Kino Polska znów bez dywidendy. Kurs akcji spada

Omawiane walory:

Kino Polska zarekomendowało akcjonariuszom niewypłacanie dywidendy i przeznaczenie całości zysku za 2020 rok w kwocie 20,59 mln zł na kapitał zapasowy. Kurs akcji spółka spada w czwartek po południu o ponad 7 proc.

kinopolska, dywidenda, akcje, media,

Kino Polska znów bez dywidendy. Kurs akcji spada

Kino Polska, czyli spółka jeszcze do niedawna postrzegana jako dywidendowa, kolejny rok z rzędu chce zatrzymać zysk w firmie. W czwartek zarząd podjął decyzję o rekomendowaniu przeznaczenia zysku wypracowanego w 2020 r. w wysokości 20,59mln zł w całości na kapitał zapasowy spółki.

– Priorytetem zarządu jest zachowanie bezpieczeństwa i płynności finansowej spółki. W opinii zarządu, powyższa decyzja pozwoli na utrzymanie efektywnego poziomu inwestycji w dalszy rozwój emitenta. Umożliwi także realizację przyjętej polityki spłaty zadłużenia w warunkach przedłużającej się pandemii COVID-19 – czytamy dalej.

W ubiegłym roku Kino Polska również z powodu pandemii koronawirusa wnioskowała o wstrzymanie wypłat. Dla akcjonariuszy do bolesna zmiana. W latach 2012-2019 Kino Polska regularnie dzieliło się zyskiem, a stopa często przekraczała próg 5 proc.

Kliknij, aby powiększyć

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Kino Polska TV to grupa medialna. Głównymi gałęziami biznesowymi grupy są: emisja i produkcja kanałów telewizyjnych, dystrybucja, działalność wydawnicza, produkcja filmowa, rekonstrukcja i archiwizacja dzieł polskiej kinematografii oraz internet. Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o kinopol)

 • Polski Ład „Deweloperów”, sWIG80 najwyżej od 2007 roku

  Warszawskie indeksy pozytywnie wyróżniają się na tle Europy, a na tle GPW pozytywnie wyróżnia się subindeks WIG-Nieruchomości. Popyt na deweloperów nakręcają oczekiwania na ciąg dalszy mieszkaniowej hossy, jako konsekwencji ogłoszonego w weekend "Polskiego Ładu".

 • KGHM i LPP dołują WIG20, ale jeszcze nie wszystko stracone

  Warszawska giełda żyje swoim życiem, zupełnie ignorując opublikowane rano polskie dane o PKB i inflacji. To co absorbuje obecnie uwagę inwestorów to nastroje na rynkach globalnych i wyniki spółek za I kwartał 2021 roku.

 • GPW broni się przed spadkami, w grze CD Projekt i CCC Wtorkowa sesja rozpoczęła się od trzęsienia ziemi na CD Projekcie i spadku WIG20 o blisko 0,9 proc. Jednak w miarę upływu czasu skala przeceny topnieje, dzięki czemu indeks największych polskich spółek jeszcze przed południem wyszedł na plus.
 • Kino Polska TV miało wstępnie 26,28 mln zł zysku netto w 2020 r.

  Kino Polska TV odnotowało wstępnie 26,28 mln zł skonsolidowanego zysku netto w 2020 r. wobec 18,56 mln zł w 2019 r. Przychody umów z klientami wyniosły wstępnie 211,8 mln zł, a zysk na działalności operacyjnej - 33,95 mln zł. Kurs akcji spółki rośnie w wtorek rano o prawie 4 proc.

 • Kino Polska TV planuje uruchomić własną platformę VOD

  Gdyby nie koronawirus, zdjęcia do pierwszego "dużego" filmu Kino Polska TV właśnie by się rozpoczynały, poinformował ISBtech prezes Bogusław Kisielewski. Grupa planuje uruchomić własną platformę VOD.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR