InventionMed chce przejść z New Connect na główny parkiet GPW

Omawiane walory:

InventionMed złożył prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z zamiarem przejścia na rynek główny GPW z NewConnect. Debiut na głównym rynku warszawskiej giełdy nie będzie wiązał się z emisją akcji.

Fot. twitter/InventionMed

– Twórca innowacyjnego symulatora o nazwie TutorDerm może być pierwszą spółką z branży VR, notowaną na GPW. Firmą interesują się nie tylko polscy inwestorzy, ale także zagraniczne fundusze inwestycyjne, takie jak Hong Kong Kam Fung Group Company Limited – czytamy w komunikacie.

– Zmiana rynku notowań to przemyślana decyzja, która pozwoli nam na szybszy rozwój. Obecność na GPW daje nam możliwość dotarcia do szerszego grona inwestorów. Zwiększy się również nasza rozpoznawalność – liczymy, że dzięki temu łatwiej nam będzie pozyskać nowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych partnerów biznesowych – skomentował prezes InventionMed Tomasz Kierul.

TutorDerm to urządzenie stworzone na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. Innowacyjny projekt opracowany przez spółkę z Bydgoszczy wykorzystuje technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), a także podwójnej immersji. Symulator odzwierciedla procedury i działania, jakie należy wykonać przed, w trakcie i po zabiegu dermatologicznym. Obecnie trwają prace nad udoskonaleniem urządzenia i jego komercjalizacją. Przeprowadzane są także programy pilotażowe. W najbliższym czasie InventionMed planuje również poszerzenie projektu o nowe moduły.

Komercjalizacja pierwszego urządzenia InventionMed zaplanowana jest na koniec I kw. 2020 r., a uzyskanie progu rentowności projektu TutorDerm najpóźniej w 2021 r. Spółka planuje także osiągnięcie poziomu 30 proc. udziału przychodów ze sprzedaży zagranicznej na koniec 2020 r., na takich rynkach jak Europa Zachodnia, Stany Zjednoczone oraz rynki azjatyckie m.in. Japonia, Chiny, Malezja, Tajwan, gdzie buduje już swoją rozpoznawalność.

– Nasza strategia biznesowa zakłada komercjalizację urządzenia TutorDerm oraz jego dalszy rozwój. Już niedługo poszerzymy projekt o kolejne moduły. W planach jest również otwarcie ‚Wirtualnego szpitala’. Naszym flagowym projektem zainteresowane są zagraniczne kliniki, jak również zagraniczni inwestorzy – dodał Kierul.

InventionMed to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. InventionMed rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT INVENTION, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR