X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Kaczyński: PiS przygotuje ustawy obniżające zarobki posłów i senatorów o 20 proc.

Opublikowano: 2018-04-05 15:57:57

Prawo i Sprawiedliwość (PiS) złoży dwa projekty ustaw m.in. dotyczący obniżenia o 20 proc. pensji poselskich i senatorskich, a także zniesienia limitów dla władz samorządowych, zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

(Fot. PIS/facebook)

– Komitet Polityczny PiS ustalił na mój wniosek, że będzie złożony do laski marszałkowskiej projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich. Po drugie, wprowadzenia nowych limitów obniżających dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także ich zastępców. Zniesione zostaną wszelkie dodatkowe poza pensją świadczenia, jeżeli chodzi o kierownictwa spółek Skarbu Państwa. Będzie to także dotyczyło spółek komunalnych. Będzie w tej chwili dużo skromniej niż dotychczas – powiedział Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.

>> E-book: Analiza fundamentalna wg analityków StockWatch.pl Sprawdź

Dodał, że projekt ustawy obniżający wynagrodzenia ma dotyczyć także senatorów.

– Nie będziemy zwlekać z wniesieniem projektów, [nastąpi to] może już przed następnym posiedzeniem Sejmu. Myślę, że najdalej w ciągu 2 miesięcy proces ustawodawczy – bo jeszcze podpis prezydenta i po drodze Senat – uda się zakończyć – dodał Kaczyński.

Wskazał, że ministrowie i sekretarze stanu mają przekazać otrzymane premię na cele społeczne w Caritasie do połowy maja. „Ministrowie mają oddać, ale wiceministrów to właściwie możemy tylko prosić o taką decyzję, bo są oni urzędnikami” – powiedział prezes PiS.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

    - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
    - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
    - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
    - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (aktualności, giełda, akcje)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku