Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: sfinks

 • 29 marca 2019

  Byki odpuszczają, w centrum uwagi KGHM, 11 bit studios i Oponeo.pl

  Piątkowa sesja w Warszawie rozpoczęła się od wzrostów indeksów, które następnie przerodziło się w osuwanie i spadki. W centrum uwagi są spółki gamingowe oraz KGHM. Ciekawie jest też na Oponeo.pl i Sfinksie.

 • 15 stycznia 2019

  SFINKS – analiza techniczna na życzenie

 • Ważą się losy Brexitu. Na GPW Lotos bije nowe rekordy

  Wydarzeniem dnia na rynkach finansowych jest zaplanowane na godzinę 20:00 czasu polskiego głosowanie umowy ws. brexitu w brytyjskim parlamencie. Na tę chwilę wszystko wskazuje na to, że wynegocjowana przez premier May umowa ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zostanie odrzucona. A to rodzi nowe znaki zapytania i dużo niepewności. Konsekwencją odrzucenia umowy może być tzw. twardy brexit, ale też i jego brak.

 • 14 stycznia 2019

  Fatalne dane z Chin wystraszyły inwestorów, w grze KGHM i Sfinks

  Najnowsze dane nt. handlu zagranicznego Chin wstrząsnęły giełdami. Zadyszka gospodarki Państwa Środka jest większa niż zakładano, a rynek boi się, że będzie jeszcze gorzej.

 • Quercus TFI ujawnił się w akcjonariacie Sfinksa

  Ujawnienie się giełdowego funduszu w akcjonariacie Sfinksa podziałało na wyobraźnię inwestorów. W poniedziałek rano kurs akcji spółki rośnie o 11,5 proc. do 0,87 zł.

 • 09 stycznia 2019

  Sfinks ponowi subskrypcję akcji serii P, prezes deklaruje objęcie nawet całości

  W związku z niedojściem do skutku emisji akcji w ramach docelowego podwyższenia kapitału zakładowego Sfinks Polska, spółka rozpoczyna nową subskrypcję akcji serii P z wyłączeniem prawa poboru, w celu realizacji zobowiązań wobec kredytodawcy oraz pozyskania finansowania dalszej ekspansji. Główny akcjonariusz i prezes Sylwester Cacek zadeklarował objęcie części lub całości akcji tak, by zamknąć subskrypcję na wymaganym poziomie.

 • 02 stycznia 2019

  Sfinks Polska złamał warunek umowy kredytowej z Bankiem Ochrony Środowiska

  Sfinks Polska nie zrealizował zobowiązania wynikającego z aneksu do umowy kredytowej z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ) z 8 października 2018 r. dotyczącego podwyższenia kapitału własnego Sfinksa w drodze emisji akcji o kwotę nie niższą niż 5,5 mln zł w ustalonym terminie tj. do 31 grudnia 2018 r.

 • 28 września 2018

  Sfinks porozumiał się z BOŚ Bankiem i wydłużył spłatę kredytu

  Sfinks Polska otrzymał pozytywną decyzję Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) w sprawie zmiany warunków umowy kredytowej. Bank zaakceptował złożoną propozycję spółki dotyczącą wydłużenia spłat kredytu do 2028 r.

 • 20 grudnia 2017

  Klątwa Toma Maltoma – omówienie sprawozdania i sytuacji finansowej Sfinks po 3 kw. 2017 r.

 • 20 listopada 2017

  SFINKS – analiza techniczna na życzenie

 • 25 października 2017

  WIG20 odreagowuje wtorkową przecenę. PGE i XTB rosną po wynikach

  Środa przynosi odreagowanie wczorajszych mocnych spadków na GPW. Nie da się jednak ukryć, że polski rynek akcji jest słaby i jeżeli nie znajdzie on wsparcia w wynikach spółek, tak jak to się stało np. w przypadku XTB, to skazany będzie na spadki.

 • 29 czerwca 2017

  Sfinks chce kupić 40 procentowy pakiet akcji Dominium

  Sfinks zakończył negocjacje dotyczące nabycia 40-proc. pakietu akcji spółki Dominium, do której należy sieć ponad 70 restauracji kuchni włoskiej działających pod marką Gusto Dominium.

 • 06 czerwca 2017

  Sfinks przejmie sieć lokali Piwiarnia Warki od Grupy Żywiec

  Sfinks Polska uzgodnił warunki przejęcia kontroli nad siecią lokali Piwiarnia Warki oraz zawarcia z Grupą Żywiec umowy o współpracy w zakresie sprzedaży w tej sieci produktów na rzecz Sfinks Polska, podała spółka w opóźnionej informacji.

 • 20 marca 2017

  WIG20 w odwrocie. Gorąco na JSW, GTC i PKP Cargo

  Nowy tydzień na giełdach rozpoczyna się pod dyktando strony podażowej. Największe straty notują główne indeksy w Budapeszcie i w Warszawie. WIG20 spada o blisko 1 proc. i oddala się od okrągłego poziomu 2.300 pkt.

 • 27 stycznia 2017

  Inwestorzy szukają okazji w korekcie, w grze Integer.pl, Rafako i Sfinks

  Nieudany szturm na 2.100 pkt. posłużył jako pretekst do częściowej realizacji styczniowych zysków. Warto jednak zauważyć, że skala piątkowej korekty jest niewielka. Powrót WIG20 w okolice poziomu odniesienia to sygnał, że inwestorzy szukają okazji do podłączenia się do trendu.

 • 18 października 2016

  Sfinks mimo poprawy wyników nie spełnił oczekiwań inwestorów

  Gastronomiczna spółka wakacyjny kwartał może zaliczyć do udanych. Poprawiła sprzedaż bez istotnego wzrostu liczby placówek, zwiększyła marżę, co w konsekwencji przełożyło się na wzrost wyniku netto. Oczekiwania inwestorów były jednak wyższe.

 • 06 października 2016

  Realizacja zysków przed danymi z USA, gorąco na Pekao, KGHM i Echo

  Na giełdach w Europie obserwujemy mieszane nastroje z lekką przewagą strony podażowej. Część inwestorów po ostatnich wzrostach postanowiła zrealizować zysk i poczekać do piątkowego raportu na temat zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, kluczowego z punktu widzenia szans na grudniową podwyżkę stóp procentowych w USA.

 • 18 stycznia 2016

  15 małych i średnich spółek do gry pod odbicie w 2016 roku

  Dom Maklerski Vestor prognozuje, że w drugiej połowie roku na warszawski rynek wrócą długo wyczekiwane wzrosty, które wyciągną WIG20 w okolice 2.000 pkt. Biuro w swoim portfelu na ten rok stawia na małe i średnie spółki z atrakcyjnymi wskaźnikami.

 • 30 listopada 2015

  Co dalej z kursami akcji Briju i Sfinksa – analiza techniczna

  Na tle słabego rynku cały czas najlepiej prezentują się akcje małych spółek. Perspektywom technicznym dla walorów dwóch rozpędzonych maluchów przyjrzał się ekspert DM BOŚ.

 • 27 listopada 2015

  Rynki poślizgnęły się na słabych odczytach z Chin, w grze GTC i ZE PAK

  Dobrą passę europejskich rynków akcji przerwały najnowsze dane z Państwa Środka, które przypomniały inwestorom o zadyszce tamtejszego przemysłu. W piątek przed południem WIG20 traci 0,5 proc. i gasi nadzieje na powrót ponad poziom 2.000 pkt.

 • 24 listopada 2015

  Sfinks wyemituje nowe akcje bez prawa poboru po 3,70 zł

  Gastronomiczna spółka sprzedaje nowe akcje z kilkuprocentowym dyskontem wobec kursu giełdowego. W sumie z oferty prywatnej może maksymalnie zebrać 12,95 mln zł.

 • 19 listopada 2015

  Sfinks zaoferuje 3,5 mln nowych akcji wybranym inwestorom

  W czwartek ruszył book building, po którym zarząd ustali cenę emisyjną nowych walorów. Zdobyte środki mają poprawić płynność spółki oraz umożliwić realizację strategii.

 • 26 października 2015

  Kurs akcji Sfinksa mocno traci przez plany emisji nowych akcji

  Akcjonariusze spółki gastronomicznej za niespełna miesiąc będą decydować o podwyższeniu kapitału w drodze emisji 2,65 mln akcji. Oferta nie przewiduje prawa poboru, niemniej projekt uchwały jest skonstruowany w taki sposób, że pierwszeństwo będzie przysługiwało akcjonariuszom posiadającym co najmniej 5 proc. akcji.

 • 13 października 2015

  15 kandydatów na giełdowe gwiazdy trzeciego kwartału

  Na Wall Street trwa sezon wyników, a w Polsce pierwsze spółki podzielą się sprawozdaniami dopiero za tydzień. Na większość trzeba będzie jednak poczekać jeszcze miesiąc. StockWatch.pl na progu nowego sezonu wynikowego sprawdził, które spółki mają szansę wyróżnić się ponadprzeciętnymi wynikami.

 • 03 września 2015

  8 spółek wyróżnionych wysokimi wycenami maklerskimi

  Świeże wyniki finansowe to woda na młyn dla biur maklerskich, które od kilku dni na pełnych obrotach aktualizują rekomendacje. Pierwsza duża porcja raportów analitycznych już trafiła na rynek. StockWatch.pl sprawdził, kto tym razem wkupił się w łaski maklerów świetnymi wynikami kwartalnymi.

 • 17 sierpnia 2015

  Tłuste wyniki Sfinksa podtuczyły zdarzenia jednorazowe

  Spółka będąca właścicielem sieci restauracji  Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło powoli poprawia wyniki. Dzięki nowym lokalizacjom i optymalizacji sieci sprzedaży rosną obroty, ale po bardzo dobrym pierwszym kwartale Sfinks osłabił marże. Spółka trzyma w ryzach koszty operacyjne, a zyski w tym kwartale budują zdarzenia jednorazowe.

 • 25 czerwca 2015

  Analiza techniczna czterech asów pierwszego półrocza

  Na warsztat eksperta od analizy technicznej z SGH trafiły walory czterech spółek, które w tym roku podrożały w zawrotnym tempie. Sprawdziliśmy, jak wygląda ich sytuacja po zwyżkach i czy mają szansę na kontynuację wzrostów.

 • 19 czerwca 2015

  Giełda szykuje się na trzy wiedźmy, rosną spółki paliwowe i Sfinks

  Spokojny początek piątkowej sesji to nic innego jak cisza przed burzą. Emocje w drugiej części dnia zagwarantują wygasające czerwcowe serie kontraktów, czyli tzw. wiedźmy. W warszawie najmocniejszym punktem jest segment paliwowy.

 • Sfinks chce przejąć sieć 170 pizzerii Da Grasso za 55 mln zł

  Informacja o rozpoczętych negocjacjach podbiła kurs akcji restauracyjnej spółki o kilka procent. Analitycy przypominają, że to drugie podejście do przejęcia Da Grasso. W 2009 roku po przeprowadzeniu procesu due dilligence rada nadzorcza Sfinksa nie zgodziła się na zakup.

 • 25 maja 2015

  Jest rekomendacja dla Sfinksa z 50-proc. przebitką

  Analitycy Investor DI wycenili jedną akcję spółki zarządzającej sieciami restauracji na 5,30 zł. Zdaniem biura, głównym katalizatorem wzrostu spółki będzie rozwój sieci restauracji Sphinx.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku