porównywarkę – gdzie po polisę na wyjazd?

  Sposobów na zakup ubezpieczenia do podróży jest kilka, ale nie każdy okaże się tak samo opłacalny i korzystny. Dlatego postanowiliśmy porównać 3 lokalizacje i ocenić, która z nich będzie dla wczasowiczów najlepsza.

 • XTPL w drodze do komercjalizacji

  Po pracowitym 2018 r. w I kwartale br. XTPL nie zwolniło tempa i konsekwentnie realizowało działania przybliżające spółkę do zbudowania pozycji globalnie liczącego się dostawcy technologii nanodruku. Potencjał do szerokiego zastosowania rozwiązań XTPL w przemyśle został potwierdzony podczas Display Week w San Jose – najważniejszej światowej konferencji dedykowanej producentom wyświetlaczy. Przed spółką kwartały intensywnych prac komercjalizacyjnych, których kierunek XTPL nakreśliło w nowej strategii „XTPL Inside”.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku