Już 5 zagranicznych funduszy gra na spadki akcji CD Projektu

Omawiane walory:

W poniedziałek w rejestrze KNF ujawnił się Egerton Capital LLP. To piąty inwestor, który gra na spadki CD Projektu. W sumie zagraniczne instytucje posiadają na krótko rekordowe 3,75 proc. akcji producenta gier.

cdprojekt,szorty,pozycje,krótkie,rejestr knf

Już 5 zagranicznych funduszy gra na spadki akcji CD Projektu

Egerton Capital LLP ujawnił się w rejestrze krótkiej sprzedaży KNF z pozycją 0,53 proc. akcji. Brytyjski fundusz jest piątym inwestorem zagranicznym, który widnieje na oficjalnej liście.

To nie koniec ruchów na akcjach CD Projektu. Według najnowszej aktualizacji, Marshall Wace po raz trzeci w ciągu niecałego miesiąca skracał swoją pozycję. Obecnie na krótko posiada on 0,56 proc. akcji, wobec 0,82 wg stanu na 22 grudnia ub.r.

Po przeciwnej stronie ciekawostką jest pojawienie się akcjonariacie CD Projektu firmy Morgan Stanley. Tu trzeba zaznaczyć, że ujawnienie nie jest efektem klasycznego kupna akcji, a jedynie zmian prawnych po Brexicie. Morgan Stanley poinformował, że z posiadanych 5 proc. aż 2,64 proc. to prawa głosu z akcji będących przedmiotem pożyczki, a 2,03 proc. to przede wszystkim kontrakty swap oparte na akcjach.

knf,shorty

Kliknij, aby powiększyć.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Pozostałe trzy fundusze widniejące w oficjalnym rejestrze KNF utrzymały dotychczasowe zaangażowanie. Największym niedźwiedziem pozostaje Melvin Capital Management LP, który na krótko ma aż 1,12 proc. akcji producenta gier. Light Street Capital Management posiada 0,80 proc., a Eminence Capital 0,74 proc. W sumie wszystkie pięć instytucji ma „na krótko” aż 3,75 proc. akcji CD Projektu. To nowy rekord. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że w publicznym rejestrze widnieją jedynie podmioty z pozycją powyżej 0,5 proc. akcji. „Szortujących” może być więc więcej, bo podmioty z mniejszą pozycją nie są ujawniane w publicznym rejestrze KNF.

W poniedziałek kurs akcji CD Projektu rósł momentami o ponad 5 proc. do 257 zł. Pod koniec sesji skala wzrostów jest znacznie mniejsza. Kwadrans przed zamknięciem notowań akcje największego producenta gier drożeją o 2,5 proc. Jeden walor wyceniany jest na 246 zł, a cała firma na 25 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o CDPROJEKT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR