InventionMed pozyskał w 2019 r. 20 mln zł dotacji W ciągu kilku miesięcy chce przejść na rynek główny GPW

Omawiane walory:

InventionMed, technologiczna spółka z branży medycznej, w minionym roku pozyskała środki na rozwój swoich projektów o łącznej wartości ponad 20 mln złotych. Na najbliższe miesiące planowana jest również zmiana rynku notowań z NewConnect na GPW.

InventionMed, akcje, debiut

InventionMed planuje w najbliższych miesiącach zmianę rynku notowań z NewConnect na rynek główny GPW.

Ponadto InventionMed poinformował, że w minionym roku pozyskał środki na rozwój swoich projektów o łącznej wartości ponad 20 mln zł. Spółka pracuje nad rozwojem symulatorów medycznych w wirtualnej rzeczywistości tworzonych na potrzeby dermatologii klinicznej i estetycznej – TutorDerm i wirtualnej strzykawki.

Symulator medyczny TutorDerm to innowacyjny projekt wykorzystujący technologię wirtualnej rzeczywistości (VR), a także podwójnej imersji. Rozwiązanie stworzone przez zespół InventionMed ma służyć edukacji przyszłych lekarzy dermatologów i specjalistów medycyny estetycznej. Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przekazał na rozwój projektu dotację w kwocie 3,5 mln zł.

W 2019 roku InventionMed rozpoczął także pracę nad kolejnym projektem – wirtualną strzykawką. Urządzenie pozwoli na ćwiczenie zastrzyków podskórnych z pominięciem praktyki na organizmach żywych. Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji w ramach Fundusz Badań i Wdrożeń przekazała na ten cel grant w wysokości 734 tys. zł. Całkowity koszt przedsięwzięcia 940 tys. zł. Masowa komercjalizacja tego produktu zaplanowana jest na przełom 2020/21 roku. W pracach nad projektem wesprze spółkę koncern farmaceutyczny Croma Pharma GmbH.

– Bardzo cieszymy się, że instytucje zlokalizowane w województwie Kujawsko-Pomorskim dostrzegają potencjał naszych projektów i przekazują środki na ich rozwój. Pozyskane dotacje pozwolą na szybszy rozwój i komercjalizację naszych flagowych urządzeń, a jednocześnie jest to szansa na przyśpieszenie prac nad nowymi projektami, które będą dedykowane kolejnym dziedzinom medycyny – skomentował prezes InventionMed Tomasz Kierul.

Oprócz prac nad projektami rozwojowymi, InventionMed planuje budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Będzie to swego rodzaju demonstrator „wirtualnego szpitala”, który jednocześnie umożliwi testowanie rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality) oraz autorską technologię InventionMed – podwójną immersję. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Rozwoju w kwocie 16 mln zł.

InventionMed to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. InventionMed rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT INVENTION, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR