KGHM: Nowe koncesje mogą zapewnić dostęp do 20 mln ton miedzi

Omawiane walory:

Złoża, na które KGHM Polska Miedź otrzymał niedawno koncesje eksploracyjne, mogą zapewnić nawet do 20 mln ton miedzi i być największym złożem w Europie, poinformował prezes Marcin Chludziński. Grupa planuje jak najszybciej przeprowadzić proces rozpoznania złóż.

kghm, miedź, koncesje, akcje,

KGHM: Nowe koncesje mogą zapewnić dostęp do 20 mln ton miedzi

– Otrzymaliśmy koncesje eksploracyjne na obszary koncesyjne sąsiadujące z nami – mówimy o terenie za Odrą w województwie lubuskim. Będziemy chcieli jak najszybciej te złoża rozpoznać. Jeśli potwierdzą się warunki z powszechnie dostępnych badań, może to być depozyt rzędu 20 mln ton miedzi. To jest potencjalnie największe złoże w Europie łącznie z tym złożem, które już eksploatujemy – powiedział Chludziński podczas telekonferencji.

Dodał, że po potwierdzeniu właściwości złoża grupa będzie chciała jak najszybciej przystąpić do budowy kopalni.

Spółka podała wcześniej, że pod koniec kwietnia minister klimatu i środowiska wydał decyzje przyznające KGHM koncesje na obszary Bytom Odrzański i Kulów-Luboszyce.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2020 r. miała 23,63 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o kghm)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR