KGHM rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.

Omawiane walory:

Zarząd KGHM Polska Miedź zdecydował o rekomendowaniu akcjonariuszom niewypłacania dywidendy za 2019 r.

dywidenda, KGHM, akcje

KGHM rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2019 r.

– Zarząd […] rekomenduje zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu KGHM Polska Miedź S.A. powzięcie uchwały w sprawie podziału zysku za rok zakończony 31 grudnia 2019 r., w kwocie 1.263.938.931,55 zł, poprzez przekazanie całości wypracowanego zysku na kapitał zapasowy spółki, w tym w kwocie 6.666.666,67 zł na kapitał zapasowy utworzony na podstawie art. 396 § 1 Kodeksu spółek handlowych – czytamy w komunikacie.

Rekomendacja jest wynikiem analizy aktualnych możliwości finansowych spółki, w kontekście realizowanego programu inwestycyjnego oraz przewidywanej sytuacji na rynku metali, podano także.

– Propozycja zarządu KGHM Polska Miedź jest zgodna z obowiązującą polityką dywidendową KGHM Polska Miedź, zakładającą zachowanie równowagi pomiędzy poziomem wypłacanej dywidendy a możliwościami efektywnego inwestowania spółki w warunkach aktualnego poziomu zadłużenia grupy kapitałowej KGHM Polska Miedź i wobec niepewności towarzyszącej dalszemu rozwojowi sytuacji na rynku metali związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 – czytamy dalej.

>> Ukryta kopalnia strat – omówienie sprawozdania finansowego KGHM po I kw. 2020 r.

W czerwcu ub.r. akcjonariusze KGHM Polska Miedź zdecydowali o przeznaczeniu całego zysku za 2018 r. na kapitał zapasowy.

KGHM Polska Miedź odnotował 1.421 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2019 r. wobec 1.657 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym zysk netto w 2019 r. wyniósł 1.264 mln zł wobec 2.025 mln zł zysku rok wcześniej.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT kghm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Dino i KGHM błyszczą na GPW, ale WIG20 wciąż poniżej 1.600 pkt.

  Giełda w Warszawie rozpoczęła tydzień od wzrostów. Stoi za tym poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, drożejące surowce i wyniki rodzimych spółek. Nastroje przy Książęcej są optymistyczne, ale ogólna sytuacja na wykresie WIG20 nie uległa zmianie.

 • Prognozy wyników za I kwartał wg BM mBanku

  To będzie wyjątkowo trudny i nierówny sezon wynikowy, a motywem przewodnim będą pierwsze efekty pandemii koronawirusa. BM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak poszczególne branże poradziły sobie w czasie kryzysu oraz wykazał garść spółek, które mogą sprawić pozytywną niespodziankę.

 • Zielony piątek na giełdach, w grze KGHM i 11 bit studios

  Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, lepsze od oczekiwań dane makroekonomiczne z Chin i wyższy od prognoz wzrost gospodarczy w Polsce, to wszystko napędza piątkowe wzrosty cen akcji na GPW.

 • KGHM udzieli Sierra Gorda 55 mln USD dodatkowego dofinansowania

  KGHM Polska Miedź zwiększy planowane na ten rok nakłady inwestycyjne w związku z zamiarem udzielenia 55 mln USD dofinansowania właścicielskiego kopalni Sierra Gorda w Chile.

 • Prezes KGHM: Jesteśmy przygotowani na spowolnienie gospodarcze

  KGHM Polska Miedź jest przygotowany na spowolnienie w gospodarce, gdyż budując strategię w 2018 roku brał pod uwagę różne scenariusze. Jednak obecna sytuacja związana ze skutkami pandemii będzie wymagała przyjrzenia się planom inwestycyjnym, kosztom i planowanym wynikom finansowym, poinformował ISBnews.TV prezes Marcin Chludziński.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR