KGHM: W Miedziowym Centrum Zdrowia powstanie oddział dla chorych na COVID-19

Omawiane walory:

W Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie - należącym do KGHM Polska Miedź - powstanie dodatkowy oddział przeznaczony wyłącznie dla pacjentów z COVID-19 oraz z podejrzeniem zarażenia, podała spółka. Szpital będzie mógł przyjąć około 50 pacjentów z Dolnego Śląska.

kghm, szpital, covid, koronawirus,

Fot. tt/Marcin Chludziński

– Sytuacja związana z koronawirusem wymaga od nas szczególnej mobilizacji. Uruchamiany w Zagłębiu Miedziowym specjalny oddział dla pacjentów z COVID-19 posłuży całemu Zagłębiu Miedziowemu. Bardzo dziękuję personelowi MCZ za szybkie działanie – powiedział prezes KGHM Marcin Chludziński, cytowany w komunikacie.

Nowy oddział oficjalnie zacznie działać już na początku przyszłego tygodnia. Szpital MCZ będzie dysponować 47 łóżkami dla zarażonych pacjentów, w tym trzema z dostępem do respiratorów. Dodatkowo przygotowano 10 izolatek dla osób z podejrzeniem wystąpienia choroby.

W listopadzie w MCZ zostanie uruchomiony zmodernizowany i powiększony Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii. Kolejne inwestycje to także modernizacja Oddziału Gastroenterologii i Pracowni Endoskopowych oraz oddanie do użytku sali hybrydowej dla potrzeb Regionalnego Ośrodka Kardiologii.

Jak poinformował dziś rano szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) Michał Dworczyk, premier Mateusz Morawiecki podpisał decyzje administracyjne zobowiązujące sześć spółek Skarbu Państwa – m.in. PKN Orlen, Grupę Lotos, KGHM Polska Miedź i PKO Bank Polski do budowy szpitali tymczasowych na łącznie co najmniej 3 tys. łóżek.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na GPW od 1997 r. W 2019 r. miała 22,72 mld zł skonsolidowanych przychodów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o kghm)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR