Inwestorzy szukają okazji w korekcie, w grze Integer.pl, Rafako i Sfinks

Nieudany szturm na 2.100 pkt. posłużył jako pretekst do częściowej realizacji styczniowych zysków. Warto jednak zauważyć, że skala piątkowej korekty jest niewielka. Powrót WIG20 w okolice poziomu odniesienia to sygnał, że inwestorzy szukają okazji do podłączenia się do trendu.

Piątkowa sesja przynosi umiarkowane spadki na zachodnioeuropejskich parkietach. Największej przecenie poddaje się francuski CAC 40, którego kurs w południe spada o 0,5 proc. Niemiecki DAX cofa się 0,2 proc, z kolei kurs brytyjskiego FTSE 100 porusza się w okolicach odniesienia.

Na mapie warszawskiego rynku również dominuje czerwień. WIG20 po dwudniowym rajdzie o 100 pkt. dziś poddaje się lekkiej korekcie. Barierą nie do przejścia okazał się okrągły poziom 2.100 pkt. W piątek notowania WIG20 traciły momentami 0,7 proc., jednak jeszcze przed południem swoją obecność mocniej zaznaczyła strona popytowa. O 13:30 indeks blue chipów traci już tylko 0,07 proc. Nieco słabiej radzi sobie mWIG40 (-0,25 proc.). Mimo korekty kurs indeksu średnich spółek jest 22 pkt. powyżej wsparcia na 4.600 pkt. Zielonym przyczółkiem na GPW jest sWIG80 (+0,46 proc.). W południe kurs przebił 15.100 pkt. i atakuje szczyty z listopada 2013 roku.

wykres_wig20

Gorącym tematem piątkowej sesji są kilkuprocentowe wzrosty na kursach Rafako i Polimeksu-Mostostalu. Na wyobraźnię inwestorów podziałały informacje o szansach na wielomilionowe zlecenia z branży energetycznej. Raciborski producent kotłów szykuje się do udziału w postępowaniu prekwalifikacyjnym na budowę bloku energetycznego opalanego węglem kamiennym o mocy 1.000 MW w Ostrołęce. Rafako prowadzi również rozmowy z przedstawicielami Polimeksu Energetyka. Niewykluczone, że oba podmioty wspólnie będą ubiegać się o zlecenie w Ostrołęce. Z kolei Polimex-Mostostal – jak donosi Rzeczpospolita – chce zostać generalnym wykonawcą bloków energetycznych m.in. dla PGNiG na Żeraniu oraz dla Energi w elektrowni Ostrołęka.

Na niewielkim plusie są walory Grupy Azoty. Analitycy DM mBanku w najnowszym raporcie podnieśli o blisko 13 proc. cenę docelową akcji do 73,90 zł i potrzymali zlecenie trzymaj. Potencjał wzrostowy względem czwartkowego zamknięcia wynosi 3 proc.

Na szerokim rynku uwagę inwestorów przyciąganą walory Integer.pl (+7,3 proc.) oraz Sfinksa (+5 proc.). Wzrosty na kursie spółki Rafała Brzoski mają charakter spekulacyjny. Integer.pl uzgodnił z obligatariuszami przesunięcie terminu wykupu papierów wartych 20 mln zł do 31 maja br. Odsuniecie w czasie spłaty zobowiązań jest tylko doraźnym i krótkotrwałym rozwiązaniem problemów spółki. Co więcej, obligacje za 20 mln zł to nie jedyne zmartwienie spółki. W czerwcu oraz grudniu Integer.pl ma do wykupu papiery dłużne o łącznej wartości 60 mln zł.

Wzrosty na kursie Sfinksa to efekt umowy o współpracy ze spółkami, do których należą marki Meta Seta Galareta, Meta Disco oraz Funky Jim. Umowę licencyjną zawarto na cztery lata. W tym czasie Sfinks będzie mógł wykupić brandy za kwotę w przedziale 5-8 mln zł netto. Ostateczna wysokość zostanie skalkulowana w oparciu o siedmiokrotność EBITDA.

O ponad 9 proc. rośnie dzisiaj Radpol. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na zwiększenie zaangażowania PKO TFI w akcjonariat spółki z 8 proc. do 10 proc.

Mapa rynku - stan na godzinę 13:30. Źródło. ATTrader.pl

Mapa rynku – stan na godzinę 13:30. Źródło. ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Grupaazoty, integerpl, Polimexms, radpol, rafako, sfinks, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR