Już w tym tygodniu rozpoczyna się on-line IX edycja Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG

21 kwietnia br. startuje IX Kongres HR Spółek Giełdowych SEG, który w tym roku, odbędzie się wyjątkowo, w wersji online. e-KHR składa się z 2 dni debat z zaproszonymi ekspertami (w dniach 21-22 kwietnia 2021), oraz cyklu 7 webinariów (27 kwietnia -20 maja 2021). Spotkania skoncentrowane będą na zagadnieniach istotnych z punktu widzenia działów HR spółek giełdowych.

Fot. SEG

Pierwszego dnia Kongresu (21 kwietnia 2021) odbędą się aż 4 bloki tematyczne. W otwierającej debacie zaproszeni prelegenci omówią temat dyrektywy UE o ochronie sygnalistów w perspektywie szans i zagrożeń. Następnie poruszona będzie problematyka pracy zdalnej i godzin pracy oraz wyzwań związanych z dostosowaniem do nowych wymogów. Kolejny temat dotyczył będzie aspektów cyfrowego bezpieczeństwa pracy zdalnej. Na zakończenie eksperci opowiedzą o szczepieniach i organizacji pracy zdalnej w dobie COVID.

Drugi dzień e-KHR składał się będzie z czterech dyskusji. Pierwsza dotyczyć będzie form zatrudniania menedżerów (plusy i minusy poszczególnych form; zagadnienia PIT i ZUS). W drugiej debacie będzie mowa o pracy hybrydowej (możliwe modele pracy hybrydowej; jak praca zdalna wpływa na pracę w biurze; wyzwania związane z pracą hybrydową – wymagania formalne vs aspekty miękkie). W przedostatniej sesji poruszona zostanie tematyka cyfrowej transformacji w HR – okaże się czy jest to tylko rozdmuchane hasło czy realna zmiana biznesu. Drugi dzień e-KHR zakończy dyskusja dotycząca nabywania praw własności intelektualnej do wytworów pracy współpracowników oparta na praktycznych zagadnieniach oraz case study.

W ramach e-KHR dla uczestników przewidziany został również cykl 7 webinariów:

  • Cyfrowe bezpieczeństwo pracy zdalnej (27 kwietnia 2021)
  • Nabywanie praw własności intelektualnej do wytworów pracy współpracowników – praktyczne zagadnienia i case study (29 kwietnia 2021)
  • Zatrudnianie kadry zarządzającej w podmiotach giełdowych – kwestie prawne, PIT i ZUS (06 maja 2021)
  • Praca hybrydowa (11 maja 2021)
  • Szczepienia a organizacja pracy w dobie COVID (14 maja 2021)
  • Dyrektywa UE o ochronie sygnalistów – jak wykorzystać potencjał sygnalistów wewnątrz organizacji? (18 maja 2021)
  • Praca zdalna a godziny pracy (20 maja 2021)

– Rok pandemii był szczególny dla działów HR – oprócz „normalnych wyzwań” doszły nowe związane z organizacją pracy w dobie COVID. Trudności związane ze specyfiką pracy zdalnej, dynamicznie zmieniające się środowisko legislacyjne i niepewność związana z koniecznością dostosowania realiów pracy do zmieniających się obostrzeń sanitarnych to codzienność działów personalnych. Na tegorocznym Kongresie HR będziemy rozmawiać o najważniejszych problemach i sposobach ich rozwiązania – mówi Mirosław Kachniewski, prezes zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

Organizatorem Kongresu jest Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Partnerstwo nad wydarzeniem objęli: APN Promise jako Partner Technologiczny; Crido, EY, NGL Legal, Olesiński & Wspólnicy, PCS Paruch Chruściel Schiffter Littler Global oraz Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy jako Partnerzy.

Szczegółowe informacje na temat Kongresu są dostępne na stronie internetowej www.seg.org.pl. https://www.seg.org.pl/pl/ix-khr-start-rekrutacji-wez-udzial

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR