Inwestowanie w nieruchomości proste jak założenie lokaty już od 10 000 PLN

Szukasz sposobu na lokatę swoich oszczędności? Chcesz by Twoje oszczędności przynosiły regularny zysk ? Nie lubisz marnować czasu? Na rynku jest nowe narzędzie inwestycyjne, które w przystępny i bezpieczny sposób pozwala zarabiać na warszawskich nieruchomościach do 8 proc. rocznie.

Artykuł sponsorowany

Polacy lubią lokaty. Żeby je założyć wystarczy niewielka suma na koncie. Są nieskomplikowane w obsłudze. Ideał? Bynajmniej. Na lokatach nie zarobisz wiele. W 2019 roku inflacja przyspieszyła. Trzymając oszczędności w skarpecie, musisz liczyć się z tym, że stracisz minimum 2,7-3% siły nabywczej swoich oszczędności.

Równie nieskomplikowane, przystępne, ale bardziej dochodowe, jest inwestowanie w nieruchomości w ramach crowdfundingu inwestycyjnego, czyli inwestowania społecznościowego. Nie musisz kupować całego budynku. Wykupujesz jedynie część udziałów w spółce i stajesz się współwłaścicielem jej majątku. Twoje zarobki będą proporcjonalne do ulokowanego kapitału. Żeby zostać wspólnikiem wystarczy dziesięć tysięcy złotych.

Zarabiaj nie wychodząc z domu

– E-inwestowanie w nieruchomości przez “klikanie” jest proste jak założenie lokaty w banku – zapewnia Marcin Pabijanek, prezes zarządu brokera nieruchomości Petram House oraz założyciel pierwszej w Polsce platformy crowdfundingu inwestycyjnego dedykowanej nieruchomościom Social.Estate.

– Wystarczy wejść na stronę www.social.estate i wybrać zakładkę ”zainwestuj” by mieć dostęp do wszystkich aktualnych, zakończonych czy nadchodzących ofert inwestycyjnych. Przeglądając historię realizacji dewelopera, którego projekt chcesz współfinansować, łatwo możesz sprawdzić czy jest wiarygodnym i doświadczonym partnerem biznesowym.

Kolejny krok: zakup udziałów. Klikając w ofertę otrzymasz dostęp do informacji niezbędnych do podjęcia świadomej decyzji biznesowej. Możesz zapoznać się minimalną wysokością wkładu finansowego, wyceną jednostek, terminem zamknięcia inwestycji i prognozowanymi zwrotami. Do zrealizowania transakcji niezbędne jest konto na platformie crowdfundingowej Social.Estate. Po jego założeniu, lub zalogowaniu się, wystarczy wskazać wielkość kwoty, jaką chcesz zainwestować i zaakceptować przedwstępną umowę i dokonać bezpiecznej płatności Dotpay.

 – Intuicyjny i przyjazny interface, transparentność zasad, szybki dostęp do dokumentacji to cechy, za które szczególnie cenią nas klienci. To wszystko sprawia, że inwestowanie w nieruchomości z Social.Estate jest proste jak założenie lokaty w banku – podkreśla Marcin Pabijanek. Jak dodaje, to atrakcyjne rozwiązanie szczególnie dla inwestorów indywidualnych – Chcieliśmy dać im możliwość uzyskania informacji na temat realizacji projektów czy kolejnych zakupów udziałów z dowolnego miejsca na świecie, przez całą dobę. Jednym ograniczeniem jest dostęp do internetu – podkreśla.

Inwestowanie społecznościowe w nieruchomości

Dziesięć lat po debiucie pierwszych platform do zbiórki pieniędzy nikogo nie trzeba przekonywać co do korzyści ze zbiorowego finansowania. Wątpliwości nie budzą też zabezpieczenia dla związanych z tym transakcji online. Dlatego od kilku lat można w ten sposób zarabiać na projektach deweloperskich. Najbardziej popularna, paneuropejska platforma w branży, Housers, liczy sobie już niemal 115 tys. aktywnych użytkowników, którym wspólnie udało się zebrać ponad 100 mln. euro. W Polsce inwestowanie małych kwot w nieruchomości zdobywa również coraz większą popularność.

– Mamy wewnętrzne procedury jakie projekty mogą trafić na platformę. Skupiamy się na zrealizowanych, wybudowanych i wynajętych nieruchomościach.To pozwala łatwo oszacować prognozowane zyski. Za bezpieczeństwo płatności odpowiada system transakcji online Dotpay. Każdy udziałowiec otrzymuje mailem certyfikat potwierdzający dokonanie płatności oraz instrukcje, z którymi powinien udać się do notariusza. Ulokowany przez inwestora kapitał gwarantowany jest wpisem do księgi wieczystej danej nieruchomości oraz rejestracją w Krajowym Rejestrze Sądowniczym (KRS) – wylicza korzyści związane z korzystaniem z platformy prezes Social.Estate. Jak dodaje, e-inwestowanie jakim jest crowdfunding inwestycyjny, pozwala ograniczyć obowiązki inwestorów do minimum i skupić się na satysfakcji z regularnie wypłacanych zysków. – Kwestie związane z obsługą administracyjną obiektu, utrzymanie go na odpowiednim poziomie technicznym, jest po stronie zarządu spółki deweloperskiej – podsumowuje przedsiębiorca.

Korzystaj z najlepszych rozwiązań

Inwestując pieniądze w mieszkania pod wynajem zyskujesz podwójnie. Na wzroście wartości nieruchomości i czynszach. Przykładem niech będzie aktualnie prowadzona kampania na Social.Estate dla grupy Mzuri – projekt Mzuri CFI Stolica, gdzie inwestorzy już zakupili udziały za 2 200 000 PLN.

– Cieszę się, że Mzuri CFI Stolica jest dostępna na platformie Social Estate. Co prawda spółki inwestowania grupowego Mzuri CFI działają już od pięciu lat i blisko 1000 osób zainwestowało w nie już ponad 50 mln zł, to jednak po raz pierwszy wychodzimy z ich ofertą poprzez niezależną platformę crowdfundingową – komentuje Artur Kaźmierczak, partner współzarządzający Grupą Mzuri i prezes zarządu Mzuri CFI Stolica. Takie długofalowe, rentierskie projekty dają średnią stopę zwrotu 6-8 proc. Dlatego crowdfunding nieruchomości w Polsce zyskuje w czasach niskooprocentowanych lokat – wyjaśnia Marcin Pabijanek – założyciel platformy crowdfundingu nieruchomości social.estate

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • Skinwallet może zadebiutować na NewConnect na przełomie lipca i sierpnia

  Skinwallet spodziewa się debiutu na NewConnect na przełomie lipca i sierpnia, poinformował prezes Kornel Szwaja.

 • Moonlit otrzyma 1,13 mln zł dofinansowania w ramach programu GameINN

  Moonlit zakwalifikował się do IV edycji programu GameINN realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Spółka otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,13 mln zł na opracowanie technologii realistycznego graficznego i fizycznego odwzorowania wody w silniku Unity.

 • Creepy Jar dodało do Green Hell system osiągnięć

  Creepy Jar ciągle udoskonala swoją pierwszą grę Green Hell. Ostatnio zadebiutowała kolejna duża aktualizacja – New Stands. Dzisiaj tytuł zostanie wzbogacony o system osiągnięć dla graczy, śledzący ich postępowania w amazońskiej dżungli.

 • Varsav Game Studios ma umowę koprodukcji oraz wydania gry The Path of Calydra

  Varsav Game Studios zakończył negocjacje z Acquaclass Sistemas Ltd z siedzibą w Rio de Janeiro i zawarł warunkową umowę koprodukcji oraz wydania gry "The Path Of Calydra". Kurs akcji studia rośnie o 7,65 proc., a za jedną akcję zapłacimy dziś 3,66 zł.

 • Photon Energy złożył prospekt w AFM w zw. z planem przejścia na rynki główne

  Photon Energy złożył prospekt emisyjny do holenderskiego urzędu regulującego rynek finansowy (AFM) w związku z zamiarem przeniesienia notowań akcji z NewConnect na rynek regulowany Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka zamierza także wejść na główny parkiet giełdowy w Czechach, tj. Praską Giełdę Papierów Wartościowych, zmieniając rynek obrotu z Free Market. Zmianie rynków notowań nie będzie towarzyszyć emisja akcji. Kurs akcji spółki wystrzelił w czwartek rano o 15,50 proc., a za jedną akcję płacono 14,90 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR