Już jutro webinarium FRN – Nowe obowiązki Rad Nadzorczych

16 września br. odbędzie się webinarium dotyczące nowych obowiązków Rad Nadzorczych.

Fot. SEG

Webinarium skierowane jest do członków Zarządów i Rad Nadzorczych spółek giełdowych.

Podczas spotkania zaproszeni eksperci omówią takie zagadnienia, jak:

 • Zmiany w DPSN (zakres proponowanych zmian; oczekiwane efekty; rola RN w weryfikacji stosowania)
 • Zadania RN wynikające z nadchodzących regulacji (rosnące znaczenie raportowania ESG; wpływ Sustainable Finance na funkcjonowanie spółek; zmiany wynikające z raportowania w formacie iXBRL)
 • Szczególne działania RN związane z COVID-19 (jak wygląda nadzór nad działalnością spółki w erze covidu; rola RN w przygotowaniu covidowych raportów okresowych; identyfikacja finansowych informacji poufnych; zdalne posiedzenia RN)
 • Przegląd polityk wynagrodzeń (metodologia badania; wyniki analiz; dalsze prace)
 • Rola RN w sporządzaniu sprawozdania z realizacji polityki wynagrodzeń (proces tworzenia i zatwierdzania sprawozdania; zakres danych wymaganych w sprawozdaniu; co zrobić w przypadku braku danych do sprawozdania)
 • Wynagrodzenia Rad Nadzorczych (metodologia badania; poziom wynagrodzeń RN; polityki wynagrodzeń oraz trendy zmian)

SEG skupia ok. 300 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku NewConnect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz PwC.
Więcej informacji na www.seg.org.pl
link: https://seg.org.pl/pl/webinarium-frn-nowe-obowiazki-rad-nadzorczych

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)
 • KNF chce odsunąć Leszka Czarneckiego od Idea Banku i Getin Noble Banku W ubiegłym tygodniu warszawska prokuratura postawiła zarzuty właścicielowi Idea Banku i Getin Noble Banku. Były miliarder póki co pozostaje nieuchwytny. W piątek do gry włączyła się Komisja Nadzoru Finansowego, która wystąpiła z wnioskiem o odwołanie Leszka Czarneckiego z funkcji przewodniczącego obu banków.
 • Założenia polityki pieniężnej: RPP utrzymała cel 2,5 proc. +/- 1 pkt na 2021 r.

  Rada Polityki Pieniężnej podtrzymała w "Założeniach polityki pieniężnej na rok 2021" średniookresowy cel inflacyjny na poziomie 2,5 proc. z przedziałem odchyleń o szerokości ±1 pkt proc. Podstawowym instrumentem polityki pieniężnej pozostaną stopy procentowe, a polityka pieniężna będzie nadal realizowana w warunkach płynnego kursu walutowego, który nie wyklucza interwencji na rynku walutowym.

 • GPW w poniedziałek zaprezentuje swoją platformę crowdfundingową

  Raisemana - tak będzie nazywać się nowa platforma crowdfundingowa GPW. Więcej informacji na temat jej funkcjonowania giełda przedstawi w poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 11:00.

 • Relacja z otwarcia IX edycji Akademii Energii – New Energy Forum

  Europejski Zielony Ład (EZŁ) to olbrzymia szansa dla rozwoju regionu Europy Środkowo-Wschodniej, ale również spore wyzwanie. 16 września podczas New Energy Forum – wydarzenia organizowanego przez Fundację im. Lesława A. Pagi, w gronie ekspertów rozmawialiśmy o różnych perspektywach spojrzenia na szanse i zagrożenia dla regionu CEE wynikające z planu zbudowania bardziej ekologicznej, integracyjnej, cyfrowej i zrównoważonej Europy, a także pomocy w wzmocnieniu jej odporności na przyszłe kryzysy.

 • Sesja w cieniu nowego rekordu zakażeń w Polsce, w grze Mercator i Grupa Kęty Spadki na GPW wyhamowały, ale raczej tylko na chwilę. Sentyment na rynku akcji wciąż jednak jest zły, a nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce dodatkowo go pogarsza. I tylko akcjonariusze Mercatora są zadowoleni.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR